Cвиноборство забирає кращих
Прикро здивований поведінкою Арсенія Яценюка останніми днями. Взагалі, після його сильного кроку з написанням заяви про відставку, далі йдуть досить сумнівні маневри.
Арсеній Яценюк фактично оголосив про участь у дострокових парламентських перегонах у складі блока Ющенка, відтак, відмовившись від створення альтернативного демократичного проекту, чого багато хто від нього чекав. За оцінками соціологів подолати З-х відсотковий бар'єр, новий проект спікера міг без проблем.
На кожних парламентських перегонах після Майдану, шанс створити альтернативу старій політичній еліті, отримує і втрачає хтось з умовно "нових". У 2006-му це – ПОРА, яка бездарно використала колосальний рівень впізнання, довіри та очікувань, не наважилась на самостійну кампанію і створила технічний блок з ПРП та Кличком, а після виборів ПОРИСТИ взагалі перегавкалась між собою у кращих рухівських традиціях, до чого і я причетний.
У 2007-му – це Луценко зі своєю "Самообороною", який обіцяв організувати громадянський рух, чим мобілізував багатьох розчарованих "помаранчевих", але організував він лише передвиборчий тур, який закінчився об'єднанням з "Нашою Україною". Так, Луценко пройшов до парламенту, провів до неї групу депутатів (декількох гідних поваги), сам став міністром, а далі... Далі падіння рейтингу власного і Самооборони, крах на київських дострокових виборах і, нарешті, – капітуляція перед БЮТ.
Напередодні чергових передчасних виборів до нашої Ради, значна частина суспільства знову готова підтримати когось нового. Когось, хто не бере участі y політичному свиноборстві, яке вже кілька років триває в Україні, а стоїть осторонь цього процесу, а ще краще – над ним. Для багатьох – таким був Яценюк. Я кажу був, бо за останні два дні молодий спікер, таки не втримався перед спокусою і наче стрімголов, кинувся у багнюку до старих політиків.
Не хочу повторюватись, у критиці його ініціативи, щодо підписання тимчасового меморандуму про співпрацю між різними гілками влади. Вона не антиконституційна, вона просто позаконституційна, бо сам спікер наче каже: "Оскільки ніхто Конституцію не виконує, давайте робити вигляд, що її не існує". Потім, некрасива історія з його відставкою, яка так красиво почалась і так некрасиво затягнулась. А вчасно піти під час скандалу, що б потім повернутись, шанс випадає не кожному. Знову, розмови про змову, тільки цього разу не між БЮТ, КПУ та ПР, а між регіоналами та Балогою, образ постаті над процесом втрачено. Вчора спікеру тихо закидали залежність від президента, сьогодні голосно говорять про домовленості з прем'єром. Це не означає, що втрачено все, просто тепер буде важче, важче творити альтернативу, якщо, звісно, є бажання.