Україна мабуть буде остання країна в світі, яка офіційно визнає, що між нею та Росією іде війна.
Бо у нас вибори і війна. І нам потрібно вибрати – війна чи вибори. Народ має обрати війну, бо війна обрала народ.
За можливість переобрати Президента України наша країна віддала Крим Росії. Виявилося, що за Конституцією неможливо вести вибори під час війни. Тепер за переобрання Парламенту потрібно буде віддати Росії східні області України.
Може все-таки дешевше буде змінити Конституцію?
Чи може дешевше буде ввести в країні пряме президентське правління? Навіть у неконституційний спосіб?
Так це авторитаризм. Так це диктатура. Але війна це і є процес авторитарний. Неможливо демократичній країні вести війну з авторитарною країною – час прийняття рішень під час війни в демократичній країні на порядок більший, ніж в країні авторитарній.
Завдяки українському демократичному хаосу ми несемо немалі військові втрати. А будемо нести ще більші втрати.
Саме відмова українською владою від реалізації запропонованих в статті "Стратегія перемоги України у війні з Росією" 4-ох стратегій (можливо за винятком останньої, 4-ої) призвела до великих втрат.
Не можна було дозволяти Росії безкарно обстрілювати нашу територію і наших військових з-за кордону.
Це Україна мала перенести війну на територію Росії, а не дозволяти Росії почати широкомасштабне вторгнення на нашу територію.
Ми втратили два місяці. Ми втратили стратегічну ініціативу.
Тепер ми будемо вести війну в набагато гірших умовах, ніж могли б.
Саме тому стратегія перемоги має бути ще більш жорсткішою.
Найголовніша мета всіх стратегій російсько-української війни – перетворити росіян на противників путінської війни, на прибічників українського народу. Тільки коли війна прийде на територію Росії, росіяни змінять своє ставлення до війни. Допоки війна йде десь далеко, російські ЗМІ продовжуватимуть про неї брехати.
На обстріли російських військ з-за кордону по наших військах потрібно відповідати і знищувати позиції обстрілу. Жодну колону російського озброєння не пропускати на територію України, всі такі колони підлягають знищенню. Всі наступні так звані гуманітарні конвої Росії розглядати як підтримку терористів на території України і знищувати.
Оборонна війна для України це поразка. Обороняти Схід України потрібно. Але разом з тим потрібно вести війну на території Росії. Це важко. На це ресурсів обмаль. Але це єдиний спосіб перевести війну у публічну площину в Росії. Це єдиний спосіб виграти війну.
Численні українські диверсійні групи на території Росії не мають воювати з мирним населенням. Диверсії мають бути проти об'єктів інфраструктур на території Росії – ось їх мета. Диверсії мають стати численними і масштабними – такими, щоб їх не можна було приховати.
Забудьте про мир. Тепер мир можливий лише як капітуляція України на умовах Росії. Якщо ми хочемо миру, то маємо віддати Новоросію, а потім Київ, а потім і решту України.
Внутрішня політика теж має стати більш жорсткою.
Потрібна повна мобілізація ресурсів країни, повна мілітаризація країни. Видати зброю в країні потрібно всім, хто може захищати країну. Ми маємо готуватися до тривалої партизанської війни проти загарбника.
Кадрова політика щодо військових має стати більш динамічною. Потрібно забезпечити ефективне висування талановитих командирів та полководців.
Зрадників і дезертирів потрібно карати за законами військового часу. Всі активи бізнесменів, що підтримують сепаратизм, потрібно негайно арештувати і спрямувати на фінансування збройних сил України.
Війна це дуже жорстка і неприємна річ. Зволікання з жорсткими рішенням невідворотно веде Україну до катастрофи. Нам потрібна перемога.
Водночас риторика України у зовнішній політиці теж має стати більш жорсткою. Лише ті, хто готовий підтримати Україну, є її союзниками. На решту країн часу витрачати не потрібно.
Потрібно перейти до жорсткої обструкції Німеччини і Франції, допоки вони не змінять свою позицію.
Україна має заявити свою міжнародну позицію – ми воюємо з Росією. Будь-які спроби інших країн "враховувати інтереси" Росії в такій ситуації мають розглядатися як ворожі дії щодо України.
Жорстка стратегія. Жорсткі рішення. Ніяких зволікань і довгих нарад.
Ми маємо воювати і перемагати.