ПРИКЛАДИ ПОРУШЕНЬ, ВСТАНОВЛЕНІ НАШОЮ КОМАНДОЮ, ПІД ЧАС ПОТОЧНОЇ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ
Центральна виборча комісія 31 грудня 2018 року постановою N274 ліквідувала 5 виборчих дільниць при дипломатичних представництвах України на території Росії. Таким чином, навіть за мінімальними оцінками сотні тисяч громадян України на території Росії фактично позбавлені хоча б потенційного права проголосувати. Так, більшість з них цим правом, зазвичай, не користуються, і це їх свідоме рішення, але тепер цього права вони взагалі позбавлені.
Крім того, будемо відверті, на окремих виборчих дільницях у Росії зазвичай голосують переважно лише українські дипломати та члени їх сімей. Так, наприклад, на президентських виборах у 2014 році на виборчих дільницях при генеральних консульствах України проголосували: у Нижньому Новгороді – 19 виборців, Новосибірську – 28, Нижньому Новгороді – 31, Єкатеринбургу – 32. Виходить, що навіть кадрові українські дипломати будуть позбавлені права голосу. Малоймовірно, що хтось з них поїде голосувати у Грузію, Казахстан чи Фінляндію, тому що до виборчих дільниць саме у цих країнах віднесено прилеглі території Росії.
Порушення полягає у тому, що навіть фактичне позбавлення права проголосувати одного виборця є неприйнятним у демократичній країні. Для багатьох українських громадян за кордоном можливість проголосувати на виборах залишається чи не єдиною ниткою, яка з'єднує їх ї батьківщиною, і Українська держава так рішуче цей зв'язок "обрубує".
Інший приклад порушення було зафіксовано у Харкові 10 лютого 2019 року. Групи радикалів спробували знищити політичну рекламу ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ. Ці дії були вчинені в темний час доби, із закритими обличчями зловмисників.
Член нашої команди народний депутат України, Юрій Павленко 12 лютого в ефірі одного з телеканалів чітко сформулював три основні типи порушень на поточних виборах: підкуп виборців, максимальне використання адміністративного ресурсу та залякування громадських активістів, агітаторів та працівників штабів.
Зокрема він повідомив, що підкуп здійснюється з трьох джерел: з державного бюджету – монетизація субсидій у березні є нічим іншим як підкупом; з бюджетів місцевих рад, де більшість провладних депутатів заклали кошти на так звану матеріальну допомогу, яка також виплачуватиметься з березня;третє джерело – безпосередньо підкуп голосів.
Юрій Павленко також звернув увагу на те, що голови обласних та районних державних адміністрацій сьогодні фактично є керівниками штабів, а також повідомив, що йде активне використання підконтрольних владі радикалізованих груп для залякування. Ті ж люди, що штурмували поліцейський відділок у Києві, за декілька днів до того штурмували Житомирську обласну раду.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.