Вища кваліфікаційна комісія суддів саботує очищення судів – ЗАЯВА
Оцінювання суддів, яке проводиться у рамках судової реформи, перетворилося у відверте окозамилювання та цинічну оману усього суспільства.
Про це вчора заявила Громадська рада доброчесності – орган, створений з метою участі громадськості у формуванні доброчесного суддівського корпусу.
Очевидно, провалу конкурсу до "нового" Верховного Суду Вищий кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) було мало. Тому вона зробила все можливе для того, щоб не відбулося реального очищення й решти судів:
1) графік співбесід перетворили на конвеєр – понад 5000 суддів планують оцінити за кілька місяців, в результаті співбесіди з суддями тривають подекуди не більше 6 хвилин;
2) висновки Громадської ради доброчесності були відкладені і просто не розглядались з посиланням на незаконні положення Регламенту ВККС;
3) оцінювання легко зможуть пройти судді Майдану через те, що ВККС вирішила не брати до уваги їхні попередні рішення;
4) деякі члени ВККС на своїх посадах самі вчиняли дії, які мали б стати підставою для звільнення, а тому мають очевидний конфлікт інтересів;
5) процедури оцінювання є непрозорими - невідомо як голосують, які бали і за що виставляють кандидатам члени ВККС.
Очевидно, що з таким підходом про жодне очищення мова не йде і йти не може. Про це фактично заявив голова ВККС Сергій Козьяков на з'їзді суддів, похвалившись, що іспит в рамках оцінювання не пройшли всього 0,2% служителів Феміди.
У зв'язку з цим Громадська рада доброчесності повністю припинила участь у цій "грі в імітацію", щоб не легітимізувати її своєю присутністю. Адже представникам громадськості в питаннях оновлення суддівського корпусу довіряють в 6 разів більше, ніж суддям, із яких складається ВККС.
Показово, що всі публічні заклики Громадської ради доброчесності змінити ці правила та налагодити ефективну співпрацю з Комісією залишилися без відповіді. Проігноровано і вимоги Родин Героїв Небесної Сотні, які вимагали від ВККС очищення судів від суддів, які у часи Революції Гідності стали репресивним інструментом у руках влади Януковича.
Так само, попри значний суспільний резонанс проігноровано вчорашній заклик зупинити кваліфікаціне оцінювання і встановити його реалістичні строки і прозорі правила.
***
В кінці минулого року успішним процес очищення суддівського корпусу називали аж 0,8% громадян.
Навряд чи цей показник зміниться після "очищення" суддівського корпусу від ВККС, яке має закінчитися саме під вибори у 2019 році.
Водночас, не виключено, що таких самих показників у результаті сягнуть рейтинги чинної політичної влади.
Адже покарання винних і встановлення справедливості – серед головних вимог Майдану.
І вони не виконані.
fb автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.