26 грудня 2022, 15:40

Досить міфології. Внесіть зміни до закону про КСУ, яких вимагає ЄС

Схоже, влада так нічого не зрозуміла з ситуації з законом про КСУ. І вибрала найгірший для нас варіант – продовжувати вдавати, що заяви речниці Єврокомісії про необхідність зміни закону не було.

Інакше мені складно пояснити для чого тексти з "розвінчуванням міфів", у яких голова комітету з правової політики Денис Маслов намагається пояснити, що планів брати під контроль КСУ не було, бо "хотіли б – призначили б узагалі без процедури", а участь громадськості в процесі передбачена, бо вона може надсилати комісії листи (!).

Пане Денисе, нам є що сказати по кожному з пунктів. Але це все не має жодного значення.

Має значення те, що ЄС на найвищому рівні вимагає змін до закону: потрібен сьомий, незалежний член комісїі. І ці зміни потрібно прийняти терміново, відразу з декількох причин.

Цей фінт з прийняттям закону, який не відповідає публічній позиції G7, а потім з його підписанням через кілька годин після оприлюднення нового висновку Венеційки, нам уже ДУЖЕ дорого коштував.

Цим ви дали ворогам не просто патрони, а Хаймарси в інформаційній боротьбі проти нас. І зараз усі Варгеї і інші орбани світу носять цю історію по всіх кабінетах ЄС і всіх столицях, розповідачи, що ніяка ми не Європа. І їх, на жаль, чують. Бо питання верховенства права – це навіть річ однозначна, зрозуміла і для ЄС зараз ДУЖЕ болюча.

І за допомогою цієї історії вороги зараз дуже ефективно вповільнюють нам євроінтеграцію і зменшують допомогу, а ворогу – послаблюють санкції.

Єдиний спосіб зараз упередити подальшу шкоду і не провалити євроінтеграцію – найшвидші зміни до закону з сьомим незалежним членом комісії. Це буде чудовий аргумент на міжнародній арені довести, що то все було непорозуміння, а незалежний суд і євроінтеграція все ще проіритет. А всередині країни – вибити аргументи в усіх критиків.

Ми готові допомогти розробити такі зміни, які не викличуть нарікань. А після їх прийняття першими ж вийти і сказати яка влада молодець і яку класну процедуру запровадила.

Без цього ж, боюся, буде складно пояснити і тут, і там чого планів захопити КСУ немає, а такий шалений опір зробити комісію незалежною – є.

fb автора

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...

Як "оновлена" ВРП лягає під антимайдан і підважує Україну

Не встигла Єврокомісія випустити звіт, де оцінила оновлення Вищої ради правосуддя як успіх, як "оновлена" ВРП вирішила відверто наплювати в очі суспільству – як усередині країни, так і за її межами...