16 вересня 2021, 11:14

В наступні години вирішиться доля судової реформи

За лічені хвилини відбудеться зустріч в Офісі Президента за участі Послів G7 і судової влади щодо спроб останньої саботувати судову реформу.

На ній буквально вирішиться дуже багато – або ми оперативно і ефективно реформуємо суди, або ми застрягнемо в цьому корупційному болоті ще на роки, а то й десятиліття.

І це в кращому випадку, бо від стану судової системи залежить економіка, а від неї напряму – армія, а отже здатність країни виживати і розвиватися.

Я вже не кажу про такі банальні речі як добробут кожного з нас.

Єдиний допустимий вихід із ситуації – Рада суддів без зволікання збирається знову і призначає членів Етичної ради для реформи ВРП.



Будь-які інші варіанти – зміни до законів, безкінечні розробки "планів щодо вироблення планів зголошення до Етичної ради" – маніпуляції з однією метою: виграти час для того, щоб убити реформу в Конституційному Суді.

Бо вже завтра, 17.09, Пленум Верховного Суду звернеться до КСУ щоб той визнав закони Зеленського неконституційними. А голоси на Пленумі вже є, і збирали їх досить банально – хтось запустив серед суддів чутки, що, якщо реформа вдасться, то оновлена ВРП... не дасть суддям високі пенсії при виході в відставку.

Вдумайтеся – купка людей, які за дивним збігом обставин працюють у нашій країні суддями, готові відправити цю ж країну під три чорти за кілька додаткових тисяч гривень на місяць.

Я звертаюся до суддів: схаменіться. Ніхто ваші передбачені законом пенсії не відбере- – такого і близько в законі немає. Подивіться хоч раз трішки далі свого носа (в текст закону, наприклад) і не грайте на руку ворогу.

Так само відверто брехнею і маніпуляцією є розповіді голови Ради суддів Богдана Моніча про те, що зараз не можна призначити членів Етичної ради і треба змінювати закон (про це детально написав Роман Маселко).

Ніяких 15 років стажу не треба для членів Етичної ради. Це норми основного тексту закону, який при формуванні першого складу нової ВККС не застосовується, бо застосовуються Перехідні положення. Там цієї вимоги немає.

Ніякі зміни кворуму у не потрібні, бо сценарій "двоє міжнародників вирішать за всіх" може бути тільки в хворій уяві пана Моніча. Для цього міжнародні експерти десь у підвалі мають ховаються від усіх інших і проводити "засідання".

Брехня і те, що "Судді не хочуть йти у Етичну раду". Аж цілих четверо достойних суддів подали свої кандидатури. Просто за них не хочуть голосувати члени Ради суддів. Бо їм просто сказали не голосувати.

Вимога змінити закон чи безкінечно розробляти якісь додаткові положення є нічим іншим як шантажем і намаганням судової мафії виграти час, щоб розвалити реформу.



Єдиний сценарій врятувати реформу зараз – Рада суддів терміново збирається і призначає свою частину Етичної ради. Все решта – шлях в нікуди.

Президент Зеленський днями гучно заявив, що не допустить блокування реформи. Сьогодні дізнаємось чи дійсно це так.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...