Сьогодні ВР неконституційно призначає суддів КСУ. Люстрація під загрозою.
Сьогодні "Слуги" збираються призначити двох суддів Конституційного Суду – всупереч Конституції і рекомендаціям Венеційської комісії. Такі призначення загрожують скасуванням закону "Про очищення влади" і подальшому узалежненю КСУ.
Раніше ми вже писали про кандидата від ОПЗЖ Юрія Павленка. Він попри конституційну вимогу в 15 років юридичного стажу для суддів КСУ лише 6 років тому закінчив юридичний виш і жодного дня не працював за фахом. Але все одно пройшов "конкурс" у комітеті з правової політики і був рекомендований для голосування в залі.
Але призначать не його.
І не тому, що він не має стажу. А тому, що "конкурс" у Верховній Раді проводили під двох людей:
1. Віктор Кичун.
Ставленик представника Президента в Конституційному Суді Федора Веніславського, що той публічно визнає.
Веніславський, своєю чергою, відкрито виступає за скасування закону про люстрацію, який є на розгляді в КСУ. Бо в Веніславського люстрований брат-прокурор, який працював на високій посаді в часи Януковича.
Те, що разом з братом Веніславського у випадку скасування люстрації на посадах зможуть поновитися Портнов, Пшонка і Захарченко, його не дуже хвилює. Ну або хвилює, якраз тому що ідеологічно близько. В кожному разі, ми знаємо як голосуватиме в цьому випадку Кичун. І якщо за скасування люстрації навіть у поточному складі в КСУ голосів могло забракнути, то вже завтра їх може бути цілком достатньо.
2. Ольга Совгиря.
Народна депутатка від Слуг, представниця Верховної Ради в КСУ. Відома, окрім іншого, тим, що отримала довідку від нарколога за ДВА ТИЖНІ до офіційного оголошення конкурсу на посаду судді КСУ, на який ця довідка була потрібна.
На запитання колеги з комітету "як же так" відповіла в стилі "подумаєш, захотіла і взяла".
Конституція визначає, що судді КСУ повинні мати "високі моральні якості". Саме ці якості має перевіряти конкурс. Які моральні якості має людина, що погоджується брати участь у "конкурсі", який очевидно під неї одну оголосили, та ще й не бачить у цьому жодної проблеми – залишу вирішувати вам.
Венеційська комісія в висновку, який сам Зеленський і попросив, чітко написала:
- судді КСУ політично вразливі через спосіб їхнього призначення;
- для вирішення питання КСУ потрібно запровадити справжній конкурс, як того вимагає Конституція; з незалежними міжнародними експертами і представниками громадськості в комісії;
- ТІЛЬКИ ПІСЛЯ цього, і ніяк не до, можна заповнювати вакансії.
Що робить Зеленьский і його депутати? Правильно, плюють на висновок Венеційки і Конституцію і призначають "в доску своїх людей".
Бо де там та Венеційка.
А закон про люстрацію прям тут заважає.
Бо ж кадровий голод в країні.
fb автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.