3 липня 2015, 09:21

Наступне засідання Верховної Ради слід почати зі сиртакі

Вчора Верховна Рада таки прийняла законопроект про реструктуризацію всіх валютних кредитів фізичним особам "за курсом 5". Щоб відзначити цю знаменну подію, наступне засідання Ради варто відкрити традиційним грецьким танцем сиртакі (виглядає десь так):По-перше, це б символізувало цирк популізму, який знову домінував в парламенті.

По-друге, це б підкреслило те, що Україну ставлять на дорогу до поточної ситуації в Греції, з якою відмовились розмовляти цивілізовані країни та МВФ, та у якій закриті всі банки.

МВФ дійсно відмовиться співпрацювати з Україною, у разі якщо такий закон вступить в дію. Про це Фонд давав недвозначно зрозуміти не один раз. За поточного фінансового стану України, ця допомога є критичною.

Давайте на секунду уявимо, що цей закон вступив в дію і порахуємо скільки різні банки мають списати коштів:Уже два банки із топ-10 валютних кредиторів визнані неплатоспроможними. Окрім цього, для багатьох банків списання валютних кредитів "по курсу 5" стане дорогою у Фонд гарантування вкладів.

У свою чергу, Фонд гарантування вкладів фінансується, фактично, за рахунок емісії, тобто за рахунок всіх українців. Яку соціальну справедливість тут хтось бачить – таємниця.

Відмова МВФ працювати з Україною та неминучий крах багатьох банків поставить і так нікудишню фінансову систему на коліна та призведе до гіперінфляції – такий результат вступу в дію цього закону.

Чи розуміли це депутати, коли голосували "ЗА" – припускаю, що абсолютна більшість так. То чому голосували? Бо очікували, що Президент і так накладе вето.

Ще на початку березня 2015 року прес-служба Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності дала зрозуміти, що "МВФ зобов'язує Президента накласти вето на рішення Ради про реструктуризацію валютних кредитів". Одразу після голосування майбутнє вето впевнено спрогнозував перший заступник глави парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко.

Очевидно, відбулось банальне перекладення політичної відповідальності за питання валютних боржників з боку народних депутатів на Президента з цілком прогнозованим результатом.

На мою думку, це знущання над позичальниками, яким завідомо дали марну надію.

P.S. До "Кредитного Майдану". По-перше, перестаньте прив'язувати себе до Революції Гідності, користуючись словом "Майдан". Люди гинули під кулями не заради халяви.

По-друге, поставтесь реалістично до своєї ситуації та зрозумійте, що "за курсом 5" реструктуризувати усі валютні кредити (в тому числі на автомобілі) ніхто не буде. Максимум, на що можна теоретично піти, так це, для прикладу, списання по більш прийнятному курсу незначної частки кредитів на невелике соціальне житло для сімей за умови, що позичальником була втрачена можливість працювати, або були інші непереборні обставини.

Шахрайство на ринку зерна руйнує подальший розвиток економіки

Україна майже половину валютної виручки отримує від експорту аграрної продукції. Минулого року встановлено черговий зерновий рекорд – зібрано понад 100 мільйонів тон зерна та соняшника...

Обкладання ставками ПДВ онлайн-освіти та електронних книг стане помилкою

Верховна Рада готується підтримати в другому читанні законопроєкт 4184 – так званий податок на Google. Він вводить ПДВ на всі електронні товари і послуги, які ми зараз купуємо онлайн...

Акцизи на авто потрібно скасувати для всіх українців

Ось такий вигляд зараз має сума акцизу на прикладі декількох елітних та вживаних дешевих автомобілів: 600 євро акцизу на новий Bentley порівняно із 2812 євро за старий VW Passat...

Чому Україна повинна легалізувати медичний канабіс

Медичний канабіс – це не про "кайф", не про легалайз марихуани, не про "змову наркокартелів". Це перш за все гуманітарне питання, пов'язане з полегшенням стану українців із важкими діагнозами...

Нарешті легальний. Усе про гральний бізнес у 10 тезах

Прийняття закону про легалізацію грального бізнесу – історична подія. Попри шалений тиск і лобі, держава взяла під контроль один із найтінізованіших ринків...

Карантинне АПК. Як допомогти селянам вижити?

Пандемія і спричинений нею карантин поставили надскладне запитання перед усіма країнами. Стримувати поширення інфекції ціною зупиненої економіки чи зберегти економіку, від якої завтра залежатимуть тисячі життів...