Олексій Братущак журналіст

Пане Порошенко, не ховайтеся за позою страуса

17 березня 2017, 15:59

15 березня Петро Порошенко дав перше в цьому році інтерв'ю українським ЗМІ. Формат вже звичний – "інтерв'ю провідним телеканалам". Такий формат полюбляв і Янукович. Красиві декорації допомагали йому сховатися від відвертої розмови. Це була така "поза страуса" в інформаційному полі.

У редакціях українських ЗМІ можуть настати часи, коли новим працівникам будуть представляти "легенди": а це наша знаменитість, його батьки дивилися прес-конференцію президента на нашому телеканалі. І це не тому, що все менше українців дивляться телебачення. Просто пауза з великим інтерв'ю Глави держави затягнулася.

Підсумкову прес-конференцію за 2016-й журналісти очікували у грудні. Потім у січні. Сподівалися, що хоч у лютому зможуть поспілкуватися з Порошенком на пряму. Запитань накопичилося чимало. Сподівалися марно, у 2017-му президент дав лише кілька інтерв'ю іноземним ЗМІ. П – пріоритети.

Коли ж події всередині країни досягли критичної межі, коли новоспечені/переатестовані "орли Авакова" почали демонструвати кігті (у частині випадків правомірно), а в західних областях протестувальники нагадали, як палають шини і громадяни заходять в органи влади, Порошенку довелося роз'яснювати дії влади.

Але замість відвертої розмови президенту підсунули старі декорації для сцени "інтерв'ю провідним телеканалам". Тільки обличчя трохи змінили. Мені це знову нагадало, як в таких декораціях влаштовували теплу ванну Януковичу. Наприклад, одразу після розгону студентів на Майдані та подій на Банковій.Можна скільки завгодно розповідати, що Інтер, Україну та ICTV для спілкування з Порошенком обрали через їхні рейтинги. От тільки це слабкий аргумент проти факту, що власниками цих телеканалів є Фірташ, Ахметов та Пінчук. Рейтинг 1+1 навряд чи значно менший (якщо не більший), тільки з Коломойським нині є певні розбіжності у поглядах...

У такому форматі "інтерв'ю" президентській команді дуже легко підготувати "теплу ванну" для шефа. Навіть у Януковича запрошеним працівникам ЗМІ дозволяли поставити "критичне запитання". Критичне, але підготовлене...

Але справа у тому, що окрім красивої картинки та озвучених меседжів, такі формати інтерв'ю демонструють слабкість політика. Сильний політик не боїться йти на розмову до критично налаштованих журналістів, які не заглядають в рота, не грають в піддавки, а прагнуть "розмазати", переграти політика.

У будь які часи для країни важливо, щоб політичні лідери були сильними та рішучими. В умовах війни – це життєва необхідність. І Україна потребує не лише картинки "сильних керівників", а й сильних кроків своїх політиків. У спілкуванні з журналістами також.

Українці мають розуміти, що воюючу країну очолює людина, яка залишиться на своєму місці у найскладніші часи, а не "расколется редиска при первом же шухере".


5 років тому у моєму дописі "Янукович у позі страуса" були такі рядки:

Ховаючи голову він не почує невдоволення. Сьогодні. Але завтра у цій позі він не побачить, як наближається небезпека. І "чікі-пікі" йому влаштують мільйони українців.

Януковичу ці "чікі-пікі" мільйони українців таки влаштували. Своє останнє інтерв'ю "этот нехороший человек" давав вже без яскравих декорацій, а на фоні шпалер "в полосочку" в лампою в куточку.Важливо, щоб і Порошенко не перетворився на подібного "страуса", щоб не ховався за "інтерв'ю провідним телеканалам". А почав спілкуватися з Українською правдою, Громадським телебаченням, Радіо Свобода, Новым временем. Думаю, ми могли б організувати формат спільної розмови. Може це і не дасть мільйонів переглядів, не додасть рейтингу самому політику. Але країні та українцям допоможе.

Донести це команді Порошенка я намагався ще працюючи на 5. Як міг.11.02.2016. Це інтерв'ю потрібно не лише журналістам Громадського. І не лише Петру Порошенку. Це інтерв'ю потрібно країні. Українці прагнули та прагнуть жити по-новому. І щоб зрозуміти, чи однаково ми сприймаємо цю тезу, потрібно регулярно звіряти годинники.

Коментарі — 99
Dmytro Kovalov _ 21.03.2017 06:58
IP: 104.199.234.---
> щоб і Порошенко не перетворився на подібного "страуса", щоб не ховався за "інтерв'ю провідним телеканалам". А почав спілкуватися з Українською правдою, Громадським телебаченням,

Серйозно? УП і Громадське? Два провідних ресурси, яким свого часу повірили люди і які ссобачилися на сепарську пропаганду. З ними повинен спілкуватися Президент?!

Ви дуже багато про себе думаєте. Навчіться працювати на Україну, а не на спонсора Григоришина.
Ольга Луцив Сидорова _ 19.03.2017 20:26
IP: 35.187.35.---
(закінчення)
"Доля" на УП цього Олега Зуба, як і усіх його "реінкарнацій (бувших чи наступних) – ЗАВЖДИ (!!!) однакова – "сконати як шолудивий пес під парканом", тобто – більшість його дописів приречені бути видаленими, а сам він – бути "забаненим"!
Тож НАГАДУЮ ВСІМ – БУДЬ ЯКІ "РОЗМОВИ-ДІАЛОГИ" з цим навіженим параноїком Олегом Зубом – ЦІЛКОВИТО БЕЗГЛУЗДІ (типичный "мартышкин труд")! ТОЖ І – НЕ ТРЕБА ДАРЕМНО "ГОДУВАТИ ТРОЛЯ"! (Звісно – якщо тільки – ви не переконаний (або, навіть, штатний) "годівник" таких особин)
Ольга Луцив Сидорова _ 19.03.2017 20:24
IP: 104.199.59.---
(продовження)
Зазвичай він (зараз – Олег Зуб) СТРАЖДАЄ НА ЯВНУ/ВИРАЗНУ МАНІЮ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ галичанами ("підляшками, греко-католицькими ксьондзами, гірськіми команчами"), всі які – за його термінологією – "єзуїтського семені" (???);майданівцями/ бандерівцями/ націоналістами/ свободівцями/ "правосєками" – тобто всіма громадянами України, які мають українську національну свідомість, та іншими "ворогами людства" та "руSSкава мира". Інколи до цього додаються якись "Олечки Луціви" та інші "тоталітарісти" (???)...
Тобто – він постійно плутає кабінет свого психіатра зі сторінками для коментарів на "УП", тому щиро, не криючись ділиться з нами всіма своїми хворобливими галюцинаціями/мареннями/жахами та привидами.
І при цьому – ще жодному (!) дописувачу жодного (!!) разу на протязі багатьох років (!!!) не вдавалося хоч в чомусь "переконати" або "переспорити" жодну його "реінкарнацію".
(див.закінчення)
Ольга Луцив Сидорова _ 19.03.2017 20:23
IP: 35.187.35.---
НАГАДУЮ УСІМ, що користувач УП Олег Зуб – чергова "реінкарнація" одержимого ватяного рашистського пропаганд*она та патологічного брехуна, найбільш відомого як jut
Всіх його "іпостасєй" – деякі з яких "прожили" на УП декілька днів, навіть годин – і згадати неможливо!
Багато разів був викритий іншими користувачами УП у брехні та у спробах маніпуляцій, тобто неодноразово ними "макався власним личком у власне лайно", але – з маніакальною впертістю – продовжує з'являтися під новими "ніками". І в кожній його "іпостасі" – його сутність – тваринна українофобія, фанатичне проповідування "руSSкава міра", відсутність логіки, механічна ретрансляція одних і тих самих тем, навіть фраз, зневага, презирство та образи інших – ніколи (!) і ні за що (!) не змінються!
(див.продовження)
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 17:28
IP: 77.52.57.---
Олег Зуб:
Ольга Луцив Сидорова _ Как?! Фанатичная свободовка Луцив – уже Сидорова?! ЭТО – СИМПТОМ...

Проспер Мериме описал, как умный француз-разбойник сделал одного сына католиком, а второго-протестантом. После чего они оба с удовольствием делали "святое дело" – грабили каждый своих "еретиков"... Вижу, и Олечка готовится переобуваться в воздухе...
...Фамилия Луців является украинским вариантом славянской фамилии Луцев, которая восходит к мужскому имени Луца (Луч)......
...Фамилия Сидоров происходит от распространенного в старину имени Сидор. Оно, в свою очередь, является славянским аналогом греческого Исидор, означающего "слуга богини Изиды"...

А шо не так? А от фамилия Зуб образована от прозвища Зуб – такое прозвище мог получить человек, выделяющийся среди остальных своей неуживчивостью.
Світлана Кирпенко _ 19.03.2017 16:18
IP: 104.199.59.---
щоб узнати хто е хто потрібно відновити спочатку упаспорті графу національніть провести перепис населення іви все зрозуміете. українську націю планомірно зищують івсі задоволені всі сміються
Ольга Луцив Сидорова _ 19.03.2017 14:21
IP: 130.211.103.---
Як перевірено практикою – усіх недобитих рашистских покидьків на УП, з ніком або без – з неминучістю чекає одна і та ж доля – бути, зрештою забаненими з видаленням їх рашистских помиїв. Тому немає сенсу вступати з ними в "дискусію", бо: 1) ще жодному (!) дописувачу жодного (!!) разу на протязі багатьох років (!!!) не вдавалося хоч в чомусь "переконати" або "переспорити" когось з них; 2) своїми дописами ви тільки "підгодовуєте" цих тролів, і таким чином – разом з ними спільно – "засераєте" тему; тож – 3) "відповідаючи" ім "з цитатою", ви тільки поширюєте/розмножуєте їх маячню!
Як написав хтось – "НЕ ГОДУЙТЕ АЛГОРИТМ САМОНАВЧАННЯ ЦІХ РОБОТІВ, І ВОНИ ЗДОХНУТЬ САМІ ПО СОБІ";
або ще гірше – ТІ, ХТО "ДИСКУТУЄ" З ВІДОМИМИ ТРОЛЯМИ, АБО ІДІОТИ, АБО ГРАЮТЬ З ЦИМИ ПІДГОДОВАНИМИ НА УП ТРОЛЯМИ В ОДНУ ГРУ (САМІ ТРОЛІ)!
Федор Микула _ 19.03.2017 14:08
IP: 46.118.141.---
Карл Шоколадов: Якщо дурне – то назавжди.
Думаю, не варто і вистачить нам метати далі тут бісер перед якоюсь зомбованою несвідомою дво- крапкою.Крапка.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:58
IP: 77.52.57.---
:
Карл Шоколадов:

А як це вийшло, що Главбудочник та Унылая Лошадь в унисон пели, шо они против блокады?
Унилая лошадь в сто раз хитріша даунів-блокадників. І пєла вона для того, щоб за крадіжку 100 млрд тонн покладів вугілля в ОРЛДО Захід не наклав на Росію додаткових санкцій, як за Крим. Ці заяви Лаврова Росія буде надавати в майбутніх судах. Мол відітє, Украіна сама начала.
как Мордор может украсть сам у себя то, что ему ПО ФАКТУ принадлежали ще с 90-стых годов, но юридически через "посредников"!
А то, что Мордор "замордуют" типа санкциями – ему по) (рен. Поголовье кору с деревьев жрать будут но будет за "великого Пу" до его кончины голосовать.
Тобі все по) (хрен. По твоєму і санкцій Заходу проти Росії не треба.
санкции наложены не из за того, топят "хорошим вугиллям" или плохим а за нарушение международных норм по суверенитету стран.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:56
IP: 77.52.57.---
:
:
Карл Шоколадов:
:
що би "диктувати" "уряду" яке вугилля выкористовувати нэ трэба бути "семи пядей во лбу" – любой домовладелец знает, шо если нет газа нужно топить углем, нет хорошего угля – топить "семечками" или дровами, нет дров – топить хмызом.
Так саме головне, що було це "хороше вугілля" до блокади. А це вже блокадники позбавили Україну цього "хорошого вугілля".
"хорошее вугилля" оплачивают своими жизнями и калитством украинские граждане а наживаются на этом порошенки и ахметовы
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:53
IP: 77.52.57.---
:
Тарифы повышали мотивирую якобы доставку угля с ЮАР (Роттердам +) а сами возили уголь с Луга/н/дона, ложа себе в карман суперприбыли.
Подача заявлений в суд о мошенничестве с "Роттердамом+" (блокада показала, что уголь возили с Луга/н/дона с "украинских" шахт и иски к мошенникам позволят "компенсировать" потери пересичных за счет конфискации имущества мошенников.
Иски о завышенных тарифах уже в суде.
Нужно только потерпеть до событий по устранению нынешней "комманды" изменников, коллаборационистов, мародеров от власти.
"Цепная реакция" вжэ пошла и нынешнюю власть не спасут даже тристагривневые носочники – жандармы.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:42
IP: 77.52.57.---
:
Карл Шоколадов:
:
...А як це так вийшло, що ці поросюки і семенчинки підривали рельси і встановлювали блокаду з однієї сторони фронту і синхронно з ними апалченці з ОРЛДО підривали рельси і встановлювали блокаду зі своєї сторони фронту...

А як це вийшло, що Главбудочник та Унылая Лошадь в унисон пели, шо они против блокады?
Унилая лошадь в сто раз хитріша даунів-блокадників. І пєла вона для того, щоб за крадіжку 100 млрд тонн покладів вугілля в ОРЛДО Захід не наклав на Росію додаткових санкцій, як за Крим. Ці заяви Лаврова Росія буде надавати в майбутніх судах. Мол відітє, Украіна сама начала.
как Мордор может украсть сам у себя то, что ему ПО ФАКТУ принадлежали ще с 90-стых годов, но юридически через "посредников"!
А то, что Мордор "замордуют" типа санкциями – ему по) (рен. Поголовье кору с деревьев жрать будут но будет за "великого Пу" до его кончины голосовать. Посмотрите кадры опроса поголовья.
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:35
IP: 77.52.57.---
:
що би "диктувати" "уряду" яке вугилля выкористовувати нэ трэба бути "семи пядей во лбу" – любой домовладелец знает, шо если нет газа нужно топить углем, нет хорошего угля – топить "семечками" или дровами, нет дров – топить хмызом.
"Министр энергетики" Насалык УЖЕ повесил себе на гриву статью "пособничество террористам" бо есть ЗАДОКУМЕНТИРОВАННЫЙ факт встречи и переговора по поставкам угля с "министром энергетики" Луга/н/дона тэт а тэт в кафе.
Видеозапись была обнародована публично на канале 2+2 в рубрике "Секретные материалы". А как вы, п. Александр, знаете, "рукописи не горят".
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:22
IP: 77.52.57.---
:
....А як це так вийшло, що ці поросюки і семенчинки підривали рельси і встановлювали блокаду з однієї сторони фронту і синхронно з ними апалченці з ОРЛДО підривали рельси і встановлювали блокаду зі своєї сторони фронту...

А як це вийшло, що Главбудочник та Унылая Лошадь в унисон пели, шо они против блокады?
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:17
IP: 77.52.57.---
:
Федор Микула:
:
Ти, двокрапка, тоді поясни...Якщо ветерани АТО, які організували блокаду, не праві, то чому іх тоді підтримав Порошенко і РНБО?
РНБО встановила блокаду після того, як Росія вкрала підприємства Донбасу.
чого РНБО нє встановила блокаду коли були вкрадєні УСІ підприємства до того, як "вкрали" підприемста Ахметова і російских власників?
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 13:09
IP: 77.52.57.---
:
"як два пальца об асфальт" шо Додик соврамши...
1. Додик при подсчете не может оперіровать такими ціфрами, бо мае тільки середню освіту. Для него шо 2 шо 20 однаково.
2. Як бі "потери" були у 32 лярда – будкостроители сразу после "деблокади" не то шо єшелонами начали движ а и "мрию" та увесь парк вантажних авто запустили в луга/н/дон.
3. МОЖЕ Додик и не соврамши – цю сумму будкостроители ПЛАНИРОВАЛИ скомуниздить или УЖЕ скомуниздили у пересичніх. А теперя "фсё пропало" и лохам просто так не обїяснить куда пропала указанная сумма, и шо бі "замазать очі" предлагают повесить на гриву "блокираторам" недостачу у казне...
Федор Микула _ 19.03.2017 12:55
IP: 46.133.9.---
:
Ти, двокрапка, тоді поясни...Якщо ветерани АТО, які організували блокаду, не праві, то чому іх тоді підтримав Порошенко і РНБО?
Федор Микула _ 19.03.2017 12:48
IP: 46.118.141.---
:
Ти, двокрапка, договорився вже до того, що Парасюк і Семенченко вже нібито винні, що Росія ввела війська на Донбас, окупувала ОРДЛО і через них створила там рубльову зону
Федор Микула _ 19.03.2017 12:34
IP: 46.118.141.---
:
Федор Микула:
А що, обстріли градами зі сторони ОРДЛО вже припинились і можна від бойовиками вже купувати вугілля?...Чи ми одночасно з ними і воюємо і торгуємо?...
А що, під час блокади обстрілів не було?
Обстріли під час блокади зі сторони бойовиків ОРДЛО всім зрозумілі...Але чому вони три роки постійно в нас стріляли, коли в цей час Украіна тайно торгувала і брала у них вугілля, то вже не зовсім зрозуміло...
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 12:27
IP: 77.52.57.---
:
Федор Микула:
Зараз естафету блокади ОРДЛО одержали і очолили Порошенко і Уряд. І в іхніх руках іі відмінити.Так при чому там зараз Парасюк і Семенченко?
Свою справу поросюки зробили. Вони першими почали блокаду. За вкрадені підприємства Росією в Криму, Захід оголосив Росії санкції. А за вкрадені Росією підприємства в ОРЛДО ніяких санкцій Росії не буде. Захід говорить – Ви ж самі цією блокадою ампутували ОРЛДО ві України.
шо це у вас так голова болит за "вкрадені" підприемства Ахметова та властників з Мордору?
Як можно "вкрасти" у того, кому ці підприемства не налєжать?
Федор Микула _ 19.03.2017 12:11
IP: 46.133.175.---
Зараз естафету блокади ОРДЛО одержали і очолили Порошенко і Уряд. І в іхніх руках іі відмінити.Так при чому там зараз Парасюк і Семенченко?
Карл Шоколадов _ 19.03.2017 12:09
IP: 77.52.57.---
:
...По оценкам "Укрметалургпрома", прекращение торговли с металлургическими предприятиями на оккупированных территориях приведет к потере бюджетом 1,6 млрд грн налогов.
Источник издания в Министерстве финансов сообщил, что, по их подсчетам, потеря 40 предприятий ОРДЛО обойдется бюджету в сумму около 2 млрд грн налоговых поступлений. И эта цифра больше похожа на правду, чем озвученные Гройсманом 32 млрд.
Теперь открываем закон о Бюджете на 2017 год и смотрите строку 1101110 дотаций на уголь "Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції" – 870 млн. грн. "Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості " – 846 млн. грн. Итого= 1,7 млрд. грн., т.е. больше чем "потеря"
Если включить сюда потери от БЕСПЛАТНОГО снабжения этих заводов электричеством и водой, то мы после блокады ВЫЙДЕМ В "ПЛЮС".
Федор Микула _ 19.03.2017 12:01
IP: 46.133.98.---
А що, обстріли градами зі сторони ОРДЛО вже припинились і можна від бойовиками вже купувати вугілля?...Чи ми одночасно з ними і воюємо і торгуємо?...
Кирюха Корженко _ 19.03.2017 11:31
IP: 195.5.29.---
Федор Микула:
Украінська влада прийняла рішення про блокаду ОРДЛО. Для блокадників – це алібі.
А для народа – Совет директоров МВФ отложил обсуждение программы Украины
Федор Микула _ 19.03.2017 11:24
IP: 46.118.141.---
Украінська влада прийняла рішення про блокаду ОРДЛО. Для блокадників – це алібі.
Рада 201497 Мовне питання171 Корупція944 Вибори-2014151 Україна та Європа831
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте