Заперейменувати Україну вщент!
В парламенті сталися непримеренні баталії навколо трибуни: йшлося про перейменування понад трьохсот чергових населених пунктів. Про це гомоніла вся країна. А ще в Одесі постановили знести погруддя Пушкіна. А голову НБУ Пишного відвідала життєдайна ідея перейменувати копійку на "шаг". Сам Ющенко, струсивши нафталін з пиджаку, ідею схвалив. Так переможемо!
Чомусь жоден політик й чиновник, жодне ЗМІ не повідомили вартість цих ініціатив для бюджету. Друк бланків з новими назвами, виготовлення табличок держорганізації, посвідчень, бейджів, нових стел на в'здах у міста, печаток, нашивок на одязі комунальних служб, перереєстрація установ, організацій, компаній... А тепер помножте це на 300 й додайте ще сотні й тисячі міст й вулиць, перейменовані за роки війни. А скільки коштуватиме дизайн нових "шагів": НБУ вже оплатив цю роботу? Яка вартість металу й власне виготовлення мільйонів монет нового зразку? Хочеться почути цифри. Але можу впевнено стверджувати, що йдеться про мільйони, ні – про десятки й сотні мільйонів бюджетних гривень.
А якщо спрямувати ці кошти в оборонний сектор? Можна збудувати пару-трійко заводиків. Втім, якщо вірити піарникам з Банкової, із цим в нас все чудово. Ось, повідомляють, що на третьому році війни й нищівних обстрілів ми почали будувати підземні заводи. Побачити ті будівництва, звісно, не можна – військова таємниця. Але в мене виникає сумнів, що вони взагалі існують. А якщо існують – яка доцільність цих новобудов? Навіщо гатити грубі гроші, аби поховати тисячі тон залізобетону в землю, коли в Україні – безліч закинутих підземних споруд радянського часу. Можливо всі вони вже працюють в режимі 24\1? Чи не хотіли б народні обранці з оборонного комітету, прокуратура й фінінспекція проконтролювати використання цієї спадщини? Може наведення ладу із цією підземною нерухомістю допоможе зберегти мільярди на тривале будівництво нових споруд? Врешті-решт, Зеленському не довелося зводити новий бункер аби укритися від російських ракет в перші дні війни. Він із оточенням занурився глибоко під землю в Урядовому кварталі. Там розташоване сховище, зведене за радянських часів, де можна місяцями жити й працювати, не виходячи на поверхню. Цей бункер витримає ядерний удар. А в іншому бункері знаходився Залужний із Генштабом. Все це, як і захищені цехи на підприємствах ВПК зведене за часів СРСР.
Доведіть податкоплатнику нагальну необхідність "освоєння коштів" на зведення нових підземних фортець! Не доводилося чути про контроль парламентарів за використанням коштів на об'єктах ВПК. Навзамін член комітету Сергій Рахманінов констатує, що система рекрутингу в лави ЗСУ вкрай неефективна, а чому громадяни не йдуть у військо він не знає... Невже перейменування міст й знесення пам'ятників – це межа можливостей народних обранців?
Аби перемогти ворога, який багатший за нас, численніший, озброєніший, слід максимально ефективно використовувати всі ресурси країни, а не битися за назви міст, не штампувати монетки й не красти мільярди, закопуючи їх в землю. У противному разі війну ми програємо, а негідники, які сприяють нашій поразці, сповна скуштують гнів народу.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.