22 липня 2020, 10:13

Чому єдиний спосіб вирішити проблему ОАСК – ліквідувати його?

Триває п'ятий день з моменту публікації других "плівок Вовка" і третій – з заклику до Президента України ліквідувати ОАСК.

Президент промовисто мовчить.



Але не мовчать ті, хто хоче всіма силами зберегти найбльший корупційний гнійник в Україні.

Вони намагаються переконати в тому, що ліквідація цього суду – не тільки недоречна, а й шкідлива.

Розбираємося чому це не так.

1. Обшуки і підозри не означають звільнення суддів, і не мають наслідком навіть відсторонення від посади. Вовк і компанія на сьогодні й надалі є суддями і розглядають справи.

2. Звільнити суддів ОАСК за наслідками кримінального провадження можливо тільки у випадку набрання сили обвинувальним вироком суду. Немає причин не довіряти НАБУ і АНтикорупцінйому суду, але навіть там до остаточного виороку – роки.

3. Єдиний, хто може дати дозвіл на арешт або відсторонити від здійснення "політичних проституток" від зійснення правосуддя – така сама корумпована ВРП. Рік тому вона відмовилася навіть тимчасово відсторонити Вовка і Ко.

Тобто в УСІХ сценаріях окрім ліквідації ОАСК і передачі його справ іншому суду (судам) Вовк "не сумнівайтеся в політичній проституції", Аблов "шеф, давай учудім", суддя Игорь "как будем захватывать власть" і інші достойники не тільки не будуть звільнені, а й продовжуватимуть здійснювати вовче "правосуддя".

У випадку ж ліквідації чи реорганізації суду судді відповідно до Конституції мають право податися на нову позицію в новому суді і навряд чи виграють конкурс чи піти в відставку. Це, до речі, переписано слово в слово з висновку Венеційської комісії, а значить, відповідає всім стандартам.

Це елегантний і цілком конституційний спосіб розігнати цю гідру раз і назавжди (саме тому від цієї пропозиції так "плющить" не тільки суддів ОАСК, а і весь проросійський істеблішмент). І єдиний, хто може ініціювати це за Конституцією – Президент.

***

P.S. Ліквідація ОАСК не означає автоматично "програш в ЄСПЛ" – не читайте перед їжею радянських газет. І ЄСПЛ, і Венеційка давно висловилися, що "демократія має право себе захищати".

Високі стандарти захисту кар'єри судді поширюються на доброчесних суддів, а не на політичних проституток.

P.P.S. А передача найважливіших справ від ОАСК до ВС (з ліквідацією ОАСК чи без такої) – взагалі наше зобов'язання перед МВФ, яке ми маємо виконати до жовтня. Цікаво як з ним справиться Зеленський, який від імені України взяв це зобов'язання.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Віцепрем'єрка з євроінтеграції... проти євроінтеграції?

Віцепрем'єрка з євроінтеграції виступає проти євроінтеграції. По-іншому пояснити те, що відбувається, наразі не виходить. Можливо, ви допоможете...

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...