28 липня 2023, 00:02

Як не програти перемогу

Кілька місяців назад ми з центром Михайла Кухара почали велику роботу по розробці Стратегії відновлення України. Ціль Стратегії – зрозуміти як об'єднати зусилля бізнесу і держави, щоб створити українське економічне диво.

Чому так?

Бо людям, які дивляться глибше, вже зараз зрозуміло, що після перемоги Україна стикнеться з проблемами не меншого масштабу, ніж зараз. І ключова проблема – нам треба буде створити щонайменше 3 млн робочих місць менше ніж за рік, інакше Україну чекає повернення в 90-ті. Зі зруйнованою економікою і масовою імміграцією.

3 млн нових робочих місць – щоб дати достойне життя нашим захисниками, які демобілізуються (за нашими розрахунками мінімум 0,5 млн демобілізованих будуть шукати роботу) з одного боку, і біженцям, які повернуться (зараз за кордоном 8 млн осіб, ми розраховуємо на повернення 4-6 млн українців, з яких мінімум 2,5 будуть шукати роботу).

Але 3 млн робочих місць за рік – це абосолютно неможливо! Таке можна досягнути хіба що дивом. І тут у мене для вас хороша новина! Адже українці – це нація, яка систематично продукує дива за останні 1,5 роки. Якщо ми вирімо в диво, ми можемо його створити.

Це довели ЗСУ, в які ми повірили і які героїзували.

Це довели наші енергетики, в яких ми повірили і яких героїзували.

І це можуть довести підприємці, якщо ми в них повіримо і їх героїзуємо.

Це позначатиме підтримку підприємців, які розширюють свої підприємства і створюють нові, створюючи велику кількість нових робочих місць у стислий строк.

Втім, і держава має виконати свою частину роботи. Повиймати палки з колес бізнесу, які зараз стирчать в усі боки.

Забезпечити прийняття економічних реформ. І направити значну частину західної допомоги на підняття економіки. Щоб скласти конкретну Стратегію з покроковим планом дій ми з аналітичним центром Михайла Кухара проробляємо велику роботу.

Ми почали вивчати поствоєнний досвід відбудови Німеччини і Японії – там теж країни були повністю зруйновані в усіх сенсах цього слова, а зараз це країни-лідери в усіх сенсах цього слова. Обидві входять в G7.

А ще почали проводити зустрічі з власниками ключових підприємств (ще до того, як це стало мейнстрімом 😂). Щоб з перших рук зібрати запит на те, що бізнесу потрібно від держави, і що зараз йде не так. Цю роботу ще продовжуємо і ще збиратимемо зворотний зв'язок і запити від українського бізнесу.

Ми впевнені, що якщо у людей буде робота з високою зарплатою, то вони зможуть подбати про решту своїх потреб. В тому числі про житло.

Тож дуже важливо вигравши війну не програти перемогу. А для цього вже зараз потрібно зрозуміти статегію відновлення України і вже зараз почати готувати для неї передумови.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)?

Нещодавно Президент Зеленський заявив, що подумає над дозволом роботи приватних військових компаній (ПВК) в Україні. Чому ця тема активізувалась зараз? Спроби створити законодавчу рамку для ПВК робились ще з 2014 року...

Рада ухвалила реформу ДПП: що зміниться для бізнесу

Тепер і в моєму депутатському портфелі є законопроект, робота над яким тривала понад 3 роки (!). Сьогодні парламент ухвалив у другому читанні реформу державно-приватного партнерства (законопроект N7508), яка відкриває нову сторінку для післявоєнної відбудови...

Держава втрачає чотири мільйони гривень щодня! Кейс Новосілківського спиртзаводу

Придбав спиртзавод на відкритому конкурсі Фонду держмайна, але підприємство 2 роки вимушено простоює, чекаючи на ліцензію від ДПС. Здається абсурд? Однак, на жаль, це суворі українські реалії, які не можна терпіти...

Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі

Ще кілька місяців тому кав'ярня ветерана Дмитра Целуйка могла зникнути. До повномасштабної війни, а якщо точно, то з 2012 року він є власником кав'ярні "Франсуа", яка 12 років успішно працювала на території Центрального залізничного вокзалу "Київ-Пасажирський"...

Українська зброя vs українська бюрократія: хто переможе?

Американська військова допомога не вічна. Не так давно у нас була можливість відчути наслідки, що буде, коли вона закінчиться. Донедавна 30% зброї Сили оборони України отримували з Євросоюзу, 30% – з США, і ще 40% Україна виробляла самостійно...

Мюнхенський холодний душ: Європа нарешті прокидається

Ви не знаєте нічого про драматизм, якщо ви не були цього року на Мюнхенській безпековій конференції. Або принаймні не спостерігали за нею максимально ретельно...