ОСНОВОПОЛОЖНІ СВОБОДИ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
В попередніх дописах було обґрунтовано обрання християнства як органічної для нашого народу світоглядної і морально-етичної платформи, на основі якої мають будуватися моделі суспільного, культурного і соціально-економічного розвитку України, а також розглянуто питання людини і її свободи в християнстві.
Сьогодні розглянемо основоположні свободи і права людини в демократичному суспільстві.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, яка набрала чинності для України 11 вересня 1997 року, закріпила:
основоположні свободи: думки, совісті і релігії (ст. 9), вираження поглядів (ст. 10), зібрань та об'єднання (ст. 11);
права людини: на життя (ст. 2), на свободу та особисту недоторканність (ст. 5), на шлюб (ст. 12), на повагу до приватного і сімейного життя (ст. 8), на справедливий суд (ст. 6), на ефективний засіб юридичного захисту (ст.13);
заборони щодо насильства над людиною: катування (ст. 3), рабства і примусової праці (ст. 4), дискримінації (ст. 14), ніякого покарання без закону (ст. 7).
В Конституції України, яка за своїм змістом є цілком демократичною, закріплені такі свободи:
світогляду і віросповідання - свобода сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність (ст. 35);
пересування, вільний вибір місця проживання (ст. 33);
літературної, художньої, наукової і технічної творчості (ст. 54);
думки і слова, вільне вираження поглядів і переконань (ст. 34);
політичної діяльності (ст. 15);
об'єднання у політичні партії та громадські організації (ст. 36);
в наданні суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129).
Крім того у статті 29 Конституції закріплено право на свободу як таку і особисту недоторканість.
Питання про співвідношення християнських цінностей і основоположних свобод людини в демократичному суспільстві розглянемо в наступному дописі.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.