На варті інтересів правопорушника
Це певною мірою парадокс, але українська держава (вірніше, український чиновник, однак на жаль у нас це майже завжди одне й те саме) всіляко дбає про захист інтересів правопорушника.
У січні я писав про проблему відшкодування судових витрат на правову допомогу.Нагадаю, що в усьому цивілізованому світі стороні, що виграла судовий процес, компенсуються судові витрати, у тому числі і витрати на послуги адвоката. Компенсуються за рахунок сторони, що програла, тобто, поводилася неправомірно.
В Україні закон теж передбачає подібне відшкодування, та як у нас це дуже часто буває, законне право законослухняного громадянина відшкодувати за рахунок правопорушника витрати на захист своїх прав зведено нанівець зусиллями чиновництва. При цьому мотив таких дій чиновників є очевидним, адже саме вони і є одними з головних порушників прав та законних інтересів українських громадян.
Тоді ж у січні я надіслав звернення то Верховного Суду та Міністерства юстиції і обіцяв опублікувати відповіді. Виконую обіцянку.
Текст звернення до Верховного Суду і текст відповіді можна прочитати тут.
Текст звернення до Міністерства юстиції і текст відповіді можна прочитати тут.
З наведених двох відповідей заслуговує на певну повагу лише позиція Верховного Суду. У тексті відповіді відверто заявлено, що ВСУ жодної проблеми не бачить і жодних заходів вживати не збирається. Тобто, вважає цілком справедливим, коли позивачу, що виграв судовий процес проти державної податкової служби, відшкодовується витрат на правову допомогу 20 гривень, а то й менше.
Відповідь Мінюсту – типовий зразок епістолярних творів української бюрократії. Тексту – півтори сторінки. Корисної інформації – нуль. Мінюст збирається враховувати пропозиції, але як і коли – невідомо.
Тож українські судді і чиновники бажають, щоб і надалі громадяни України захищали свої права за власний рахунок, ревниво оберігаючи кишені порушників закону і договору від зайвих витрат.
Що робити? Боротися далі.
Буду вдячний за інформацію про факти неповного відшкодування витрат на адвокатські послуги.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.