Судова мафія становить загрозу, а судова реформа – питання національної безпеки
Другий день представники судової системи обурюються словами Секретаря РНБО Данілова про те, що недоброчесна суддівська корпорація шкодить Україні не менше, ніж олігархи.
Данілов правий і неправий одночасно.
Правий – бо шкодить судова мафія точно не менше.
Неправий – бо порівнювати цих суб'єктів некоректно, вони – єдине ціле.
Судова корупція не виникає "просто так". В неї завжди є замовник. І це не адвокати, які носять хабарі – вони лише посередники.
Справжніми замовниками є ті, в чиїх інтересах приймаються рішення про рейдерство, поновлення корумпованих маріонеток на посадах, скасування штрафів за монопольньні дії і податкових зобов'язань на мільярди.
Корупмована суддівська корпорація – це, власне, те, що робить олігархів олігархами.
А тому вона є невід'ємною частиною олігархічної системи.
Невипадково в світі немає жодної олігархії чи тиранії, де одночасно є справедлива судова система. І так само немає країни, де все справедливе, а судова система – ні.
Якби суди не працювали за принципом "вільної каси" чи "телефонного права", олігархам набагато складніше було б отримувати і утримувати монопольне становище на ринку, мати ексклюзивний доступ до родовищ за копійки, а ці надприбутки інвестувати в керовані політичні проєкти і медіа.
Саме тому судова реформа, якщо вона вдасться, буде надпотужним ударом по олігархії (про це недавно заявляли і Посли G7 – клубу найбільш економічно успішних країн у світі). І саме тому в протидію судовій реформі ті самі олігархи вкладають величезні ресурси.
Але є в судової корупції ще один замовник – це наш ворог, Російська Федерація.
Достатньо згадати лише мирулорічне рішення КСУ про скасування е-декларування (завтра, до речі, йому виповнюється рівно рік). Нагадаю, з депутатів, що підписали тоді подання до КСУ, більшість була від ОПЗЖ, а решта – від Коломойського.
Про кількість антиукраїнських рішень, які ухвалив ОАСК, я взагалі мовчу.
Інтереси олігархів і ворога тут повністю збігаються - знищити докучливі антикорупційні інституції, захистити статус-кво судової корупції і продовжувати викачувати копалини з родовищ, а гроші – з бюджету. А паралельно – відвернути Україну від шляху на Захід і повернути в лоно "рускова міра", де безроздільно правлять декілька обраних, а громадяни і їхній вибір не мають значення.
Так що питання подолання судової корупції – це питання національної безпеки, не менше.
І дуже добре, що в РНБО це усвідомлюють.
P.S. Дуже показово, що відразу кілька суддівських інституцій, коли заговорили про "суддівську корпорацію, яка шкодить країні", сприйняли це на свій рахунок і почали захищатися.
Чомусь здається, що некорумповані інституції, навпаки, не мали б почуватися атакованими і цілком могли б із меседжем погодитися
fb автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.