Звичаєве право
Стаття "Щодо ролі прокуратури". Опубліковано газетою "Голос України", N235 (4985) 11 грудня 2010р.
Автор – В.Маляренко, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Голова Верховного Суду України 2002-2006 років.
Цитата:
"У кожної з структур, що мають право порушувати кримінальні справи, свої писані і неписані правила, свої традиції, свої підходи".
Отже, норма Конституції, що вимагає від державних органів та посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, навіть для колишнього керівника Верховного Суду є просто словами на папері.
Реально діють не норми Конституції і законів, а писані і неписані правила та традиції.
До речі, вирішення проблеми пан Маляренко бачить у тому, щоб сконцентрувати вирішення питань порушення та відмови у порушенні кримінальних справ в одному органі – прокуратурі.
Навряд чи така обізнана людина, як В. Маляренко, вважає, що в прокуратурі немає власних традицій та неписаних правил.
Про те, як прокурори при вирішенні питань про порушення кримінальних керуються не законом, а чимось іншим, я писав.
Але пан Маляренко явно вважає прокурорські традиції найкращими.
А Конституція? Закон?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.