Умираючий Куяльницький лиман почали продавати?
Відомий на весь світ Куяльницький лиман гине, але схоже для когось це не привід відмовитись від прибутків.
Рівень води в "українському мертвому морі" катастрофічно знижується. Основиними причинами експерти називають надмірний антропогенний вплив, зокрема незаконний видобуток піску та перекриття річок, що живлять лиман водою, а також злочинну бездіяльність влади.
Щоправда, під тиском громадськості, останні декілька місяців "губернатор" Одеської області, колишній "нашоукраїнець" Едуард Матвійчук змушений активно імітувати публічний порятунок славетного курорту, навіть попросили у Києва додаткові 100 мільйонів гривень. Та наразі це переважно лише розмови. Окрім того стала відомою інформація, яка розкриває можливі "комерційні" плани влади, що до Куяльницького лиману.
Громадські активісти на схилах Куяльницького лиману, біля села Красносілка, в районі військової частини виявили межовий знак N061А003187. Це означає, що цінні цілинні степові ділянки берегу Куяльницького лиману стали об'єктом приватної власності. Обласна влада не лише ігнорує створення Національного ландшафтного парку, а вже пустила береги лиману на розпродаж.
Кадастрова карта України також чітко показує, що низка ділянок біля Куяльницького лиману розміром по 1 гектару вже є приватною власністю покищо невідомих осіб.
Документи по створенню заповідної зони готувалися держуправлінням охорони навколишнього середовища в Одеській області майже три роки – в жовтні 2011 року облрада затвердила "Регіональну програму збереження і оновлення водних ресурсів басейну Куяльницького лиману". Територія навколо лиману мала стати одним великим заповідником. Для збереження унікального природного комплексу, який являє собою Куяльницький лиман, разом з неповторним навколишнім ландшафтом, статус Національного парку може стати рятівним. До його складу планували включити усі землі навколо лиману, включаючи територію санаторію Пирогова. Між іншим, Одеська міськрада своїм рішенням від 18.06.2013р. підтвердила включення 161 га. земель міста під санаторієм імені Пирогова до складу Національного парку.
Проте одеська облрада своїм рішенням від 4 липня 2013 року відправила ідею створення Національного парку "до смітника" – тепер на берегах лиману буде "курортно-оздоровча зона". І виявлений межовий знак підтверджує побоювання екологів – землі навколо цінного Куяльницького лиману стали активно продавати ще до створення парку!
Влада замилює очі своїми ритуальними "рятівними танцями" навколо лиману. Хтось хоче, щоб до того моменту, коли почнеться наповнення лиману морською водою, уся земля навкруги була передана до приватних рук. І от тоді ні про який Національний парк не може бути і мови.
Громадськість вже подала офіційний запит, треба з'ясувати – кому була виділена земля біля Одеського лиману?
Низка експертів та громадських організацій наполягають на створенні Національного парку на берегах Куяльницького лиману. Ці землі не повинні ділитися на паї і бути передані в приватні руки. Необхідно залишити для майбутніх поколінь не лише унікальний лиман, але і унікальний природний комплекс, який створила природа на його берегах. Те, що сьогодні має Україна може стати перлиною, яка рятуватиме життя людям та прославить нашу країну, а може разово наповнити чиїсь кишені та перетворитись на копію розпайованого Кримського узбережжя.