10 липня 2018, 16:18

Президент проти доброчесності?

Вже цього тижня Верховна Рада має прийняти президентський законопроект N7441, який по суті запускає створення Антикорупційного суду.

Але за вже майже усталеною практикою до реформаторського законопроекту включили норми, які спрямовані проти реформи.

Одночасно зі змінами, необхідними для створення антикорупційного суду, законопроект фактично нівелює участь громадськості в доборі та оцінюванні суддів.

Відповідно до запропонованих положень члени Громадської ради доброчесності мають бути обов'язково присутні на її засіданні, а будь-яке рішення повинно бути прийняте більшістю від її загального складу. Це унеможливлює роботу Ради онлайн, що є її сталою практикою, а також роботу в колегіях, яку передбачає чинний закон.



У теперішніх умовах кваліфікаційного оцінювання близько 5500 суддів, а також необхідності аналізу сотень і тисяч кандидатів до нових судів прийняття таких норм рівнозначно усуненню громадськості від процесів реформування судової системи взагалі.

Дуже дивною є така пропозиція Президента. В питанні очищення судової влади суспільство вшестеро більше довіряє представникам громадськості, аніж суддям з органів суддівського врядування. Президент також неодноразово заявляв про те, що саме громадськість має стати watchdogs, аби не допустити приходу недоброчесних суддів.

Найцікавіше те, що незрозуміло, для чого саме такі норми пропонує Президент. Мало того, що до створення антикорупційного суду Громадська рада доброчесності не має жодного стосунку. Незрозумілою в принципі є мета прийняття такої норми, якщо тільки Президент не вважає за належне зробити перевірки на доброчесність неефективними. Про це мовчить і пояснювальна записка до закону, підписана заступником голови президентської адміністрації Олексієм Філатовим.

До профільного комітету вже звернулися експерти Реанімаційного Пакету Реформ і закликали під час доопрацювання законопроекту N7441 до другого читання виключити із тексту документу ці положення. Відповідні правки вже подані також.

Результат розгляду цих правок уже завтра покаже наскільки зацікавлені депутати коаліції (і в першу чергу Блоку Петра Порошенка) в доброчесній судовій системі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...