Сергій Дацюк Філософ

ПІСЛЯ ДОНБАСУ

26 грудня 2017, 11:29

В Україні досі немає бачення подальшої долі Донбасу. Це питання настільки серйозне, що коли воно спливає, на нього в жодній аудиторії неможливо знайти консенсус. Остання моя дискусія з колегами це наочно показала.

Допоки громадянський консенсус по Донбасу знайдено не буде, війна буде продовжуватися.

Проблема знайдення такого громадянського консенсусу полягає у тому, що він повністю блокується Донецьким консенсусом, олігархічним за своєю природою.

Окрім того, цей Донецький консенсус випрацював свій дискурс, який зараз всіма засобами експертних коментарів та відвертої пропаганди поширюється в українських ЗМІ. Тобто масова пропаганда Донецького консенсусу призвела до того, що безліч експертів взагалі втрачають критичне мислення, коли розмова починається про Донбас.

Львівський Безпековий Форум показав, що проблеми розуміння щодо окупованих територій існують не лише в Україні. В Європі та в США їх не менше.

Дві головні проблеми, які, на мій погляд, були сформульовані на згаданому форумі, не мають поки що рішення.

1. Мінські домовленості змусили ООН визнати безумовний суверенітет України обумовленим російською агресією. Цим було зруйновано правові засади світу, де суверенітет вважався безумовною цінністю. Якщо суверенітет залежить від війни, яку може розпочати сильна країна член ООН, тоді суверенітету як безумовною цінності в світі не існує. Це означає, що підривається сам фундамент, на якому стоїть ООН. І руйнування ООН в такому разі лише питання часу.

2. Мінські домовленості тримаються на бачення долі Донбасу, яка починається з проведення місцевих виборів, що вперше обирають легітимну владу на окупованій території. Водночас Мінські домовленості не відповідають на головне питання – яку функцію на цій території матиме центральна влада і чия це буде влада – України чи Росії. Місцеві вибори не вирішують питання влади на окупованій території, бо вони створюють лише місцеву основу для двох подальших сценаріїв – автономії Донбасу в складі України та перетворення України на федерацію або для переходу окупованої території до складу Росії як вже федерації.

Головний парадокс і головна суперечність олігархічного дискурсу Донецького консенсусу полягають у відсутності відповіді на прості питання.

Перше питання – чи є українці на окупованій території Донецької та Луганської областей?

Не дивлячись на простоту питання, відповідь на нього дуже непроста. Тому що одразу виникає друге запитання – а хто такі українці в правовій площині? Це ті, хто народився в Україні? Ті, хто говорить українською? Чи ті, хто визнає над собою суверенітет дії української Конституції? На окупованому Донбасі є перші, які доповнені громадянами Росії, сумнівно є другі, бо вони двомовні, і ще дуже сумнівно є треті, бо їх не влаштовує нинішня українська Конституція.

Але головний парадокс не в цьому.

Якщо на тимчасово окупованій території Донбаської та Луганської областей є українці, то Путін правий, і там дійсно іде громадянська війна, бо тоді ці українці воюють за свою автономію в Україні і вимагають федеративного устрою України.

Якщо на цій окупованій території немає громадянської війни, тоді там немає українців, а проти нас воюють російсько-терористичні найманці, решта жителів – то колаборанти, які активно чи пасивно їх підтримують, і більшість з них хочуть в Росію, а не в Україну.

Моя відповідь – на окупованій території українців немає за фактом невизнання ними нинішньої української Конституції та територіального устрою, який вона фіксує. Те, якою мовою вони говорять чи де вони народилися, принципового значення в правовому полі не має, бо вони взяли в руки зброю для зміни Конституції або є колаборантами тих, хто воює з Україною зі зброєю в руках, що прямо Конституцією заборонено.

Друге питання – що значить воювати за окуповану територію?

От нам намагаються навіювати, маніпулювати, піарити, пропагандувати, що ми не можемо виграти у війні з Росією, що питання війни можна вирішити дипломатичними засобами, продовжуючи олігархічний бізнес цієї території.

Ну припустимо, що на цю дурницю ми погодилися.

Але тоді виникає третє питання. А чому досі не відкрито кримінальні справи на Ахметова та на Іванющенка? Адже є безліч доведених фактів їх участі у сепаратизмі? Саме ці олігархи не тільки довели ситуацію у регіоні до прямого втручання Росії через парамілітарні формування у війну в Україні, якої нібито немає, але і безпосередньо фінансували сепаратизм.

Адже воювати з олігархами-бандитами, які довели ситуацію до війни Росії з Україною, це і означає воювати за Донбас. І для того, щоб воювати з ними, не потрібно їх десь шукати по світу, бо інші їх активи та і вони самі знаходяться на неокупованій території України.

Але чи не тому ми не розслідуємо цей олігархічний бандитизм, що у Президента-олігарха спільний бізнес з одним із цих олігархів?

Тоді виникає наступне четверте питання.

Що таке реінтеграція Донбасу?

Якщо в основі існування Донбасу лежить кримінально-олігархічний бізнес, який має захист на самому верху української влади, тоді яка реінтеграція Донбасу можлива?

Адже можлива лише олігархічна реінтеграція Донбасу.

У зв'язку з цим виникає п'яте питання – чи можлива така кримінально-олігархічна реінтеграція окупованого Донбасу з залученням міжнародних безпекових структур?

Допустимо, нам вдасться обманути міжнародні структури, і вони влізуть в цю кримінально-олігархічну аферу. Давайте зафіксуємо – ми запрошуємо міжнародні миротворчі структури в ситуації війни всередину глибоко кримінальної олігархічної чорної дірки, яка не регулюється ні міжнародними нормами, ні навіть українським законодавством.

Як думаєте, скільки часу міжнародним структурам буде потрібно, щоб розібратися в тому, що це афера? І як довго вони там протримаються? Адже Росія ще і допоможе, щоб вони звідти чимскоріше втекли.

Тобто причини війни на Донбасі не лише в російській агресії. Росія просто використала кримінально-олігархічну структуру проблемного індустріального регіону для реалізації своїх геополітичних інтересів. Глибинні причини війни на Донбасі навіть не тільки в тому, що там кримінально-олігархічна структура, а в тому, що ця структура глибоко інтегрована всередину української економіки, всередину українського державного бюджету, всередину української політичної системи та значним чином визначає український політичний режим.

Шосте питання – чи ще існує власне Донбас?

Це питання повсякчас ставить експерт Олег Саакян.

Донбас (Донецький басейн) це функціональна назва регіону, яка походить від індустріального періоду історії та належить Російській імперії та СРСР. Нині ми маємо постіндустріальний період, який штучно продовжується в Україні олігархами, тому вони зацікавлені у збережені назви Донбас і його індустріальної функціоналізації.

Функціоналізація території в індустріально-олігархічному контексті – погана історична карма, поганий зміст для можливості переоцінки та перепроектування функцій території і погана перспектива на майбутнє. Потрібно перепроектувати, рефункцоналіувати та переіменувати Донбас. В такому вигляді, з такою функцією і з такою назвою регіон перспектив у постіндустріальному, тим більше, в сингулярному, світі не має.

Отже маємо наступні тези бачення ситуації навколо Донбасу.

1. Щоб приймати рішення щодо Донбасу, Україні потрібно самій бути суб'єктом хоч у чому-небудь.

2. Дії США та ЄС щодо Донбасу не є нашими і не породжують нашу суб'єктність.

3. Вважати, що Донбас наш (як і Крим власне), бо так написано в Конституції, це повна дурня, потрібно виходити з реалій.

4. Реальність це визнання окупації та війни на Донбасі та визнання кримінально-олігархічної природи економіко-політичної структури Донбасу, яка має корупційний захист нинішньої влади.

5. Є три шляхи суб'єктності щодо Донбасу:

а) відвоювати Донбас;

б) визнати, що Донбас окупований, поки що ми його не можемо відвоювати, тому ізолюємо і приступаємо до реформування решти країни, а як реформуємо, повернемося до питання;

в) розпочати антиолігархічну революцію проти кримінально-олігархічної влади і таким чином закласти умови для міжнародної допомоги для реінтеграції Донбасу.

6. Просто пускати туди миротворців це або надовго втрачати суб'єктність (бо ці миротворці будуть корумповані кримінально-олігархічною українською владою) або отримати цих миротворців ненадовго (вони, розібравшись в ситуації, швидко звідти втечуть).

7. Підтримувати так звану реінтеграцію без запрошення міжнародних миротворців за умови спільного бізнесу Порошенка і Ахметова та відсутності кримінальних справ проти олігархів це означає підтримувати олігархічну реінтеграцію.

Коли я чую про те, що на Донбасі є українці, що воювати можна або зброєю, або через міжнародні структури, що потрібно реінтегрувати Донбас як він є в Україну, якою вона зараз є, що декриміналізація та деолігархізація Донасу до його реінтеграції неможлива, що потрібно для реінтеграції запросити міжнародних миротворців, я розумію, що це некритичне поширення олігархічного дискурсу.

Тому є прості два принципи.

1. Спочатку декриміналізація та деолігархізація неокупованої території, кримінальне переслідування винуватих у окупації, а потім вже реінтеграція окупованої території. Неможливо перемогти у зовнішній війні, якщо не переміг у внутрішній.

2. Спочатку перепроектування, рефункціоналізація і переіменування Донбасу, а вже потім реінтеграція.

В індустріальній Україні був кримінально-олігархічний Донбас. Тепер його немає, як і індустріальної України вже майже немає.

Лишилися лише кримінально-олігархічні структури, які штучно зберігаються в Україні. Але українцям це не потрібно.

Можливо на місці Донбасу в Україні буде щось інше.

Але власне Донбасу в Україні не буде.

Загрузка...
Коментарі — 102
liberia _ 15.01.2018 00:57
IP: 35.193.149.---
Vadim Schetinin:
"Перше питання – чи є українці на окупованій території Донецької та Луганської областей?" Судя как вся страна дружна взяла вилы и вышла боронити неньку в 2014, возникает вопрос, о количестве в Украине украинцев по духу, а не по мове и паспорту.
притула
Vlad Doroshenko _ 01.01.2018 23:11
IP: 93.72.70.---
Roman Gall:
УКРАИНЕ – УКРАИНСКУЮ ВЛАСТЬ!
Балда,и вправду,куда девалась наша Гиднисть?Украинская Гиднисть ушла в АТО,а Негиднисть ушла во власть.И шо мы имеем?Гиднисть погибает,а Негиднисть-ворует,гуляет.

ЄДНАЙМОСЯ!Тільки разом ми подолаємо цю заразу.
Нема чого нам єднатись, бо з нашого єднання вилазять офшорники і деребанщики бюджету, кулявлоби і парубії, вищі посадові особи продають за міліони канали між собою. Хіба не об'єднані з нами українці монополізують економіку-збільшують нам тарифи? Одні платять податки, інші -ні. Світоглядних ідей, етики-моралі, заради чого єднатися і платити податки тут в країні – нема, у скандинавів-є. Чесність, конкурентність, середній клас=відсутні. Десяток мілярдерів тримає нас за лохів, а ми їх і їх підбарижників обираємо-єднаємо з собою з року в рік. Поки не віднайдемо смислів працювати на народ, а не його обдирати, єднання не виведе зі злиднів і війни.
Vadim Schetinin _ 01.01.2018 12:50
IP: 176.36.53.---
"Перше питання – чи є українці на окупованій території Донецької та Луганської областей?" Судя как вся страна дружна взяла вилы и вышла боронити неньку в 2014, возникает вопрос, о количестве в Украине украинцев по духу, а не по мове и паспорту.
Vadim Schetinin _ 01.01.2018 12:46
IP: 176.36.53.---
Уважаемый пан Дацюк, если это дурниця, так чего до сих пор вы не с АКМ в окопе???

"От нам намагаються навіювати, маніпулювати, піарити, пропагандувати, що ми не можемо виграти у війні з Росією, що питання війни можна вирішити дипломатичними засобами, продовжуючи олігархічний бізнес цієї території.

Ну припустимо, що на цю дурницю ми погодилися."
Volodymyr Sheybsak _ 30.12.2017 20:12
IP: 35.195.174.---
Там би заповідник зробити.Ну там тарпани дрохфи байбаки а там десь під Савур-могилою з памятником Бандері показатєльну дєрєвню -поселення сєпаратістів з вєчним агнєм і бюстом Сталіна і пару барако-хрущевок.Ну автомати їм тілько деревляні дати.
Олександр Лагутін _ 28.12.2017 16:47
IP: 35.195.88.---
"...Захід злагоджено й організовано єднається перед обличчям усього чужого. Елементом цього чужого нині цілком відверто стає українська влада, тягнучи за собою у вороги західного світу всю країну. Росія зачекалася. Ми сягнисто крокуємо в її бік. Повертаємось у члени клубу", – чи важливо тоді, якою бути реінтеграції?
Roman Gall _ 28.12.2017 09:08
IP: 35.195.76.---
Vlad Doroshenko:
-Vesna-:
2. Спочатку перепроектування, рефункціоналізація і переіменування Донбасу, а вже потім реінтеграція. (с)
Боже... яка глубока мисль... ну слів нема.
Так, Донбасу вже нема. Після показу по ТБ списку укр міліардерів-2017 зрозумів, що відбулось: барижна власть+донбасизація всєй страны.
Куди ділась Гідність майданної революції? Під неї взяли кредити=збільшили держборги і переправили її на офшори. ЇЇ перешоколадили в багатство того списка міліардерів, попутно черпнувши з нашої-бюджетної кишені і перевівши більшіть з нас за межу бідності. Гідність реінтегрувалась в бідність.

УКРАИНЕ – УКРАИНСКУЮ ВЛАСТЬ!
Балда,и вправду,куда девалась наша Гиднисть?Украинская Гиднисть ушла в АТО,а Негиднисть ушла во власть.И шо мы имеем?Гиднисть погибает,а Негиднисть-ворует,гуляет.

ЄДНАЙМОСЯ!Тільки разом ми подолаємо цю заразу.
Vlad Doroshenko _ 28.12.2017 04:39
IP: 93.72.70.---
-Vesna-:
2. Спочатку перепроектування, рефункціоналізація і переіменування Донбасу, а вже потім реінтеграція. (с)
Боже... яка глубока мисль... ну слів нема.
Так, Донбасу вже нема. Після показу по ТБ списку укр міліардерів-2017 зрозумів, що відбулось: барижна власть+донбасизація всєй страны.
Куди ділась Гідність майданної революції? Під неї взяли кредити=збільшили держборги і переправили її на офшори. ЇЇ перешоколадили в багатство того списка міліардерів, попутно черпнувши з нашої-бюджетної кишені і перевівши більшіть з нас за межу бідності. Гідність реінтегрувалась в бідність.
на місці Донбасу в Україні буде щось інше? а на місці України-вже Донбас. Світло в статті Дацюка є?=розпочати антиолігарх революцію. Ким і як, коли антиолігархів у нас кіт наплакав, бо вилізти із злиднів і трохи приолігаршитись=то і є глубока мисль нашого життя. Чи є інша філософія жизні? Де б нам найти філософа, щоб антиолігарх революція не повторилась донбасизацією по-новому?
Гай Север _ 27.12.2017 23:11
IP: 37.229.133.---
-Vesna-:
Mike Naplekov:
Далі обговорення повинно перейти у площину деолігархізації. І тут п. Дацюк правий як на мене – лікувати потрібно причину хвороби, а не симптоми.
І це фактично означає, що причиною війни визнано олігархізацію країни.
Піпець висновки чел робить... таким і Путін не треба.
Віе сам собі путін.
*****
А Вам, мабуть Путін конче потрібен – бо не буде в росіян Путіна – в Вас не буде грантів... Мабуть і свічечку ставите за його здоров"я...:)
-Vesna- _ 27.12.2017 19:22
IP: 93.74.189.---
Mike Naplekov:
Далі обговорення повинно перейти у площину деолігархізації. І тут п. Дацюк правий як на мене – лікувати потрібно причину хвороби, а не симптоми.
І це фактично означає, що причиною війни визнано олігархізацію країни.
Піпець висновки чел робить... таким і Путін не треба.
Віе сам собі путін.
Mike Naplekov _ 27.12.2017 15:42
IP: 46.118.250.---
"1. Спочатку декриміналізація та деолігархізація неокупованої території..."
===
Це фактично закриває питання по Донбассу, Криму та й Україні цілком і одразу. Далі обговорення повинно перейти у площину деолігархізації. І тут п. Дацюк правий як на мене – лікувати потрібно причину хвороби, а не симптоми.
І це фактично означає, що причиною війни визнано олігархізацію країни.
І не так вже важливі будуть питання чи є українці з тієї сторони:), зовсім не важливі. Не важливі будуть причини війни (а я вважаю її громадянською, хоч і яблуко роздраю – етнонаціоналізм, того не вартувало). Бо в країні без олігархів почнуть діяти інші закони з інакшим мисленням, цінностями населення.
-Vesna- _ 27.12.2017 12:16
IP: 93.74.189.---
2. Спочатку перепроектування, рефункціоналізація і переіменування Донбасу, а вже потім реінтеграція. (с)

Боже... яка глубока мисль... ну слів нема.
-Vesna- _ 27.12.2017 12:15
IP: 93.74.189.---
В Україні досі немає бачення подальшої долі Донбасу. (c)

А що тут дивного?
Донбас – не самоціль. Це тільки лом – щоб підважити Україну.
Головне – це Україна... а доля перебіжчків а) не пріорітетна; б) незавидна.
Vlad Doroshenko _ 26.12.2017 22:19
IP: 93.72.70.---
"В Україні досі немає бачення подальшої долі Донбасу", як і долі України. 1.Нікому робити декриміналізацію та деолігархізацію неокупованої території, невідомо як. Бо народ собі вибирає таку владу і страждає під нею, бо звик страждати.
Он Саакашвілі протестує, а вся опозиція чекає перевиборів, щоб в черговий раз повторити досягнуті зараз консенсуси, що вигідні черговій новій владі
2. перепроектування буде потоків старої на нову владу черговий раз.
З якої причини, хтось не відправить гроші на сотні офшорів, якщо це законно? Вигідно багатіти владі і підбарижникам, землю дати, але без продажу. Невигідно бути небаригою. Чи Дацюк зає інші вигоди в житті? Хіба вигідно бути чесним і бідним, коли саме нечесністю чесних обкрадають і багатіють? Етика збиткова, нікому казати-не кради, нечутно кращих ідеалів, коли віками звикли до страждання+доїти страждальців, реалізуючи їх уяви про таке життя, бо інших уяв не обговорюємо, хіба що побігаємо за Сааком, поки він ще в країні
kren _ 26.12.2017 20:39
IP: 188.0.104.---
Віктор Совщак:
Это как в той присказке: "Если ты такой умный, то где твои деньги"!?
Колись Сократ сказав, що мою чесність підтверджує моя біднісь Питання Чи є Сократ рохумним є дурним
Тоді щось не так.
...угу,прісказкі,у *носітілєй високай кальтури* на кшталт;- не кажи гоп-поки гаряче...
Що не говори,хоч "одна лишняя хромосома" (С),всього й одна,але дуже видатна.
_ABM_ _ 26.12.2017 20:33
IP: 77.123.77.---
Orest Jj:
... страна в полном дерьме...
Да, Запердоленко, пока украинцы с 53 по 82 годы держали вас, кацапов, в узде, руководили вами, учили задницу вытирать, то вы еще были похожи на людей. А сейчас вы в дерьме в прямом и переносном смыслах. Посмотрим, что там ФБР опубликует о Пукине, какие санкциии после 02.01.2018 вы получите... В общем кино про кацапов продолжается.
Віктор Совщак _ 26.12.2017 20:21
IP: 188.163.12.---
Это как в той присказке: "Если ты такой умный, то где твои деньги"!?
Колись Сократ сказав, що мою чесність підтверджує моя біднісь Питання Чи є Сократ рохумним є дурним
Тоді щось не так.
Orest Jj _ 26.12.2017 19:49
IP: 104.155.117.---
kren:
Orest Jj:
Елена Величко:
kren:
Ну во первых я вас никого не оскорблял, а если Вы переходите на личность, то явно вы этим показываете свою некомпетентность в экономике.
...в отличие от Вас,наполненного доверху патріарханими апокрифами вохвів "особєнного народа" я,простой юзер,на коментах УП,думал,что упоминание о "одну лишнюю хромосому" (С),которая по определе
нием может принадлежать исключительно только "рускому народу" (С),одному из самых ярких представителей...
ложи "лішнєй хромосомы" будет наивысшей похвалой,жаль когда не приглянулся.
В отличие от Вас,я и не заявлял претензий на титул экономического светила,а свою "компітєнтность
в економікє без политики" Вы продемонмтрували перед форумчанами в полном объеме.
Это как в той присказке: "Если ты такой умный, то где твои деньги"!?
Если смотреть на умных украинцев как ты, то становится понятно, отчего страна в полном дерьме и с долгами до твоих праправнуков!
хи-хи-хи
Василь Бровар _ 26.12.2017 19:46
IP: 93.72.21.---
Для рочатку, прошу не називати олігархічну діяльність "бізнесом"! Навіть в словосполученні "кримінальний бізнес"! "Олігархічна діяльність заснована на розкраданні ресурсів країни з допомогою корупції!" Правильно писати "злочинна діяльність". Потім вже можна переходити до визначення "Донбасу". Правильна термінологія – наслідок правильних, якісних ознак предмету обговорення і правильних висновків...
kren _ 26.12.2017 19:44
IP: 188.0.104.---
Orest Jj:
Елена Величко:
kren:
Ну во первых я вас никого не оскорблял, а если Вы переходите на личность, то явно вы этим показываете свою некомпетентность в экономике.
...на відміну від Вас,наповненого по вінця патріарханими апокрифами вохвів "особєнного народа" я,простий юзер,на коментах УП,думав,що згадка про "одну лишнюю хромосому" (С),яка за визначен
ням може належати виключно тільки "рускому народу" (С),одному з найяскравіших представників...
ложі "лішнєй хромосоми" буде найвищою похвалою,жаль коли не потрафив.
На відміну від Вас,я і не заявляв претензій на титул економічного світила,а свою "компітєнтность
в економікє бєз політікі" Ви продемонмтрували перед форумчанами в повному обємі.
Anatol Zubenko _ 26.12.2017 19:29
IP: 35.187.20.---
_ABM_:
mihaylenco:
...Чому в Європі дешевші машини?
І так, і не так. І не так, і так. Не все однозначно і не все так дешево, як ми часом хочемо це бачити і чути. Цікаво, що поляки досі купують деякі наші товари і вважають їх кращими чим у Польщі.
Але це внутрішня проблема з якою всі ми намагаємося впоратися. Дуже тяжко, бо створювалася вона десятиріччями, на протязі життя мінімум двох поколінь, а це не мало... Ніхто просто віддасть своє добро. Власно тому і Росія втрутилася у ці процеси, бо їх, так сказати, еліта розуміє, що вони наступні...
Просто вся прибавочная стоимость, созданная украинцами, остается за рубежом (офшоры), та же валюта, которая попала в Украину,скупается за деревянные, через российские банки, свободно функционирующие у нас (!) Поэтому как бы мы не работали, мы получим ровно столько, сколько необходимо для воспроизводства дешевой рабочей силы, и никакие законы экономики тут работать не будут...Это Германия до Гитлера...
Orest Jj _ 26.12.2017 18:55
IP: 35.205.171.---
Жители Украины как были совками так и остались по сей день. Причина в том, что они на шаг отстают в развитии от мира и от русских Вся их история это жить под кем то, под чьим то руководством, а они только потребляли и выполняли порученную работу. Теперь всё изменилось, распался СССР и вместе ним Украина осталось одна сама с собой и тут начались проблемы, народ не может сам собой руководить, призывают ворогов, что бы украинцами правили, от прибалтов, до грузинов, которые сами то никогда не были самостоятельные. И тут то этих казаков поймали американцы на крючок навыдавали им кредитов, а теперь управляют этим стадом в своих интересах.
– опять не повезло украинцам это однозначно, с немцами так же было и с американцами они будут в пролёте.
Orest Jj _ 26.12.2017 18:46
IP: 35.195.121.---
Елена Величко:
kren:
Ну во первых я вас никого не оскорблял, а если Вы переходите на личность, то явно вы этим показываете свою некомпетентность в экономике.
– о чём можно дальше с вами беседовать, если оппоненты стучат ногами, плюются и сморкаются в монитор?
_ABM_ _ 26.12.2017 18:41
IP: 77.123.77.---
Orest Jj:
...
Я вам пишу прописные истины экономики и без политики.
В нашей стране уровень экономического образования на самом низком уровне, оттого и народ у нас бунтует и идёт на майдан по любому поводу и без повода, просто за харчи...
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Запердоленко, лучше про свою бабку расскажи... Можешь еще про свои 8 классов, а еще лучше сразу иди наХ.
Елена Величко _ 26.12.2017 18:39
IP: 178.95.199.---
Orest Jj:
Відкрию вам тємницю – ви у економіці саме той самий НУЛЬ, те, що ви пишете – то й не смішно,
бо 26 років робилось, тому саме Майдани, бо НІЧОГО, що стосується економіки у цьому дійстві НЕМАЄ,
Свобода слова544 Україна та Європа891 Корупція1068 Уряд реформ296 Aтака Путіна1104
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter