Ярослав Юрчишин Виконавчий директор "Transparency International Ukraine"

Чи будуть реформи до літа? Залишилось чотири робочих дні Парламенту

18 травня 2015, 16:08

Верховна Рада України 8 скликання в рази краща за попередні. І ці показники як кількісні (за кількістю розглянутих ініціатив вона конкурує з першими скликаннями, коли фактично творилося законодавче тло незалежної України) так і якісні (таку кількість реформаторських законопроектів інші скликання розглядали лише в періоди активізації євроінтеграційних потуг). Мусимо це визнати. І робота з урядом та Адміністрацією Президента теж куди на вищому рівні ефективності ні раніше.

Не очікували? Але це так. Інше питання (куди ж без діжки дьогтю) – це не та ефективність та якість на яку заслуговує громадянин України, особливо той, активніший, який спочатку своїми діями під час Революції Гідності створив умови за яких теперішні політичні еліти посіли свої крісла, а сьогодні щодня дає елітам шанс ввійти в історію як владі реформаторів, проливаючи кров в зоні проведення АТО, борячись в Криму, допомагаючи волонтерською працею героям війни на Сході чи на фронті законодавчого забезпечення реформ.
Тому, за 4 дні роботи в залі та за 10 робочих днів парламенту які залишилися до літа експерти Реанімаційного Пакету Реформ настійливо рекомендують парламенту здійснити наступні кроки:

- внести на розгляд та почати роботу над законопроектом про місцеві вибори, який би відповідав вимогам Коаліційної угоди. Цей документ, скріплений підписами керівників усіх фракцій більшості та внесений в програму уряду, в якій чітко прописано ухвалення до 1 липня. 13 травня Сергій Соболєв перереєстрував у парламенті всій законопроект про місцеві вибори, який не повністю відповідає вимогам Коаліційної угоди і має невеликі шанси на прийняття, оскільки поданий лише представниками Батьківщини. За Регламентом, альтернативний до нього може з'явитися лише впродовж двох тижнів після реєстрації тексту, ініційованого Соболєвим. Тому час пішов на дні

- запустити реальну реформу прокуратури законопроектом 2404-1, розробленим експертами Реанімаційного Пакету Реформ, Центру політико-правових реформ та групою народних депутатів (Олена Сотник, Оксана Сироїд, Леонід Ємець, Віктор Чумак, Павло Костенко, Єгор Соболєв, Ігор Луценко).

- впровадити регуляторну гільйотину законопроектом 1069, співавторства народних депутатів Оксани Продан, Ольги Бєлькової, Оксани Юринець, Віктора Галасюка, Олександри Кужель та експертів групи РПР "Дерегуляція", організацій "Easy Business"/"Легкий Бізнес" та Фортеця. В разі ухвалення відповідного закону, впродовж року буде переглянуто всі регуляторні механізми, які є в руках держави, і якщо влада не доведе їхньої необхідності – їх буде скасовано. Хотілося б швидше, але інституційну спроможність нашої державної машини ви знаєте чудово.

- впровадити європейські стандарти розслідування небезпечних кримінальних правопорушень шляхом створення Державного бюро розслідування 2114. Співавторами цього законопроекту є експерти РПР та Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк та Олександр Банчук та народні депутати Андрій Кожем'якін, Микола Пламарчук, Віктор Король, Володимир Мисик, Павло Костенко, Віталій Купрій, Владислав Бухарєв, Володимир Соляр, Роман Мацола, Віктор Развадовський, Олена Сотник та Віктор Чумак

- зробити роботу парламенту більш відкритою, законодавчо закріпити публікацію планів, стенограм засідань комітетів та Погоджувальних рад, їх он-лайн трансляцію, розширити інформацію про депутата та його помічників на офіційній підсторінці депутата на сайті парламенту. З одного боку вже є подібне (менш повне) діюче розпорядження Володимира Гройсмана, але такі речі варто закріпляти на рівні закону. Бо голови ВРУ у нас бувають різні... Тому потрібно починати роботу над законопроектом 1591, авторства експертів групи РПР "Антикорупційна реформ" на чолі з Дмитром Котляром, Центру політико-правових реформ, Трансперенсі Інтернешнл Україна, фундації "Відкрите суспільство", Інституту Медіа Права та народних депутатів Світлани Заліщук, Сергія Лещенка, Павла Різаненка, Єгора Соболєва, Мустафи Наєма, Оксани Сироїд, Вікторії Сюмар, Ганни Гопко, Вікторії Пташник, Олександра Опанасенка, Анни Романової та Дмитра Добродомова

- покласти край кнопкодавству законопроектом 1895, ініційованого експертами ініціативи "Чесно" та Інституту Медіа Права у співпраці з депутатами Сергієм Лещенком, Єгором Соболєвим, Мустафою Наємом, Ігорем Луценком, Анатолієм Матвієнком та Світланою Заліщук. Дуже дивно, що саме Регламентним комітетом, який би мав боротися за дотримання особистого голосування, і 1591 та 1895 рекомендується відкласти у довгу шухляду та направити на доопрацювання. Хоча, чому дивно, якщо зважати що цей комітет досі немає голови, а в.о. Павло Пинзеник тривалий час був помічником Миколи Мартиненка, який був серед авторів одного з законопроектів, але відмовився... Тож матимемо "перевірку на вошивість" – які фракції справді за відкритість комітетів та проти кнопкодавства, а які краще перейменувати у "групу 16 січня".

- ну і на закуску, впровадити європейські стандарти у звітності видобувних галузей, законопроектом 2591 і допустити на ці чи не найбільш закриті ринки українські та міжнародні інвестиції. Розроблений експертами РПР "Реформа енергетичного сектору" та "Діксі Груп" (Олена Павленко), ініціативи "Сильніші разом" за участі народних депутатів Ольги Бєлькової, Миколи Мартиненка, Олександра Домбровського, Вікторії Войціцької, Тараса Батенка, Оксани Продан, Олексія Мушака, Олексія Рябчина, Наталії Кацер-Бучковської.

Звісно було б дуже важливо не забути і ініціативи про усунення з системи забезпечення українців закордонними паспортами схем ЄДАПС (1632), захист прав внутрішньо переміщених осіб (2166) та якісної роботи над дуже сирим комплексом законопроектів про реформу міліції (2561, 2562/2562-1, 2567 та 2822), прийняття яких у неготовому варіанті форсує команда Авакова. Зрештою, у Реанімаційного Пакету Реформ куди більше готових до роботи ініціатив. Але, зважаючи на схильність парламенту скорочувати сесійні дні до вівторка, малоефективної половини середи та четверга, це малоймовірно. Ну хіба КМУ таки перетисне розгляд "реформи" міліції – тоді підготуємо свою позицію, в залежності від дня розгляду.

У літо з трішки очищеною совістю, втіливши рекомендації громадських експертів. Народні депутати, зможете?

powered by lun.ua
Коментарі — 22
Теодор Дяків _ 19.05.2015 22:36
IP: 88.250.64.---
Yaroslav Yurchyshyn:
Новий законопроект про держслужбу 2490/2489 вже в парламенті. Ключове – наведення порядку з чиновниками. Законопроект про КМУ та ЦОВВ на підході, тобто вже готовий, але депутати погоджують прозиції з КМУ та АП. Найближчим часом теж внесемо.
- Ярослав, підтримуючи це підмазування, підрихтовування азійсько-радянськоі системи влади в Украіні такзваними реформами, ви і вам подібні "експерти" покриють себе ганьбою до кінця днів своіх... І це вже не змінити – ви навіть не розумієте, про що вам тут пишуть коментатори, тому не зможете вискочити з коліі, яка веде владу і вас, помічників цієі влади, до краху.
Теодор Дяків _ 19.05.2015 22:32
IP: 74.125.181.---
буну – Юрчишин не розуміє змісту Вашого коментаря, тому відповідає стандартно – ось будемо реіормувати державну службу... Ця реформа стосується чиновників – очевидно! Значить ми ім покажемо, де раки зимують – таке ось "глибоке" розуміння зміни с и с т е м и влади і з цим нічого не поробыш. Ці експерти щиро вірять, що реалізують добру справу...
Yaroslav Yurchyshyn _ 19.05.2015 12:22
IP: 74.125.18.---
Новий законопроект про держслужбу 2490/2489 вже в парламенті. Ключове – наведення порядку з чиновниками. Законопроект про КМУ та ЦОВВ на підході, тобто вже готовий, але депутати погоджують прозиції з КМУ та АП. Найближчим часом теж внесемо.
бун _ 19.05.2015 08:55
IP: 77.123.173.---
Країні не потрібні реформи заради реформ. Основна і єдина мета реформ – розкріпачення потенціалу рядового українця. Наприклад, споконвіку в нас селянин мав справу із землею, ремісник з матеріалом, з якого виготовляв свої вироби, лікар із хворими, вчитель з учнями і за списком. Починаючи з 1917р. і до сьогоднішнього дня кожен українець в першу чергу має справу з чиновником. Мета реформ – знищення чиновника як основного ворога українства в цілому та кожного українця зокрема. Ось для того то і роль тергромад, судової та виборчої системи, правоохоронних органів, інститутів власності та праці. Іншими словами, наведіть порядок з чиновником, а українці наведуть порядок в своїй країні.
Теодор Дяків _ 19.05.2015 07:24
IP: 46.200.10.---
Похвалил ВР. А за что, собственно? Все нормальные законы были приняты ПОД ДАВЛЕНИЕМ не только людей, но и тех, кто дает стране деньги, и на фоне войны и больших жертв.
Спасибо РПР – молодцы, ...
- Та цей адвокат ВР ЮРЧИШИН є одночасно адвокатом і учасником РПР... Складно вже стало відділяти "підтаньцьовку" від влади? Розумію...
Теодор Дяків _ 19.05.2015 07:14
IP: 74.125.18.---
Лиза Верник:
Не спешат у нас с реформами – то одно отложат, то второе, десятое. Зато на обещание у нас все щедрые! Порошенко с Яценюком явно лидируют!
- "Не спешат", бо хочуть так провести реформи щоб нічого у формуванні і функціонуванні азійсько-радянського суспільно-політичного устрою Украіни не змінювати...
Лиза Верник _ 18.05.2015 20:06
IP: 78.111.186.---
Не спешат у нас с реформами – то одно отложат, то второе, десятое. Зато на обещание у нас все щедрые! Порошенко с Яценюком явно лидируют!
80000 _ 18.05.2015 19:25
IP: 46.203.103.---
meua:
РПР – треба вже на звалище як і тим партєйкам які царюють зараз у ВР. Доречі серед "царьків" та корупціонерів -з'явились наглі морди реаніматорів -профанаторів. за 6 місяців – практично нічого не зроблено -тільки круглі столи заяви та інший словесний блуд. Гопко Єднак Сироїд – чи корупція чи бездіяльність чи пустозвонство – нічим більше ці реаніматори не проявили ні у ВР ні у СОБІПОМОЧІ.
Александр Гальченко _ 18.05.2015 19:22
IP: 93.75.8.---
нажаль, ні до літа ні до зими реформ не буде – цей парламент не спроможний: (
як і уряд: (((
Alina Svetlichnaya _ 18.05.2015 19:10
IP: 93.180.231.---
уряд іще з перших днів давав нам зрозуміти, що вони не налаштовані робити щось іще окрім як нас обдирати і красти і ще раз красти, вони навіть слова "реформа" не знають!
meua _ 18.05.2015 19:09
IP: 82.144.210.---
Похвалил ВР. А за что, собственно? Все нормальные законы были приняты ПОД ДАВЛЕНИЕМ не только людей, но и тех, кто дает стране деньги, и на фоне войны и больших жертв.
Спасибо РПР – молодцы, только им пока и можно верить, пусть готовятся в депутаты, так эта ленивая и коррумпированная каденция долго не продержится. Но должен быть изменен закон о выборах и неприкосновенности, иначе снова придут прятаться в парламент и заниматься бизнесом.
Теодор Дяків _ 18.05.2015 19:08
IP: 194.44.247.---
Цей "хибно- компетентний" експерт-адвокат все ще намагається хвалити парламент за його ніби-то ефективність... Ця ефективність нагадує мені ефективну роботу РПР над цілим рядом законопроектів, які по факту опинилися в смітнику... Аналогічна доля чекає і більшість тих законопроектів, які вже прийняла теперішня ВРУ, оскільки вони направлені на консервацію азійсько0-радянськоі моделі суспільно-політичного устрою Украіни, який суспільство вже не може і не буде терпіти...
Олег Швидун _ 18.05.2015 19:08
IP: 109.86.127.---
ура!!!!!!!!!! мальдивы...а народ украины подождет до осени...и потерпит...ведь война же))))))))
80000 _ 18.05.2015 18:38
IP: 46.203.103.---
модератор пише-
-"Ваше повідомлення не було додане через використання забороненої лексики".
Ну ти "прохфесор воскрєсєнській"- Юрчишин -розумієш що я думаю про АП КМ ВР та твій реанімаційний пакет. Боюсь що реанімація вже безсила, тільки нечиста сила.
Виктор Волик _ 18.05.2015 18:13
IP: 217.77.215.---
До літа якого року?
Sapphir _ 18.05.2015 17:38
IP: 178.93.246.---
А разве летом сессий парламента не будет? Если не будет, такой парламент и даром воюющей стране нужен. Похоже, каникулы депутатов станут для главы парламента лучшим экзаменом. Если он допустит летний отдых этим горлоПанам, то гнать их надо всех. Вместе с президентом. И гнать лучше после конфискации нажитого непосильным трудом.
Валентина Дегтяренко _ 18.05.2015 17:36
IP: 91.207.210.---
Працюйте без відпусток і різних канікул,якщо ви патріоти своєї держави,тоді все встигнете прийняти.
Сергей Бочкарев _ 18.05.2015 17:19
IP: 109.95.50.---
Интересный такой "эксперт РПР" с улыбкой до ушей (наверное, в предвкушении того самого лета). Пока он писал этот текст, упомянул штук (именно так) 50 народных депутатов, относительно которых уверяет, что это великие реформаторы. А в конце жалуется, что эти же великие реформаторы не хотят работать в парламенте: "Ви бачили проект плану роботи парламенту? 5 пленарних тижнів до вересня, загалом 15 повних днів роботи в залі..." Наверное, это придумали какие-то другие злобные депутаты. А мы, великие реформаторы и менее великие "эксперты", просто поедем с ними отдыхать за компанию. "Пусть трактор пашет, он железный", – предвосхищаю заключительный летний блог выдающихся экспертов. Хотя это очень схоже с лексиконом тех самых... донецких. Вроде того: "Пропаган... всех стран, объединяйтесь!"
Ваня Васьков _ 18.05.2015 17:13
IP: 74.125.18.---
ніякі реформи все досить треба терміново одягати РУЛІ на голову і йти домовлятись з путіним про газ без якого ми можемо обійтись як виявляється))))
ingul _ 18.05.2015 16:57
IP: 74.125.18.---
Всё по расписанию, #лядь!
Yaroslav Yurchyshyn _ 18.05.2015 16:45
IP: 74.125.18.---
Ви бачили проект плану роботи парламенту? 5 пленарних тижнів до вересня, загалом 15 повних днів роботи в залі...
-Vesna- _ 18.05.2015 16:36
IP: 93.74.254.---
Тому, за 4 дні роботи в залі та за 10 робочих днів парламенту які залишилися до літа... (с)

Я вибачаюсь... але ЧОМУ такий акцент на літі? Ви ЩО літувати зібралися? Чи мо на канікули на пару місяців гайнуть? ПРАЦЮВАТИ!

В країні війна, люди летять у бідність як у прірву, яйценюки збивають капітали на корупційних схемах etc etc etc.
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter