Мар’ян Заблоцький Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

Чому просто не скасувати спеціальні податки на авто?

07 вересня 2017, 14:16

З одного боку я не підтримую преференції для окремих осіб не платити податки, в тому числі лазівки щодо використання номерів країн ЄС в Україні. Тим більше, що авто – це небезпечний засіб пересування, відповідальність за який повинен нести його реальний власник.

З іншого боку, якого біса купити машину в ЄС значно дешевше, ніж в Україні? При імпорті авто ціною $5000 вам запропонують сплатити наступні податки:Я цілком розумію для чого є ПДВ. Але наявність акцизу, імпортного мита і збору в Пенсійний фонд – я не підтримую.

Імпортне мито в теорії є протекціоністським заходом, який має захищати національного виробника. Ось які дивовижні показники обсягів виробництва демонструє наш автопром:Як бачимо, наш легковий автопром є мертвим. Словаччина виробляє понад 1 млн авто, Чехія – 1,3 млн, в Україні – аж 4 тисячі штук!!

Десятки років захисту нашого автопрому імпортними митами, забороною ввезення б/у авто та іншими заходами виявились абсолютно неефективними. А от ліберальні Словаччина і Чехія в плані автопрому процвітають.

Щодо збору в Пенсійний фонд – яка тут взагалі логіка? Що втрачають пенсіонери при реєстрації авто в Україні? Що їм потрібно компенсувати?

Я цілком розумію потребу наповнювати Пенсійний фонд. Але вважаю абсолютно нелогічним робити це шляхом встановлення спеціальних податків на якійсь випадково вибрані типи послуг та товарів.

Акциз є таким самим ідіотизмом, як і збір у Пенсійний фонд. Логіка акцизу на сигарети і алкоголь зрозуміла – зменшити споживання. Чого домагаємось акцизом на авто? Того ж самого зменшення попиту на авто? Навіщо?

Краще вже підняти нарахування на зарплату в Пенсійний фонд, які нещодавно були знижені з 38% до 22%. Чомусь саме цей податок, який є основним джерелом фінансування пенсій, Мінфін знайшов можливість радикально знизити, а спеціальні податки в Пенсійний фонд з авто не чіпав.

Поки буде значна диспропорція при сплаті податків в Україні та в ЄС на авто, і поки в них буде відсутня якась логіка, доти будуть знаходитись схеми по ухиленню від їх сплати.

Припустимо, закриють лавочку із єврономерами. Я переконаний, що придумають щось інше. Наприклад, знайдуть спосіб їздити до нас із Придністровськими номерами чи ще щось креативне.

Без зниження податків на авто проблему із закордонними номерами не вирішити.

© 2000-2017 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Керівник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Олена Притула
E-mail редакції: ukrpravda@gmail.com
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua