9 вересня 2013, 22:15

Комуністична принциповість, гроші і пам'ятник лейтенанту Шмідту

Останнім часом експерти не раз згадували "принциповість" Медведчука, який на чолі адміністрації Кучми проштовхував, а його фракція СДПУ (о) голосувала у парламенті за прийняття у 2003 р. закону про основи національної безпеки, де кінцевою метою визначалося приєднання до ЄС і НАТО.

Але у нас є не менш "принципова" політична сила – наші непідкупні, полум'яні комуністи. Уже призабулося, але у 2010 р., коли голосувався закон про засади внутрішньої і зовнішньої політики, який зняв курс на НАТО, але залишив ЄС як нашу стратегічну мету – вони продемонстрували силу партійної дисципліни. Повна явка і жодного, хто утримався.

Країна мусить знати своїх героїв, які голосували за курс на ЄС (тим більше, що багато з них – сьогодні у Раді). Ось комуністи-"євроінтегратори":

Фракція Комуністичної партії України

Кількість депутатів: 27

За:27 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:0

Александровська А.О.; Алексєєв І.В.; Бабурін О.В.; Бевз В.А.; Волинець Є.В.; Гайдаєв Ю.О.; Голуб О.В.; Гордієнко С.В.; Грач Л.І.; Даниленко В.А.; Дем'янчук В.О.; Калєтнік І.Г.; Кілінкаров С.П.; Кравченко М.В.; Мармазов Є.В.; Мартинюк А.І.; Матвєєв В.Г.; Матвєєв В.Й.; Найдьонов А.М.; Перестенко М.В.; Самойлик К.С.; Симоненко П.М.; Ткаченко О.М.; Храпов С.А.; Царьков Є.І.; Цибенко П.С.; Шмельова С.О.

За два роки, з якогось дива, позиція змінилася на діаметрально протилежну. Тепер розгорнута явно недешева кампанія, що супроводжується потужною рекламою, за Митний союз. Звідки гроші? Мене особливо зворушує друга частина гасла "Проведемо референдум – повернемо владу народу". Це в Митному союзі із Путіним, Лукашенком, Назарбаєвим? Цинічно дурять старих бабусь і дідусів.

І я пригадав, як цього літа побував у місті Очаків. На острові Березань було розстріляно лейтенанта Шмідта і ще трьох учасників повстання. У 1968 році рішенням Одеського і Миколаївського обкомів КПУ загиблим поставили стелу. Ось який вигляд вона має зараз.



А ось який вигляд має колишній музей Шмідта – місце суду над ним. Чому колишній музей? Бо його закрили, а експозицію перенесли до очаківського музею ім. Суворова.



І у мене виникло питання: тоді у комуністів гроші були ставити пам'ятники, бо вони були при владі. А слабо зараз бодай частину тих грошей, які йдуть на безглузду рекламу і вочевидь "на себе любимих", віддати на реставрацію пам'ятників Шмідту? Бо то справді була жертовна й романтична людина.

PS До речі, єдиний син лейтенанта Шмідта – Євгеній, який був з ним на повсталому "Очакові", потім воював у білій гвардії і помер у бідності в еміграції. Він писав: "За что ты погиб, отец? Ужели для того, чтобы сын твой увидел, как рушатся устои тысячелетнего государства, расшатываемые подлыми руками наемных убийц, растлителей совести народной..."

Скільки українців готові до мобілізації?

Оригінал на НВ. Нижче – розширений варіант. На початку лютого 2022 р., тобто якраз напередодні російської інвазії, "Демініціативи" вирішили запитати про те, що робитимуть українці в разі війни...

Як 9 травня програло 8-му травня (дані опитувань)

Оригінал: НВ Дані опитувань. Подяка за допомогу доктору соц. наук О. Резніку. Офіційне наближення до європейських традицій відзначення дати закінчення Другої світової війни було розпочате після Революції Гідності...

Він завершив війну в Колумбії та почав кампанію ''Тримайся, Україно!''

Оригінал – "Дзеркало тижня" Серхіо Харамільйо був Верховним Представником з Досягнення Миру (High Commisioner for Peace) від уряду Колумбії...

Бразильський професор про помилки Лули

Невиправдані помилки Лули шкодять його міжнародній репутації "Тиждень", 4.04.24. Англомовний оригінал: Americas Quarterly Олівер Штункель – професор Школи міжнародних відносин Фундації Варгаса в Сан-Паулу...

21 лютого: як Захід тиснув на "Раду Майдану" і про "незавершену революцію"

Повний текст в журналі "Країна". Додаткові фото і діаграми на сайті "Демініціатив" - 21 лютого 2014-го, після розстрілів на Майдані владнати конфлікт між українською владою й опозицією приїхали міжнародні посередники – міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Польщі та представник РФ...

Чи варто оприлюднювати персональні рейтинги військових і порівнювати з політиками?

А от не певен, чи треба це робити. Звісно, закриті дослідження варто робити. А от оприлюднювати? На початку інвазії була неформальна домовленість не ставити президентські рейтинги і рейтинги політичних партій...