28 вересня 2020, 14:57

Слуги народу ведуть в облраду команду Карплюка, забудовників, сина Петра Мельника (округ 6)

Наприкінці вересня на території Київщини "Слуг народу" готовий підтримати кожен 4-й виборець, це якщо враховувати тих, хто вирішив, що піде голосувати. Такі дані соціологічної групи "Рейтинг". Таким чином партія може претендувати приблизно на 20 мандатів у раді із 84. Я вирішила проаналізувати кандидатів по 6 округу, до якого увійшла частина Бучанського району (Ірпінь, Коцюбинське, Вишневе, Борщагівка, Білогородка і Дмитрівка).

З огляду на те, що рейтинг партії ексмера Ірпеня Володимира Карплюка "Нові обличчя" доволі малий і партія навіть не бореться за подолання 5% бар'єру на рівні області, команда "Нових облич" перейшла частково до лав "Слуг народу", хоча нардеп Дубінський, який взявся відповідати за Київщину, наголосив, що такі зашкварені як Карплюк не будуть разом із "Слугами народу".

Аналогічні речі були в дерибанників з БПП (нині ЄС) . Дерибанники Приірпіння знаходили можливості і домовлялися про симбіоз центральної влади із забудовниками і дерибанниками в регіоні задля ресурсів на виборах. Тільки такі "договорняки" заврешувалися провалом для центральної влади, а дерибанники паразитарно шукали виходи на наступну центральну владу, щоб протриматися ще один виборчий цикл.

Згідно з новими виборчими правилами, до облради має всі шанси пройти перший номер партії – народний депутат та фігурант антикорупціниого розслідування та гречкосій Олександр Дубінський. Це політик, якого ЗМІ пов'язують із групою впливу олігарха Ігоря Коломойського. Це звичне явище, коли народні депутати очолюють списки на місцевих виборах, щоб допомогти на своєму більш популяризованому імені завести інших людей до ради. Вони можуть і далі залишатися народними депутами або піти на рівень нижче – у орган місцевого самоврядування. Остання стається значно рідше.

Що стосується кандидатів на 6 окрузі, то шанси стати депутом є у кожного, хто набере голосів більше, ніж 25% виборчої квоти. Якщо порівняти з минулими виборами, то виборча квота становила б 6 370 голосів. І чверть голосів – це 1592. Тобто якщо кандидат за тих умов набрав би таку кількість голосів, то він став би автоматично депутатом, якби партія подолала 5% бар'єр.

Найбільші шанси потрапити в раду з-поміж кандидатів на окрузі є в журналіста Ігоря Колтунова, бо він не просто 1-й у списку на окрузі, він ще й входить в 10-ку загального списку "Слуг народу". Якщо депутат не проходить за результатами виборів на окрузі, то з кожного округу залишаються "нерозподілені залишки" голосів. І в такому разі ті, хто у першій десятці мають всі шанси пройти в раду завдяки цим залишкам.

Перед виборами Колтунов активно розпочав зйомки сюжетів про війну активістів із забудовниками в Ірпені. Зокрема з ексмером Ірпеня фігурантом антикорупціних розслідувань Володимиром Карплюком.



Таким чином він збирав опозиційний до Карплюка електорат. Після виборів журналіст опинився в команді, яка по суті підтримує ексмера Ірпеня Карплюка та його команду, хоча заявляла про те, що з такми "зашквареними" співпрацювати не буде. Наразі "Слуги народу" в Ірпені, який входить в 6 округ на виборах до облради, висувають на противагу кандидату в мери з "Нових облич" технічного кандидата і чорного нотаріуса Карплюка – Нельзіна. А у Коцюбинському члена команди з "Нових облич" – Сергія Даніша, який перед виборами змінив бренд і тепер балотується від "Слуг народу". І знаково, що Дубінський повідомив на загал, що це він ходив кулуарно до Клочка і блокував приєднання Коцюбинського до міста Києва. А цього ой як домагалася на всіх нарадах команда Карплюка.



Працює журналіст в програмі "Гроші", де раніше ведучим був Дубінський.

Колтунов, який знімав сюжети про забудовників, сам опинився в одному списку з ними на виборах. Після нього на окрузі кандидується син ексрегіонала і ексректора податкової академії Петра Мельника – Максим.



Максим Мельник балотувався і був обраний до Київської облради від "Партії регіонів" у 2010 році. На той час працював головним інспектором в одному з департаментів  Служби Державної міграційної служби України, головний інспектор відділу адміністратив них питань облради, а наразі він директор ТОВ "Глобал девелопмент Україна". Це фірма займається забудовами в регіоні.



Окрім того, повний тезка сина покійного Петра Мельника значиться як помічник депутата Партії регіонів 6 скликання Валерія Бондика. Тільки якщо у Бондика Максим Мельник працював на громадських засадах, то в іншого нардепа під час цієї ж каденції на платній основі. Цим нардепом був "регіонал" Володимир Макєєнко  – політик, який був головою КМДА у часи Революції Гідності і дав розпорядження закрити всі гілки метро нібито через можливий теракт. Насправді саме на метро кияни та мешканці інших міст могли оперативно добиратися до мітингувальників на майдані, яких 18 лютого почали розсрілювати.

"Радіо Свобода" писала про те, що у 2007 році екснардеп і ексрректор Податкової академії Петро Мельник продав оздоровчий комплекс податкового університету "Сосновий бір" у Ворзелі Київської області компанії ТОВ "Міжрегіональна фінансово-юридична академія", якою на той час володів його син, Максим Петрович Мельник, за 3 мільйони 142 тисячі гривень. І це при тому, що лише на ремонт цього комплексу університет раніше витратив майже 2,5 мільйони гривень. Після того, із серпня 2008 року, університет почав орендувати продані приміщення "Соснового Бору" для розміщення гуртожитку у того ж сина, на якого санаторій був приватизований. За 2 роки з державного бюджету компанії сина Мельника за це перерахували 12 мілйьонів 900 тисяч гривень.

Друга позиція в окрузі дає всі шанси Мельнику стати депутатом облради. У загальному списку він 20-й, тобто за системою "нерозподілених залишків" може не пройти.

N3 Юрій Гулько – начальник відділу зовнішньо-економічної діяльності ВАТ "Соната-Торг". Він звертався до Київради і отримав ділянку  для будівництва об'єктів транспортної інфраструктури. У загальному списку він під N21.

N4 Олена Джадалла (Олена Чернявська) – колишня заступниця Ірпінського міського голови. Її наймав на посаду фігурант антикорупціних розслідувань Володимир Карплюк у серпні 2018 року. Вона увійшла до складу виконкому, де членом виконкому команди Карплюка був "чорний" нотаріус Нельзін, який зараз йде на посаду мера Ірпеня як кандидат від "Слуг народу". Кандидатура Нельзіна є суто технічною й по суті "Слуга народу" дає можливість виграти представнику команди Карплюка – Маркушину. Таким чином "Слуги народу" ведуть до облради та в місцеві ради команду Карплюка під новим брендом. Призначення на посаду партія "Нові обличчя" комунікувала, як те, що Володимир Карплюк дав можливість управління містом молодій команді.



На посаді заступника голови Ірпеня Джадала (Чернявська) пропрацювала до жовтня 2019 року і тепер очолює штаб "Слуг народу" Бучанського району.



Фото з партійного сайту "Слуги народу"

Після того, як було виявлено, що в Коцюбинській ТВК від "Слуги народу" були люди пов'язані з партійцями Карплюка, Джадалла заявила про те, що партія зробить заміни. Але згодом з'ясувалося, що за квотою "Слуги народу" знову дали до ТВК людей, які афільовані до команди Карплюка, а самопроголошений голова селища від "Нових облич" Сергій Даніш зробив заяву, що йде від партії "Слуга народу" на посаду селищного голови. Таким чином підтвердилася співпраця Бучанського штабу, який очолює Джадалла з командою Карплюка. Джадала – донька депутатки Ірпінської міської ради Ольги Олійнич, яка очолювала на виборах до Ірпінської міськради 2015 року список партії "Солідарність жінок України".  А на виборах 2010 року балотувалася до Ірпінської ради від "Партії регіонів". 

Олійнич очолює ще з часів ексмера Ірпеня КП "Ірпіньзеленбуд" і, за результатами моніторингу Руху ЧЕСНО, входила до топ-найбагатших депутатів Ірпінської ради. До того, як очолити КП "Ірпіньзеленбуд" при Скаржинському Олійнич була секретарем ради і лобіювала інтереси доньки – Олени Чернявської (яка тепер має прізвище Джадала). Про це писала 2011 року "Україна молода". Тоді, як пише ЗМІ, Чернявська хотіла використати приміщення площею 250 м2 для розвитку влансого бізнесу, а там планували зробити реабілітаційний центр для малозабезпечених, для дітей-сиріт, інвалідів. Олійнич намагалася впливати на рішення комісії, щоб схилити її на користь проєкту своєї доньки.

#5 Юліана Добровольська – на паралментських виборах була довіреною особою кандидата в нардепи від "Слуги народу" Олександра Юрченка і потім стала його помічницею. Одного з помічників Юрченка нещодавно викрили на хабарі. Цього нардепа виключили з фракції і судять за хабарництво. У 2012 році Добровольська була довіреною особою кандидатки в народні депутати Світлани Христинюк, яка балотувалася в Києві по 220 округу як самовисуванка і набрала менше 0,2% голосів. Ймовірно, виконувала суто технічну функцію й працювала з одним із ключових кандидатів на окрузі. Наразі Добровольська працює директором ТОВ "КМ Технолоджі Груп". Найбільш імовірно Добровольській може не вистачити голосів, щоб стати депутаткою, бо вона посідає в загальному списку 34 місце, а у списку на окрузі 5. Відповідно її шанси пройти у раду мінімальні.

N6 Олег Андрієвський – помічник народного депутата від "Слуги народу" Сергія Буніна. Бунін був депутатом облради від "Самопомочі", а в 2019 балотувався до парламенту від "Слуг народу". Андрієвський балотувався до Києво-Святошинської райради від партії "Нові обличчя" у 2015 році. Тоді працював фіндиректором ТОВ "ІБГ КЗС". Згодом він став керівником партійної організації "Європейська солідарність" у Києво-Святошинському районі. Андрієвського звинувачували у шахрайстві.



Фото з ФБ-сторінки Андрієвського

Він, за версією слідства, працював на посаді очільника ТОВ "Інвестиційно-Будівельна група "Олімп" і мав на меті протиправно заволодіти грошовими коштами потерпілого за фінансування будівництва ряду підземних паркінгів (паркомісць). Місце у Андрієвського навряд чи прохідне, оскільки на окрузі він під N6, а в загальному списку 22. 

#7 Микола Ляшенко – чинний депутат облради, який до ради пройшов за списком "Укропу". В облраді 2019 року на прохання мешканців селища Коцюбинське приїздив в селище задля вивчення питання щодо якості води, оскільки у водогоні, як виявили в лабораторії, була вода з фекальним забрудненням та ентерококами. На нараді в ОДА виступав за те, що селище невідкладно підключили до водогону столиці.Індекс його опозиційних голосувань ("проти" та "утримався") 2017 року становив 0,5%. Це означає, що депутат підтримує практично всі рішення облради.



Фото з Фейсбук-сторінки політика

Ляшенко вийшов із фракції УКРОП 2018 року через розбіжність думок щодо скликання чергової сесії Київоблради, яку тодішня голова від "Батьківщини" Ганна Старикова не скликала через побоювання, що депутати можуть усунути її з посади.

На місцевих виборах 2010 року Ляшенка обрали головою Вишневої міської ради. Тоді він представляв партію "За Україну", яку очолював В'ячеслав Кириленко. 2006 року став депутатом від Соціалістичної партії України, очільником котрої був Олександр Мороз, але, за його словами, вийшов з партії, коли Мороз об'єднався з Партією регіонів.

Він має шанси взяти виборчу квоту, бо коли балотувався як самовисуванець і кандидат в народні дпутати 2019 року, то тоді набрав майже 1600 голосів. Напазі працює директором ТОВ "Еко-Імперія". По суті в Ляшенка може спрацювати варіант обрання лише, якщо його підтримають виборці. У загальному списку від 68, а на окрузі 5-й.

N8 Андрій Кріпак – сільський голова Крюківщини, який попри те, що стоїть на малопрохідному місці на окрузі (та й у загальному списку на 71 місці має шанси потрапити до облради шляхом подолання виборчої квоти. У 2019 році він брав участь як самовисуванец на паралментських виборах і набрав майже 2300 голосів (91 округ). Кріпаку прокуратура, як повідомляють ЗМІ, вручала підозру за те, що розробили детальний план села і 5 га особливо цінних земель передбачили для багатоповерхової забудови. 



N9 Олена Ругаль директор ПП "Надія-2000", яка йде, ймовірно для того, щоб просто закрити гендерну квоту. Вона під 9 номером на окрузі і 54 у списку. Очолює ПП "Надія-2000" (пасажирський міський транспорт міського та міжміського сполучення). Вона не дуже публічна особа, але її фото вдалося відшукати. Вона шукає кошти на розвиток бізнесу.



N10 Олена Севастьянова – правничка. Ще одна кандидатка, якою найбільш імовірно закрили гендерну квоту на окрузі. Її поставили десятою, а у загальному списку вона на непрохідному 69 місці. Кандидатка – депутатка Ірпінської міськради від "Солідарності жінок України", як і мати Джадали. Більше того, Севастьянова значилася як заступниця матері ДЖадали в КП "Ірпіньзеленбуді". Згідно з декларацією, яку проагалізував Рух ЧЕСНО, Севастьянова – була злиднем за рівнем доходів.



Наразі на ФБ-сторінці Севатьсянової є низка постів іншої кандидатки по округу – Джадали. 

Словом, кандидати лише доводять, що "Слуги народу" зійшлися на виборах з дерибанниками. А це означає, що активісти у великій небезпеці, бо поліція може працювати разом з центральною владою так, що безкарно горітимуть машини і битимуть членів ТВК. Це все ми проходили за останні роки.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...