26 вересня 2016, 12:55

Політична влада саботує судову реформу! Вимагаємо позачергового скликання Верховної Ради

Минулого пленарного тижня Верховна Рада саботувала вирішення надважливих питань судової реформи – звільнення суддів Майдану за порушення присяги, призначення члена Вищої ради юстиції і відправлення на новий конкурс 700+ суддів Януковича. Жодне з цих питань не тільки не було прийняте, а й навіть не розглядалося.

Натомість, рада звільнила майже 500 суддів. Щоправда, переважна більшість із цих суддів самі подали заяву про відставку. Не в останню чергу для того, щоб не розкривати свої статки відповідно до нового закону про електронне декларування і уникнути за це відповідальності. Кожного з них ми, до речі, будемо довічно утримувати – це в місяць у середньому близько 20 000 гривень за кожного суддю, загалом біля 10 мільйонів гривень щомісяця.

В сухому залишку – Рада під виглядом "рішучих реформ" в один день амністувала більше 1200 суддів, частина з яких – судді Майдану, які позбавляли прав учасників мирних протестів і кидали активістів за ґрати. Продовжуватиме в результаті бездіяльності Ради "вершити правосуддя" і Віктор Татьков – колишній голова Вищого господарського суду України і особистий друг Віктора Януковича, який допомагав останньому красти мільярдами.

Чому саме "саботаж"?

Це був останній черговий пленарний тиждень, на якому можна прийняти ці рішення. Після набрання чинності змінами до Конституції 30 вересня це стане юридично неможливо.

До чого це призведе?

500 суддів уникнуть будь-якої відповідальності, звільнення 1800 суддів, обіцяного міністром юстиції Павлом Петренком, не буде. Члена Вищої ради правосуддя обиратиме з'їзд суддів, делегатами якого виступають судді Царевич і Кицюк, і який призначає на відповідальні посади суддів-землевласників і осіб, пов'язаних із Ківаловим і Медведчуком.

Хто винуватий?

За порядок денний відповідальна Погоджувальна Рада і голова парламенту Андрій Парубій. За неофіційною інформацією не останню роль в саботажі зіграли представники Блоку Петра Порошенка голова комітету з правової політики та правосуддя Руслан Князевич та народний депутат Олександр Грановський.

Що робити?

Скликати позачергове засідання парламенту проголосувати ці питання в четвер. Це єдиний шанс виправити ситуацію. Це можуть зробити або Президент Петро Порошенко, або Погоджувальна Рада, яку може скликати Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Реанімаційний пакет реформ вже звернувся до них з відповідною заявою і офіційними листами. Реакція на неї покаже справжнє бажання цих політиків, а також їхніх політичних сил здійснювати судову реформу, а не її саботаж.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...