16 листопада 2021, 14:16

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою.



Нещодоавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві.

Але кого б не призначив Зеленський на ці посади зараз – це матиме серйозні і дуже довготривалі негативні наслідки.

Таким чином Татаров і Єрмак намагаються "виправити" проблему, яку самі ж і створили, "звільнивши" в неконституційний спосіб Тупицького і Касмініна шляхом скасування указів про їхнє призначення.

Бо вже завтра справу про незаконність цих указів розгляне Велика Палата Верховного Суду. І очевидно, вкаже на неконституційність такого "звільнення" (як би мені особисто не хотілося бачити Тупицького не в КСУ, а зовсім в іншому місці, одноосібно звільняти суддів Президент не має права).

За цим "геніальним" задумом, якщо на місцях Тупицького і Касмініна вже сидітимуть інші люди, поновлювати їх не буде куди. А заодно можна пошвидше призначити "100% своїх", контрольованих людей, щоб ті допомогли в КСУ перенести парламентські вибори на після президентських.

Але буде все з точністю до навпаки.

Бо троє контрольованих людей в КСУ (чи навіть четверо з урахуванням Ольги Совгирі від ВР, спеціально під яку приймають проєкт #4533 щодо псевдореформи КСУ) – це не десятеро.

А от делегітимація всього складу КСУ через призначення двох суддів на вакансії, яких немає – це серйозно.

Бо не дай боже завтра відбувається загострення на фронті (до нього РФ готується вже давно), під яке Верховну Раду схиляють прийняти чи то закон про вибори на окупованих територіях, чи що ще якийсь неконституційний треш.

Хто захистить Конституцію? Хто захистить державу і скасує неконституційне рішення? Суд, у якому в 18 кріслах сидять 20 суддів? 8 із яких призначив Президент на 6 місць, на які має квоту?

З таким складом Суду ми будемо посміховиськом на кожному міжнародному майданчику, на якому апелюватимемо до рішення КСУ. А ворогу дамо додаткові аргументи, що ми failed state, бо навіть своїх же конституційнх суддів до шести не вміємо рахувати.

А тепер уявіть, що в такій ситуації ми будемо дев'ять років – рівно стільки триватимуть повноваження нелегітимно призначених суддів.

Можлово, хтось в ОП (Єрмак чи Татаров чи хтось іще) саме для цього це і робить. Не думаю, що такий намір особисто в Президента.

Але наміри і цій ситуації – це другорядне.

Значення мають наслідки, які виглядають дуже і дуже недобре.

Єдиний спосіб уникнути цієї ситуації – дочекатися спливу строку повноважень Тупицького і Касмініна. Це травень і вересень наступного року відповідно. До КСУ їх усе одно не пускають на підставі указів Зеленського про відсторонення в рамках кримінального провадження. На роботу Суду вони принципово не впливають, участі в голосуваннях не беруть. Необхідності аж настільки поспішати зараз немає жодної.

Натомість, є необхідність нарешті запровадити справжню конкурсну процедуру добору суддів КСУ, щоб такі як Тупицький до Суду не потрапляли в першу чергу. Цього ще з 2016 року вимагає Конституція і на запит самого ж Зеленського ще рік тому рекомендували зробити Венеційська комісія і країни G7.

Чомусь з прийняттям цього рішеня в ОП такого поспіху не проявляють.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...