Перенести Адміністрацію Президента на лівий берег Києва
Напевно, всі чули, що у Президента Володимира Зеленського хочуть перенести Адміністрацію Президента із вулиці Банкової. У команді новообраного кажуть, що в монументальній споруді в урядовому кварталі, де після Другої світової війни розміщувався Центральний комітет Компартії України, важко працюється через привиди комунізму в шафах. Та й взагалі, мовляв, з енергетикою там не все гаразд, "папереднікі" зіпсували. Але якщо в команді Зеленського хочуть, щоб привиди минулого не мали ніякого стосунку до стін, де працюватиме нова влада, то для них не варіант і "вертолітний майданчик Януковича", який імовірно розглядають в якості будівлі для АП. Бо хоч там жодного разу не приземлився гелікоптер "легітимного", побудували цю споруду по вул. Парковій на вкрадені у держави гроші.
Історичний центр Києва узагалі варто було б розвантажити від будівель органів державної влади. Урядовий квартал у нас охопив надто багато території центральних районів столиці. Ця частина Києва вже більше схожа на місце суто для чиновників, де киянам і туристам стає все менш комфортно. Чого варті лише постійні затори на дорогах, що виникають через рух кортежів та чиновницьких авто. Винесення за межі центра президентської адміністрації сприяло б розвантаженню центру столиці.
Як варіант – доречно було б розглянути для розміщення АП лівий берег Києва. Так ми зробимо добре і для міста, і для роботи президентської команди. Розвантажимо від заторів правобережний Київ, центральні райони, а також дамо поштовх для розвитку лівого берега. Бо не секрет, що цю частину столиці часто фінансують за залишковим принципом, вона вважається менш престижною, ніж правобережжя. Розміщення на лівому березі центральних органів державної влади сприяло б притоку інвестицій, розбудові інфраструктури, ремонту доріг.
Варіантів для розміщення Адміністрації Президента на лівому березі може бути декілька. Приміром, багатоповерховий довгобуд поблизу станції метро Лівобережна. Його почали будувати ще у 80-ті роки, наразі він знаходиться у державній власності, проте споруду так і не можуть довести до ладу. У 15-типоверховій будівлі вистачило б місця для роботи президентської адміністрації, попередників тут не було точно, і все можна було б обладнати під нову команду. Ну, і в Києві стало б на одну проблемну будівлю менше.
Інший варіант для розміщення АП – одна з промислових зон із непрацюючими нині підприємствами, яких чимало на лівому березі. Ці території поступово перетворюються на пустку, і їх треба повертати в міський простір. Найвірогідніше, що у найближчому майбутньому питання з промзонами не вирішиться, або ж їх віддадуть під забудову чергових висоток. Між тим, розміщення тут адміністративних та ділових центрів – більш цікавий та корисний для міста та киян варіант. Приклади, коли промзони перетворюють на ділові квартали, є у містах по всьому світу. Приміром, у Ліверпулі подібне відбулося із корабельними доками, у Талліні – з соляними складами. Маємо вдалий досвід ревіталізації промислових зон і в Києві, на тому ж лівому березі. Так, на місці колишнього Дарницького комбінату створили арт-завод "Платформа". Це і нові робочі місця для місцевих жителів, і цікаве місце для відпочинку.
На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України є петиція щодо розміщення АП на лівому березі. Якщо ви підтримуєте цю ідею – підписуйте петицію тут.