Українська розвідка та союзники попереджали про сценарії вторгнення та спрацювали на випередження
Ще влітку та восени 2021 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України попереджало про можливий повномасштабний напад російських збройних сил на Україну взимку 2022 року. Про це, зокрема, в інтерв'ю американському виданню "Military Times" казав начальник ГУР Кирило Буданов ще в листопаді минулого року. Схожі дані були підтверджені та оприлюднені розвідками держав-союзниць – Великобританією та США та іншими.
Було викрито перед світовою громадськістю всі поточні, тактичні та середньострокові наміри російської сторони (включно з картами й ударами вторгнення) щодо створення нових безпекових загроз як для України, так і цілого європейського континенту. Це дало свій результат – зломало поточні наміри ворога.
Українська армія та розвідка вчасно зреагували на ці виклики й зараз відпрацьовують усі можливі сценарії розвитку подій, демонструють поінформованість, роботу на упередження загроз та готовність дати належну відсіч агресору.
Разом з активними зусиллями дипломатів це змушує ворога й надалі переглядати та відтерміновувати сценарії можливого вторгнення в Україну. Також проведення нашими Збройними силами військових навчань, відпрацювання сценаріїв вторгнення агресора на тих чи інших ділянках кордону у ворожої сторони вже посіяли певні сумніви щодо доцільності повномасштабного вторгнення навіть серед російських владних кіл. До цього також необхідно додати розгортання системи територіальної оборони в Україні й готовність майже 50% громадян (згідно з останніми соцопитуваннями) взяти участь у збройній боротьбі з ворогом у разі його нападу.
Попри те, що путінський режим і далі продовжує нагнітати відчуття неминучості війни, частина російського суспільства – фахівці військової, безпекової, фінансової, економічної, демографічної сфери, воєнні експерти, журналісти, відставний генералітет і низка представників спецслужб – сумнівається в доцільності такої війни. І навіть більше – вбачають у ній початок краху Російської Федерації.
Хворобливе реагування російської економіки та фондових ринків на будь-яке загострення й ескалацію ще більше сіють сумнів і охолоджують голови навіть прибічників війни.
Своєчасна підготовка ЗСУ до різних сценаріїв Кремля, що опиралася на дані української та західної розвідок, не дала режиму Путіна інших варіантів для маневру і дії, крім вимушеного визнання так званих "ЛНР-ДНР", зриву Мінських домовленостей, і вже "офіційного" введення своїх армій в ОРДЛО. Насправді за цією стратегічною помилкою і відчайдушним кроком Кремля криється усвідомлення, що Україна, її армія та суспільство більше Москві не по зубах.
Отже, вся інформація про наміри ворога була оприлюднена українською та союзницькими розвідками ще напередодні зими. Відтак, важливо, щоб було не зволікання з подібними даними, а ухвалювались та реалізовувались ефективні та своєчасні політичні рішення.