11 грудня 2015, 15:04

У той час, як військові роками чекають на житло, генерали отримують по кілька розкішних квартир

Генпрокуратура ігнорує кричущі корупційні схеми з житлом у Міністерстві оборони України.

Бійці АТО не можуть дочекатися обіцяних квартир від Міноборони, в той час, як високопосадовці встигли забезпечити помешканням і себе, і свою рідню.


Нагадаю, історія розпочалася ще в жовтні, коли на засіданні нашого Антикорупційного комітету, виявлені порушення були озвучені Рахунковою палатою. ЇЇ звіт засвідчив, що у Міноборони ще від часів Януковича працюють корупційні схеми, за якими генерали отримують по кілька квартир в елітних житлових комплексах.

Хочу зазначити, що у 2015 році було виділено безпрецедентний мільярд гривень на закупівлю житла для військовослужбовців, а це більш як 4300 квартир на первинному і вторинному ринках. Однак із виділених коштів і досі не освоєні понад 160 мільйонів! Нагадаю, що до закриття бюджетного року залишаються лічені дні, підозрюю, що це зроблено не випадково, а щоб за схемами, що діяли у часи Януковича, – тишком-нишком розподілити ці кошти між "своїми".

Звіти Рахункової палати просто шокують. Основними порушеннями, що були виявлені, а це і придбання не готового до експлуатації житла, і підробка договорів, і підписання фіктивних актів про отримання житла, і незабезпечення своєчасного розподілу житла для військовослужбовців, які його потребують, що призвело до збитків у сумі 117,7 млн. гривень.

Є факти коли в окремих областях, зокрема Львівській, купувалися квартири за цінами, вищими ринкових майже удвічі. Натомість з іншими підрядниками, які будували житло за цінами нижче ринкових досі не проведений розрахунок.

У цій справі є ще й інший аспект. Відомо, що тендер на закупівлю житла для військових на загальну суму майже 1 млрд. грн. проводився, в кращих традиціях, за зачиненими дверима.

Що ж до фактів отримання генералами кількох квартир в елітних житлових комплексах Києва та Одеси, то вони взагалі перейшли будь-які межі цинізму. Мова йде про 3-4 кімнатні квартири площею від 100 до 180 квадратних метрів. Деякі генерали таку оборудку прокручували тричі.

Відомі і прізвища цих сумнозвісних генералів: генерал-полковник Педченко Г.М. (отримав 4-кімнатну квартиру в елітному комплексі в Одесі, переписав її на доньку. Сам переїхав до Києва і отримав нову квартиру вже у столиці), генерал-майор Оніфрийчук П.В. (має 4-кімнатну квартиру, плюс забезпечив житлом двох синів), полковник Євсєгнєєв В.М. (який розподіляв квартири для бійців – вже має три квартири). На жаль, цей список набагато довший.





До речі, зазначу, що теж саме відбувається і зі статусом учасника бойових дій, який передусім отримують генерали, які їздили в зону АТО у триденні відрядження, а не бійці, які справді брали участь у бойових діях.

Показово, що Генеральна прокуратура упродовж місяця так і не відреагувала на факти, озвучені Рахунковою палатою. Немає реакції і на відповідне звернення від Антикорупційного комітету.

Досі за ці злочини ніхто не притягнутий до відповідальності. Військовий бюджет і далі ганебно грабують.

Відтак, у відповідь на бездіяльність ГПУ представники міжфракційного об'єднання "Народний контроль" скерували звернення вже у новостворене Національне антикорупційне бюро із вимогою розслідувати корупційні схеми із житлом у Міноборони.

Вважаю, що на час розслідування генерали, що кришують ці схеми, мають щонайменше бути відсторонені від посад. Сьогодні вже є питанням честі довести цю справу до кінця, і оскільки ГПУ і досі не спромоглася передати до суду жодну справу, що фігурує в звіті Рахункової палати. Депутати "Народного контролю" звертаються і до новообраного Антикорупційного прокурора забезпечити належне розслідування озвучених фактів зловживань.

Ми ж зобов'язуємося забезпечити депутатський контроль задля об'єктивного розслідування, а також закликаємо громадськість та журналістів не дати представникам правоохоронних органів і чиновникам Міноборони замовчати ці справи.

Народний депутат України,

Секретар Комітету з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Громадський рух "Народний контроль"

Дмитро Добродомов




Уряд ''Народної довіри''

Політична платформа партій демократичної опозиції покаже майбутніх міністрів ще до виборів. "Народний контроль" та "Громадянська позиція" ухвалили важливе рішення: створити спільну політичну платформу "Народної довіри" для партій демократичної опозиції...

''Народний контроль'' вимагає дострокових президентських та парламентських виборів

Лише одночасні дострокові вибори президента України та народних депутатів до Верховної Ради зможуть зняти напругу у суспільстві та стабілізувати ситуацію в країні...

''Народний контроль'' пропонує скоротити кількість нардепів та забирати мандати в депутатів-прогульників

Ми пропонуємо скоротити кількість депутатів Верховної Ради з 450 до 300, забирати мандат в нардепа, який прогуляв понад 50% засідань сесії, а також обмежити перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд...

Демократична опозиція має висунути єдиного кандидата в президенти

Наступного року має пройти праймеріз серед кандидатів від партій демократичної опозиції, переможець якого стане об'єднаним кандидатом у президенти...

НАЗК фальшує результати перевірок декларацій: ДОВЕДЕНО СУДОМ

Сьогодні Печерський суд м. Києва не знайшов складу правопорушення в абсолютно фейкових звинуваченнях НАЗК щодо прочитаної мною лекції. НАЗК склало на мене протокол через прочитану лекцію, за яку я отримав гонорар, сплатив усі податки та чемно вказав це у декларації...

''Народний контроль'' пропонує обирати нардепів максимум на два терміни

Ми виступаємо за обмеження перебування на посаді народного депутата до двох термінів підряд та скорочення кількості депутатів у Верховній Раді з 450 до 300...