Як "оновлена" ВРП лягає під антимайдан і підважує Україну
Не встигла Єврокомісія випустити звіт, де оцінила оновлення Вищої ради правосуддя як успіх, як "оновлена" ВРП вирішила відверто наплювати в очі суспільству – як усередині країни, так і за її межами.
Сьогодні вона таки відправила в почесну відставку на багатомільйонні виплати суддю Майдану Чередніченко.
Остання відома тим, що під час Революції Гідності призначила цілодобовий домашній арешт для активіста Дмитра Полтавця. Він був жорстоко побитий працівниками міліції і в непритомному стані доставлений до відділку, де йому повідомили підозру. 14 лютого 2014 року на підставі цього Чередніченко присудила йому домашній арешт.
Про це саме рішення ЄСПЛ констатував, що за допомогою нього відбулося переслідування учасника Революції, і це результат втілення стратегії влади щодо придушення протестів. З огляду на це рішення було свавільним та порушувало Конвенцію про захист прав людини.
Крім цього, Чередніченко розглядала справу, де стороною був її рідний брат і задовольнила його позов. Тобто ухвалила рішення у кричущому конфлікті інтересів.
Суддя двічі не з'являлася на своє кваліфоцінювання під приводом "хвороби" і зуміла швидко подати заяву про відставку.
Здавалося б – хто ще заслуговує на звільнення як не вона?
І тут на арену виходить "оновлена" ВРП.
Членкиня ВРП Тетяна Бондаренко тривалий час так і не спромоглася відкрити справу за скаргою Фундації DEJURE, розгляд якої мав призвести до звільнення судді.
А от доповідачка по заяві про відставку членкиня ВРП Оксана Кваша, навпаки, стверджувала, що вже проходить місяць з того часу, як Чередніченко подала у відставку, і треба її розглянути прямо вже. Бо, бачите, порушують права бідних суддів замість відповідальності втекти на багатомільйонні виплати за наш із вами рахунок.
І більшість членів ВРП саме за це і проголосували попри те, що вже через 5 днів Чередніченко дуже імовірно відправила б на звільнення Вища кваліфкомісія суддів в рамках кваліфікаційного оцінювання.
Очевидно, що це не поодинокий випадок, а схема "порятунку" недоброчесних суддів від справедливого рішення про звільнення, а судової влади – від очищення.
До речі, доповідачку по справі Квашу недавно вибрали до ВРП юристи-науковці. І тоді було чимало інформації про її зв'язки з чинною владою, зокрема з заступником голови ОП Олегом Татаровим. Останній, як знаємо, має дуже чітку позицію щодо Революції Гідності і її учасників.
Що ж, вітаємо членів ВРП з тим, що в десяту річницю Революції і під час повномасштабного вторгнення РФ не тільки лягли під Татарова і антимайдан, а й підважили Україну в очах міжнародної спільноти.
Це рішення – не просто питання статусу однієї судді. Це також питання мільйонів з держбюджету, які замість закупки дронів підуть на утримання недоброчесної пособниці режиму Януковича. Це питання того в якому світлі члени "оновленого" суддівського органу виставляють Україну перед міжнародними партнерами, від допомоги яких залежить виживання країни. Зрештою, це питання того чи значать щось для членів ВРП взагалі поняття гідності і ті жертви, на які пішло тоді і йде зараз суспільство заради шансу на майбутнє.
Імена "героїв", які голосували за це: Саліхов, Кваша, Бурлаков, Плахтій, Мельник, Котелевець, Усик, Бокова, Бондаренко, Ковбій, Попікова, Сасевич.
fb автора
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.