18 вересня 2024, 20:52

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів. Але тим самим зможе перезапустити оновлення всієї судової системи.



Пам'ятаєте нещодавнє рішення Великої Палати Верховний Суд щодо судді Усатого, яким вони фактично вивели з-під оцінювання 180 недоброчесних суддів?

Серед них – зрадники, які працюють суддями в РФ і на окупованих територіях, хабарники і інші яскраві служителі Феміди. Цвіт нації, коротше.

Так от. Завтра ВРП планує врятувати їх від звільнення і простелити їм стежку для залишення на посадах суддів України довічно.

Бо завтра в їхньому порядку денному – рекомендація про призначення безстроково одного із списку цих 180, Миколи Зоріка. За планом, абсурдну логіку ВП ВС планують зацементувати в мотивувальній частині рішення ВРП. Мовляв, не мав недоброчесний суддя Зорік проходити пленарне засідання ВККС.

Це створить прецедент, за яким як інші 179 корупціонерів і зрадників уникнуть оцінювання і також залишаться вічно на посадах.

Ми вже неодноразово писали, що це абсолютно дика логіка, яка руйнує саму архітектуру судової реформи і участь у ній Громадської ради доброчесності.

Але цікаво також інше. В тому ж рішенні ВП ВС чорним по білому написано, що процедура кваліфікайного оцінювання насправді не одна, а дві різні. І ту процедуру, яка передбачена Конституцією, ні судді ВС, ні ще десь 3000 інших суддів не проходили.

Тому якщо завтра ВРП в основу свого рішення таки покладе цю логіку – то значить практично все кваліфоцінювання всіх суддів, яке країна проводила кілька років, нам потрібно буде перезапустити спочатку. Бо не можна рішення Верховного Суду виконувати і визнавати в одній частині, а в одночасно в іншій – ні. Цю логіку ми вде пояснювали тут.

Неідеальне рішення, звісно. Бо і зрадників у суддях не хочеться мати. І завдання величезне: оцінити 3 з лишнім тисячі суддів – це гігантська робота.

Але якщо ціною цих 180 недоброчесних елементів ми купимо можливість ефективно оновити всю систему (включно з Верховним Судом, який це все й заварив) – може, це не так і погано.

Подивимося що завтра вирішать у ВРП.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Віцепрем'єрка з євроінтеграції... проти євроінтеграції?

Віцепрем'єрка з євроінтеграції виступає проти євроінтеграції. По-іншому пояснити те, що відбувається, наразі не виходить. Можливо, ви допоможете...

Сьогодні ВРП може пустити під ніж очищення судів заради порятунку ворожої агентури

Сьогодні Вища рада правосуддя покаже чи успішно ми їх реформували, чи все треба починати заново. Прямо зараз ВРП вирішує чи звільняти суддю Інну Отрош-молодшу...

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...