Що ми розуміємо під суспільними цінностями?
Шановні читачі мого блогу, я глибоко переконаний у тому, що наші Українські цінності – християнсько-демократичні.
Хочу поділитися з Вами своїми розмірковуваннями з цього приводу. Мені також цікаво почути і Ваші думки.
Отож, перше питання, яке тут варто поставити – Що ми розуміємо під суспільними цінностями?
Під суспільною цінністю ми розуміємо значимість духовного або матеріального об'єкту по відношенню до прагнень, потреб і цілей людини.
Питання людини, яке є центральним в суспільному житті, ми розглядаємо, в першу чергу, в контексті традиційної сім'ї, в якій у вузькому сенсі є чоловік, дружина і діти, а в широкому – також батьки дорослих дітей, дід і баба та інші прямі предки, онуки, правнуки та всі нащадки. Близькі родичі також включаються до сім'ї в широкому її сенсі. Таким чином, формується і функціонує певне сімейне середовище, в якому відбувається виховання дітей та передача сімейних і релігійних цінностей та традицій.
Ключовими під час розгляду цього питання ми вважаємо такі запитання:
1) яка роль людини і сім'ї в громаді, суспільстві і державі?
2) як співвідносяться суспільство і держава?
3) як взаємодіють громада і держава?
На наше переконання, сьогодні для України вкрай необхідно викристалізувати та впроваджувати такі суспільні цінності, які були б з одного боку органічними для нашого населення, а з іншого боку – забезпечували б конкурентоспроможність нашої країни на міжнародних ринках товарів, праці, капіталів, послуг і, передусім, на світових ринках інформаційних послуг. Детальніше це питання розглянуто у нашій попередній публікації "Яку модель розбудови України обрати?".
Нашою спільною метою є справедливий суспільний і державний устрій. Справедливість, водночас, є і метою, і мірилом розвитку будь-якого суспільства.
Давайте разом шукати шляхи до побудови справедливого суспільства в Україні!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.