Три роки новітнього геноциду ― відплати не уникнути
Всупереч амбіціям тираній та остраху деяких демократій перед привидом "ескалації" з ядерним монстром Україна ціною неймовірних зусиль продовжує битись з потворною москвою.
Втрати, яких зазнала росія за три роки повномасштабної геноцидної війни проти України, примушують її до активізації роботи спецслужб та пропаганди, спрямованої на позбавлення України військової допомоги та деморалізацію українського народу.
Важливе місце у боротьбі з росією займає наша воєнна розвідка. ГУР МО України зараз справедливо визнають однією з найефективніших спецслужб світу: чіткі оцінки, приголомшливі спецоперації, технологічний підхід, гра на випередження, креатив, професіоналізм і сміливість ― "структура" дивує світ впродовж усіх трьох минулих років.
ГУРТ
Безумовно, щоб вистояти у війні з росією, замало просто стояти ― потрібні дії. Стратегія, ресурси, логістика, коло надійних друзів у світі, але передусім потрібна внутрішня згуртованість і особиста участь кожного громадянина у спільній справі.
Згуртованість надто важлива зараз, коли інформаційний простір лихоманить від різних політичних заяв, російського пропагандистського шлаку, параду вовків в овечих шкурах та овець у вовчих. Внутрішня гризня і чвари ― завжди серед причин поразки, і ця проста істина дійшла до нас від пращурів крізь століття, починаючи від "Слова о полку Ігоревім" і закінчуючи мемуарами лідерів УНР в екзилі.
Гурт діє підготовлено і скоординовано, цим він відрізняється від натовпу.
Усвідомлюючи загрозу повномасштабного вторгнення росії, офіцери ГУР МО України заздалегідь приїхали до Харкова і почали формувати підрозділ з добровольців. Разом із іншими складовими Сил безпеки і оборони України бійці ГУР дали тоді славетного прочухана російським військам, не дозволивши окупантам захопити місто, а потім ― провели успішний Харківський контрнаступ.
Одну з ключових ролей спецпризначенці ГУР МО України зіграли і під час оборони Києва, що відзначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський. ГУРівці координували різні групи військових та добровольців і самі знищували ворога в Гостомелі, Мощуні, Бучі, Ворзелі та Ірпені.
Ознакою глобальної єдності стало створення Міжнародного легіону ГУР МО України ― це унікальний для світу випадок, коли добровольців з десятків країн світу з різним досвідом змогли об'єднати в потужний боєздатний підрозділ.
Легіон, "Шаманбат", "Кракен", "Артан", "Спецпідрозділ Тимура", спецпідрозділи БПЛА воєнної розвідки ― бойові спроможності ГУР стали феноменом, універсальною збройною силою, яка зараз може зміцнити кулак української армії у найбільш потрібних точках або проводити власні спецоперації на землі, на воді, у повітрі, будь-де, де є потреба в захисті інтересів України.
РОЗВІДНИК БАНКІР
21 листопада 2021 року в інтерв'ю Говарду Альтману для американського видання Military Times Кирило Буданов заявив, що російські війська підуть на Київ через Чорнобильську зону та радіоактивний Рудий Ліс, на півдні основні удари спрямують на Херсон та Маріуполь, а десант росіян спробує висадитися в Одесі.
У своїй аналітиці генерал Буданов описав не лише напрямки імовірного удару противника, кількість задіяних агресором сил, а й послідовність дій ворога: спочатку – авіаційні та ракетні удари, далі – артобстріли, просування танків, десанти на сході, спроби блискавично захопити Одесу та Маріуполь, атака через Білорусь, щоб створити загрозу Київщині та Чернігівщині.
Визначити точну дату початку повномасштабної агресії було надзвичайно важко, в кремлі її постійно корегували, втім Кирило Буданов не помилився в публічному прогнозі, що це станеться у "січні-лютому 2022 року".
Йшлось, однак, не лише про публічні прогнози. Розвідувальні дані про зростання російської загрози, які отримували в ГУР МО України, фактично збігались з даними розвідок держав-партнерів. Відповідні оцінки від української розвідки отримували усі передбачені законодавством споживачі цієї інформації. Наприклад, 12 лютого 2022 року на виїзному засіданні РНБО в Харкові представники ГУР МО України знову проінформували про загрозу широкомасштабного нападу росії ― по всій лінії кордону, а також з білоруської території.
Точний час початку російського вторгнення українські розвідники дізналися близько 15:00 23 лютого 2022 року. У розмові з журналістами The Wall Street Journal Кирило Буданов розказав, що надзвичайно цінні дані про початок війни повідомив співробітник ГУР МО України, український банкір Денис Кірєєв ― він отримав їх безпосередньо від добре поінформованих російських джерел.
Дані Кірєєва підтвердили оцінку, що росіяни мають намір захопити аеродром у Гостомелі та створити плацдарм для наступу на Київ. Вже о 4 ранку 24 лютого спецпризначенці ГУР зайняли оборону біля летовища, а згодом вступили в бій з російським десантом, зірвавши разом з іншими бійцями Сил безпеки і оборони плани росіян.
МІСТО МАРІЇ
Розвіддані Кірєєва та інших співробітників і агентів ГУР дали кілька дорогоцінних годин для військово-політичного керівництва України.
Зокрема, завдяки інформації від української воєнної розвідки, бойові літаки та вертольоти підняли в повітря та передислокували на запасні аеродроми, врятувавши їх від першого масованого російського авіаційного та ракетного удару в перші години нападу.
Завдяки цьому Україна зберегла авіаційну компоненту Сил безпеки і оборони ― наші пілоти проявили свій героїзм, зокрема й під час надзвичайно складної операції повітряного десанту в оточений Маріуполь.
ГУР МО України спланували місію. Спецпризначенці ГУР брали участь у прориві на "Азовсталь". Сім рейсів, 16 гелікоптерів Мі-8 армійської авіації, 30 тонн доставлених вантажів, 64 врятованих захисники Маріуполя, які зазнали поранень в боях з росіянами.
Повітряний коридор у в оточене злом місто Марії ― це майже біблійна історія про надію, яка з'являється саме в той момент, коли вже ні на що не сподіваєшся. Кожен, хто взяв участь у цій місії, проявив найвищий рівень любові й жертовності ― ризикнув своїм життям заради життя побратима.
МАҐУРА ― ПОКРОВИТЕЛЬКА МОРЯ
Упродовж трьох років повномасштабної війни ГУР МО України, як і загалом Сили безпеки і оборони, успішного впроваджують та використовують на полі бою нову технологічну зброю.
Весь світ вразила ефективність ударних морських дронів України, зокрема Magura V5. Це перший і єдиний у світі надводний безпілотник, який потопив російський корабель. Станом на 2025 рік "Маґури" успішно уразили 15 російських кораблів, дев'ять із них знищено.
31 грудня 2024 року воїни спецпідрозділу ГУР МО України "Group 13" знову здійснили небачене ― вперше в історії уразили повітряну ціль за допомогою "Маґур", оснащених ракетами Р-73.
У цій операції спецпризначенці воєнної розвідки збили два російські гелікоптери Мі-8, які впали в Чорне море. Ще один борт з ураженнями зміг дотягнути до аеродрому ― панічну атаку російського пілота зафіксували специ радіоелектронної розвідки ГУР:
"482, падаю! Был пуск с воды! По мне попали!"
Отже, бойова платформа "Маґура" справедливо завоювала статус покровительки Чорного моря поруч з українським ракетним комплексом "Нептун".
Комплексні дії ГУР, СБУ, ВМС ЗСУ та інших складових Сил безпеки і оборони України повернули нашій державі торгове судноплавство.
Добряче відколошмачений чорноморський флот рф втік з портів окупованого Криму до кавказьких узбереж, а після знищення ракетними "Маґурами" ворожих гелікоптерів російська авіація більше не може почуватись безкарною над акваторією нашого Чорного моря.
"ОЧІ ЖҐУЧІЄ"
У час війни з росією багато медіа переважно заради клікбейту проводили паралелі між ГУР МО України з ізраїльською спецслужбою "Моссад". Журналісти й досі раз-по-раз "грішать" цими порівняннями.
Українська спецслужба ніколи офіційно не підтверджує свою причетність до тих чи інших актів, але постійно наголошує, що кожен воєнний злочинець зазнає справедливої відплати.
Колаборантів та російських окупантів-монстрів на тимчасово окупованих територіях системно знищує загадкова детонація в їхніх автомобілях.
Причетних до ракетних ударів по цивільних об'єктах в Україні пілотів невідомі забивають насмерть молотком в яблуневому саду, як було з воєнним злочинцем дмітрієм ґолєнковим, або передають дивний "подарунковий" пакунок прямо до військової частини, як було з воєнним злочинцем константіном наґайком, або знищують під час вечірньої прогулянки в парку, як було з причетним до виробництва ракет Х-56/Х-69 конструктором міхаілом шатскім.
Перелік можна продовжувати. Та один із нещодавніх випадків, який медіа також приписують агентам ГУР МО України, за почерком справді дуже схожий до відомої моссадівської операції з пейджерами.
Пілотам російських FPV-дронів як безплатну волонтерську допомогу передали партію окулярів для управління безпілотниками. Але коли ворожі оператори починали тестувати чи використовувати нове обладнання ― ці окуляри вибухали прямо на їхніх очах.
Йдеться про щонайменше з десяток російських пілотів FPV, для яких колись давно написаний українцем Євгеном Гребінкою російський романс про "очі чьорние, очі жґучіє" заграв новими барвами.
Подібні випадки справляють гнітюче враження на російську окупаційну армію. Тим часом російське населення дедалі чіткіше почало відчувати на собі наслідки розпочатої росією геноцидної війни проти України ― війна закономірно прийшла і на їхню територію.
"НАДО КУПЛЯТЬ КОНЯ"
Радіоелектронна розвідка ГУР МО України систематично постачає не лише цінні закриті розвідувальні дані для Сил безпеки і оборони, але й колоритні матеріали перехоплень, які публікують на офіційних сторінках спецслужби.
Ми чуємо, як у прикордонних з Україною населених пунктах російські селяни говорять суржиком, і часто в цій говірці значно більше українського ― парадоксально з огляду тривалу русифікацію цих територій.
Однак це не лише матеріал для лінгвістів. Такі перехоплення ілюструють реальні настрої всередині росії та її злочинної армії, підкреслюють ефективність ударів України по військових цілях на території держави-агресора.
Сили безпеки і оборони України нині досягають найвіддаленіших російських військових закутків. Б'ють по аеродромах, складах БК, об'єктах ВПК, систематично знищують російські НПЗ, на захист яких росія змушена відволікати свою ППО.
У росіян такі удари викликають незабутню палітру емоцій ― він занепокоєння до приреченості.
"46% в россии уничтожено нефтеперерабатывающих заводов на сегодняшний день. Вот так. Надо коня куплять, на...уй! 46%, е...анный в рот!", ― скаржився один росіянин іншому.
За оцінками української розвідки, динаміка настроїв населення на росії нині не дає підстав говорити про можливість масових антипутінських вуличних виступів чи інших серйозник акцій спротиву злочинній політиці кремля. Але за певних умов все може змінитись.
Кажуть, що суспільство від хаосу відділяє відсутність декількох прийомів їжі.
НА РОСІЇ НЕ ВСЕ ДОБРЕ
Оцінка становища держави-агресора росії, збір і донесення розвідувальної інформації вищому військово-політичному керівництву України, захист державних інтересів у сфері нацбезпеки ― те, що постійно роблять розвідники. То яке реальне становище росії зараз?
За три роки повномасштабної війни Україна завдала росії значних втрат серед особового складу та військової техніки, і кремлівські воєнні злочинці, які називали себе "другою армією" світу, стали в позу прохачів в інших тоталітарних режимів. З Білорусі вигребли всі радянські запаси. Іран дав безпілотні технології. Північна Корея відправила близько 12 тисяч своїх солдатів для війни проти України, 4 з яких уже вбиті або важкопоранені. Також Пхеньян постачає росіянам мільйони боєприпасів, артилерію, РСЗВ і ракети.
Однак навіть попри залучення армії Північної Кореї ― "біороботів" Кім чен Ина ― частина території курської області досі залишається під окупацією. Проблеми з економікою в росії загострюються.
Вплив кремля на Близькому Сході втрачений після ганебної втечі з Сирії. В африканському ресурсному сафарі російські найманці іноді самі стають здобиччю. Панування на так званому пострадянському просторі звужується ― показовою стала брехня москви про удар по цивільному літаку азербайджанських авіаліній 25 грудня 2024 року і спроба втопити його пасажирів та екіпаж у Каспійському морі. Нещодавно в Баку закрили "русскій дом" ― опорний пункт і розплідник російської агентури в Азербайджані.
Звісно, у росії ще є здатність продовжувати війну, але втрати й проблеми змушують її повертатись до гібридних спроб прорвати ізоляцію, використати спроби нової американської адміністрації "зупинити російсько-українську війну" для того, щоб уникнути покарання за численні воєнні злочини проти українського народу, зібрати нові сили, аби продовжувати жахливу злочинну політику, яка загрожує Україні, Європі та всьому цивілізованому світу.
Боротьба триває, і тепер до збройного спротиву агресору актуалізується завдання не дозволити росії уникнути відплати.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.