1 листопада 2023, 11:57

Судді і народні депутати від влади саботують очищення судів

Вже менше ніж за два тижні, 13 листопада, нова Вища кваліфікаційна комісія суддів України разом із Громадською радою доброчесності продовжать кваліфікацйне оцінювання, яке мають пройти ще 2000 суддів.

Принциповою відмінністю від попереднього етапу, де звільнили аж 0,5% суддів (15 із 3000), є склад ВККС. Виглядає, що ця комісія на висновки ГРД зважатиме і нарешті прийматиме відповідні рішення.

А це значить, десятки і сотні недоброчесних суддів можуть нарешті позбутися своїх посад – те, на що суспільство очікує вже майже десять років.

Але судову мафію це, звісно, не влаштовує. Тому зараз сотня суддів, які "пройшли" кваліфоцінювання приблизно наполовину в попередній ВККС Козьякова (яку розігнали в 2019 за провал саме цього етапу реформи), починає мутити воду – звертатися до ВККС, щоб та їх більше не оцінювала.

Судді Майдану, слуги Януковича і інші "достойники" з негативними висновком ГРД вважають, що більше нам нічого не винні. Мовляв, якщо дуже специфічно читати закон, то достатньо того, що про них колегія (3 або 4 членів) попередньої ВККС сказали, що вони доброчесні. А для чого ми стільки років вбивалися над судовою реформою – то ніхто того не знає.

Але це не має жодного сенсу. Закон в цьому плані досить чіткий: якщо є негативний висновок ГРД – подолати його можуть мінімум 11 із 16 іленів ВККС, але аж ніяк не 3 і не 4. Більше того, цю ж позицію днями підтвердила Велика Палата Верховного Суду. Вищої судової інстанції якщо що просто не існує.

Тим не менше, є деякі члени ВККС, для яких і закон, і позиція Верховного Суду – порожнє місце. Крім того, тему з порятунком недоброчесних суддів від звільнення осідлали зараз уже й деякі депутати від влади, наприклад Роман Бабій (СН). І радо поширюють цей максимально шкідливий наратив. Бабій, до речі, з тої ж самої групи Разумкова, яка не так давно як могла валила держбюджет з додатковими сотнями мільярдів на Армію.

Небезпека полягає в тому, що це історія не про 100 суддів, а про всіх 2000. Не дай бог зараз ВККС (а згодом і ВРП) пристане на цю нісенітницю. Тоді суддів Майдану, корупціонерів і посібників ворога ми з судовою системи звільнимо приблизно ніколи.

Найцікавіше, що це все зараз робиться прямо перед тим як Єврокомісія і Рада ЄС мають приймати життєво важливі рішення про відкриття перемовин про вступ.

Судова реформа (зокрема, ВККС і ВРП), нагадаю, в центрі вимог ЄС, від виконання яких залежить це рішення. І те що воно буде позитивним для нас, поки що ніхто не гарантував. Як і перемогу над ворогом.



Вірю, що всередині ВККС і ВРП є критична маса людей, які розуміють це.

Слідкуємо дуже уважно.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ОПЗЖ і БЮТ зносять міжнародні комісії через КСУ: це в інтересах особисто Путіна

Депутати ОПЗЖ і БЮТ подали до Конституційного суду подання про знесення міжнародних комісій з конкусних доборів – суддів і не тільки. Не те щоб були якісь ілюзії стосовно того, на чиєму боці ті самі ОПЗЖ...

Віцепрем'єрка з євроінтеграції... проти євроінтеграції?

Віцепрем'єрка з євроінтеграції виступає проти євроінтеграції. По-іншому пояснити те, що відбувається, наразі не виходить. Можливо, ви допоможете...

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...