Давос-2024 і протидія російській дезінформації
Експерти Давоса цього року вперше визначили дезінформацію як головний глобальний ризик у світі. Навіть такі речі, як природні катаклізми, економічні проблеми і війна у рейтингу ризиків посіли місця нижче.
Цей тренд, на мою думку, може посилитись до осені з наближенням президентських виборів в США. Особливо враховуючи всі пристрасті, які відбувались із втручанням рашки в американські вибори останні два рази.
А минулої осені розвідка США підготувала звіт, в якому зазначила, що "кремль використовує шпигунів, соціальні мережі та ЗМІ, щоб вплинути на вибори у країнах по всьому світу". Цей звіт був надісланий 100 країнам разом з рекомендаціями, про підходи до боротьби з таким впливом: "працювати над пом'якшенням російського втручання у вибори шляхом санкцій, обміну інформацією, видворення російських шпигунів і заборони на поїздки".
В України є величезний досвід і експертиза боротьби з росіянською дезінформацією та пропагандою, враховуючи 9 років гібридної війни. Більше того, в 2022 нам вперше вдалось перемогти рф – принаймні на інформаційному полі. І це сильно змінило хід війни, обсяги допомоги і підтримки України з боку цивілізованого світу.
Тож нам точно є чим поділитись зі світом в контексті протидії дезінформації та фейкам.
Про найцікавіше з Давосу буду писати у себе в Телеграмі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.