Майдан буде або порожнім, або платним
Сьогодні, Україна увійшла у фазу нового етапу політичної кризи та чергових дострокових виборів. А відтак, очевидно, що політики, не бажаючи втратити владу або ж, бажаючи її здобути, не шкодуватимуть зусиль і ресурсів для того, щоб звозити "обурених громадян" в столицю, або на центральні площі всіх міст України.
Однак, суспільство повинно усвідомити, що проплачені Майдани не тільки не допоможуть громадянам, а й ще більше розбещать політиків.
В сьогоднішніх умовах парламентські партії та блоки мають весь необхідний потенціал для того, щоб захищати свої права – від парламентської трибуни до вільного доступу в медіапросторі – і цього достатньо. Однак, політики скоріш за все не втримуються перед спокусою використовувати громадян як інструмент боротьби за те, хто більший господар в цій країні.
Звичайно, якщо політики й вдаватимуться до організації масових акцій громадянського спротиву, то найменшою мірою це буде нагадувати Помаранчеву революцію, коли сотні тисяч вмотивованих людей заявили про свою готовність побороти авторитарний режим Кучми та виступили за встановлення демократії. Однак, більшою мірою, нагадуватиме акцію непокори "Повстань, Україно!", коли тодішня опозиція за гроші звозила людей до столиці.
Безумовно, українські громадяни й сьогодні можуть й повинні брати участь у акціях громадянської непокори, але виключно, захищаючи власні інтереси або інтереси громад, але в жодному разі – не політичних партій в період дострокових парламентських виборів.
А відтак, хочеться закликати політиків всіх кольорів не спекулювати на почуттях громадян та не використовувати їх в ролі гарматного політичного м'яса. А вирішувати свої приватні проблеми більш цивілізованими та демократичними методами, замість людей в ролі живих щитів на вулицях міст країни.
Громадянам, в свою чергу, хотілось би порадити відмовлятись від участі в акціях протесту, які організовують політичні партії та не знецінювати саме поняття громадянського спротиву, підмінюючи його кон'юктурним заходом парламентських партій.