Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Головна проблема України – не кількість суддів, а їхня якість.

07 липня 2020, 14:48

"В УКРАЇНІ КАТАСТРОФІЧНО БРАКУЄ СУДДІВ!"

"ТРЕБА ТЕРМІНОВО НАБИРАТИ НОВИХ!"

Такі повідомлення за останній час можна часто зустріти на підконтрольних олігархам і росіянам каналах і навіть в деяких авторитетних ЗМІ.

Почали ж його поширювати з легкої руки головного противника судової реформи – Вищої ради правосуддя.

Чому це небезпечно?Проблема нестачі суддів дійсно існує, але не вона основна. Істерикою про "суди завалені справами" і "стільки-то судів узагалі без суддів" намагаються підмінити і заговорити головну проблему судової системи – якості суддів.

З цієї ж тези, яку розганяють, випливає і очевидне "єдино правильне" рішення – нікого більше не звільняти, а пошвидше так-сяк призначити ВККС, щоб вона набрала ще 2000 суддів.

На це ж спрямований і президентський законопроєкт #3711, який віддає формування цього важливого органу в руки корумпованої ВРП і сумнозвісного судді Павла Вовка.

Якщо це станеться, ми відкотимося назад на рівень 2014 року. Бо знову з такими ВККС і ВРП наберемо тисячі суддів-корупціонерів, а також родичів і друзів Ківалова й Портнова.Як має бути натомість?Спочатку має відбутися повне оновлення ВРП і ВККС за допомогою незалежних міжнародних експертів – відповідно до обіцянок Зеленського і зобов'язань України перед МВФ.

А вже після цього має йти звільнення недоброчесних суддів і набір нових.

Саме про це ми повинні говорити і цього вимагати в президента Зеленського і його політичної сили. Вся відповідальність за судову реформу – на них.

fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Alex Kovtun _ 07.07.2020 18:51
IP: 91.199.93.---
Ну да, действительно, если бы судьи были "качественные" (автор не сын Третьяковой?), или родственники и друзья Портнова, то Порошенко уже сидел бы, а Жернаков приносил бы публичные извинения.
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter