1) Оптимізм від Богдана Гориня; 2) Про польські дебати щодо України, історичну спадщину, спільні освітні програми
Самі знаєте, як тривожно зараз на душі у всіх нас. Тому для мене, мабуть, символічно було, що в день свого народження (коли так само тривожно ловиш будь-яку новину зі сходу – немає різниці із днем звичайним) зустрів випадково свого сусіда Богдана Гориня. Почали говорити – зрозуміло, що про ситуацію на сході, путінську агресію, що буде далі. І після розмови з цією мудрою людиною стало на душі спокійніше.
Адже на що йшли ці кілька десятків дисидентів за радянської імперії? Здавалося, що б'ються головою о тоталітарний мур. Табори, в'язниці, псіхушки. Без шансів перемогти. Але – перемогли!
А хлопці з УПА, оточені з усіх боків? А вони ж перемогли – ціною власного життя.
А згадаймо 18 лютого, коли уже підбирався янукович до самої сцени Майдану (і я уже почав внутрішньо готуватися до тривалого життя за авторитарного режиму).
Та зрештою, міг тодішній ще президент янукович за час Майдану офіційно звернутися до Кремля про введення російських військ в Україну?
Але не вийшло. Погляд історика і викладача порівняльної політології дає підстави для оптимізму. Ми вистояли тоді, ми вистоїмо зараз.
Ми обов'язково переможемо! Venceremos! No pasaran!
Слава Україні!
2) Про польські дебати щодо України, історичну спадщину, спільні освітні програми
Розмова з професором Варшавського університету Олею Гнатюк. Як на мене, вийшло достатньо гостро про речі, які, здається, вже стали стереотипними.
Ч.1 (повний запис)
Спільна програма з Варшавським університетом – краще, ніж "Еразмус"
Проблема якості дебатів щодо Волинської трагедії
Підтримка Майдану не підняла рівень дебатів у Польщі
Кількість українських студентів у Польщі стрімко (і небезпечно?) зростає
Навіть у Польщі рівень навчання українській філології – це минуле сторіччя
Допомога Польщі Майдану
Ч. 2 (повний запис)
"Відвага і страх": нова книга про Львів 1939-1944
В українських підручниках немає поляків і євреїв, у польських навпаки...
Особиста історія батьків Олі Гнатюк: Ромео і Джульєтта
Оля Гнатюк про "Танго смерті" Юрія Винничука
Процес примирення розтягнеться надовго
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.