Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Зеленський пропонує віддати сумнозвісному ОАСК контроль над відбором усіх суддів в Україні

20 липня 2020, 18:39

Третій день після оприлюднених НАБУ "плівок Вовка" вся країна обговорює масштаб корупції в одіозному Окружному адмінсуді міста Києва і в судовій системі загалом.

Третій день мовчить з приводу кричущої корупції гарант Конституції, прав і свобод громадян Володимир Зеленський. Мовчить попри те, що не гребує реагувати навіть на порушення закону далекобійниками. Мовчить попри звернення до нього 13 провідних громадських організацій з закликом ліквідувати сумнозвісний ОАСК.

Мовчання це дуже промовисте, особливо якщо врахувати зміст свіжого президентського законопроекту.

Законопроект 3711, який нещодавно Зеленський вніс до ВР, нібито покликаний вирішити питання кадрів у судах. Але зробити це гарант Конституції пропонує в дуже специфічний спосіб.

Фактично проєкт віддає формування органу добору суддів – Вищої кваліфікаційної комісії суддів підозрюваним у створенні злочинної організації і захопленні державної влади суддям ОАСК і його голові Павлу Вовку.Схема досить проста: контрольованих членів конкурсної комісії, яка має сформувати нову ВККС, відповідно до проєкту закону замість міжнародних організацій повинна призначити Уповноважена ВР з прав людини. Останню судді ОАСК повністю контролюють через справи, що знаходяться в їхньому провадженні. Далі пряма мова самого очільника ОАСК ше з перших "плівок ОАСК":Можна тільки уявити яких суддів навибирає ВККС, відібрана під чітким керівництвом Павла Вовка і суддів ОАСК.

Законопроект уже рекомендував прийняти в першому читанні профільний комітет, але ще не встигла прийняти Верховна Рада. Імовірно, на підтримку таких пропозицій просто не вистачало голосів.

Але політична відповідальність за розв'язання ситуації з ОАСК – повністю на Президенті України. Він – єдиний за Конституцією, хто може внести законопроект про його ліквідацію замсіть його підсилення. А враховуючи стан інших органів у системі правосуддя, це – єдиний спосіб убезпечити всіх від подальшого захоплення влади суддівською мафією.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Сергей Пригара _ 28.07.2020 09:14
IP: 188.163.53.---
Біда в тому що корупція захопила майже усі державні установи і гілки влади, а позбутися її окремими звинуваченнями не можливо. Навіть запеклий борець проти бариг Саакашвілі ніякого оптимізму не висловлює і фактично відсторонився від справ. Цей Вовк темна і терта конячка. Якщо його прибрати робота може розвалитися. В Києві і так не багато сучасних фахівців, і поводяться з ними по хамські. Працювати можуть лише ті, яких підтримують олігархи або тіньові корумповані або злочинні угрупування.
Alex Kovtun _ 21.07.2020 15:27
IP: 91.199.93.---
Неудавшаяся попытка маргинальных активистов и чиновников установить внешнее управление над окружным судом Киева получила своё прекрасное продолжение.

Глава суда Павел Вовк взял себе адвоката по фамилии Заец. Теперь заголовки газет звучат так: "адвокат Вовка Заяц заявил..."

Клоуны, вы хоть поняли, что судьи над вами откровенно издеваются и доводят вашу проигранную партию до маразма? (А. Портнов)
))))
Max Mykhaylenko _ 21.07.2020 11:20
IP: 31.134.105.---
Паша занесе скільки треба та й все. Такими є правила Холуятника.
Віктор Совщак _ 20.07.2020 19:43
IP: 188.163.12.---
...гарант Конституції пропонує в дуже специфічний спосіб...Мене завжди дивують такі висловлювання (бачення)... Кожен нормальний знає, що громадян, дерутат, посадова особа в т.ч. Президент мають права...І, зроміло, їх реалізують так, як вважають за потрібне... І часто буває, що багатьом така реалізація не подобається...Ну що ж,, ти теж иаєш право,, .Наприклад, щодо Презимдента... Вибери собі такого, якого хочеш, який буде здійснювати свої право і тобі буде це подобатися...Та, памятати, що модливо іншим це не буде подобатися... Але демократія і є нею, і реалізація в ній чиїхось прав далеко не завжди всім подобається
Alex Kovtun _ 20.07.2020 19:37
IP: 91.199.93.---
чё? по вашей реформе судьи стали слишком от вас независимые?))
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter