15 листопада 2016, 18:52

За Трампа стосунки з Росією покращаться, але санкції залишаться (опитування експертів) (in Ukrainian &English)

Victory of Trump in the U.S. presidential elections: probable consequences for global politics and Ukraine

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва 10-15 листопада 2016 року провів експертне опитування "Перемога Трампа на президентських виборах у США: ймовірні наслідки для світової політики та України". Метою опитування було з'ясувати думку експертів щодо ймовірних результатів у зовнішній політиці, які будуть зумовлені перебуванням Д. Трампа на посаді Президента США. Усього опитано 32 експерти.

Прес-реліз з таблицями і список експертів можна завантажити тут.

• Для опитаних експертів, як і для абсолютної більшості соціологів, перемога Дональда Трампа стала несподіванкою. Так, лише 5 експертів визнали, що були впевнені, або радше впевнені, у перемозі Трампа, а 27 зазначили, що скоріше передбачали перемогу кандидата від демократів Гілларі Клінтон.

• Пост-фактум можна виділити наступні причини перемоги Трампа: невдоволеність наявною політичною елітою; краща мобілізація свого електорату та високий рівень несприйняття кандидатки від демократів. Вагомими причинами також є незадоволеність політикою Обами, його економічною, медичною, соціальною програмою; зрозуміла мова, апелювання до емоцій американців у кампанії Трампа та загальне відчуття того, що справи розвиваються у неправильному напрямку, що знайшло відображення у його кампанії; позиція "мовчазної більшості" щодо мігрантів тощо.

• Опитані експерти вважають, що політика Трампа зміниться майже по усіх напрямах: і щодо співпраці з НАТО і ЄС, і стосовно дій на Близькому Сході, а також політика щодо України та Росії. Залишиться незмінною, на думку експертів, лише політика стосовно ролі США у міжнародній антитерористичній боротьбі.

• Експерти вважають, що США скоріше не відмовлятимуться від взятих на себе міжнародних зобов'язань чи домовленостей, однак їх думки розділились навпіл щодо того, чи зростатиме ізоляціонізм Америки на міжнародній арені.

• Більше половини опитаних експертів вважають, що відносини США і Росії дещо покращаться з огляду на те, що адміністрація Трампа намагатиметься обходити проблеми, де можливі конфліктні ситуації з Росією.

• Щодо санкцій проти Росії, то вони не зазнають змін, якщо вона не змінить своєї поведінки. Такої думки дотримуються більше 2/3 загальної кількості опитаних. Щодо політики у відношенні України, то, на думку більшості експертів, політична, дипломатична та військова допомога залишиться без змін, а от щодо фінансової допомоги думки поділилися: дещо переважає думка, що вона залишиться на тому ж рівні, проте певна частина експертів прогнозує її зменшення. Варто відзначити також значну частку експертів, які поки що не готові давати прогнозів щодо підтримки України адміністрацією Трампа.

• Найбільшими загрозами на міжнародній арені експерти вважають насамперед непередбачуваність та імпульсивність Трампа, а також імовірне розхитування системи міжнародного права та безпеки; зменшення активності в НАТО та підтримки союзників США в Європі; дилетантство Трампа у зовнішній політиці, слабка адміністрація; надмірний прагматизм у зовнішній політиці, який превалюватиме над цінностями демократії та зростання ізоляціонізму США. Також перемога Трампа може стати кейсом успіху для європейських ультраправих.

• Щодо України, то основні загрози перебувають у площині військового конфлікту з Росією. Серед них: зменшення (відміна) санкцій США щодо Росії, перспективи компромісних домовленостей з Кремлем за рахунок українських інтересів; зменшення дипломатичної, макрофінансової, військово-технічної підтримки України, а також витіснення українського питання на маргінес американської зовнішньої політики.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Я бачив Бога''

Так називається програма на "Новому християнському" каналі, яку веде пастор Андрій Тищенко. Та й не обовязково бачити Бога, можна відчувати його присутність в цьому світі, бачити перемогу духовної сили, світла над темрявою...

Навіть якщо "заморозка", головне, що Україна вистояла

З мого інтерв'ю Укрінформу: - Вибори до стійкого миру не мають ніякого відношення. Звісно, у Трампа може лишатися ідея фікс продовжувати тиск на Зеленського...

83% республіканців негативно ставляться до Путіна, щодо Зеленського думки розділилися порівну

Це, звісно, може бути слабкою втіхою, але принаймні до "сварки" у Білому домі республіканські виборці, які братимуть участь в наступних праймеріз, більше схилялися до України, а не до Росії...

105-річниця Ліги Націй: (3) УНР та ''ізоляціонізм'' США

Оригінал на НВ На русском тут Сьогодні 105 років від дня створення Ліги Націй – прообразу ООН. Головна критика її діяльності полягала в тому, що силових інструментів примусу до миру у неї фактично не було, за винятком зобов'язань розірвати з агресором усі економічні й культурні зв'язки, оголосити йому загальну блокаду...

Чи претендувати Україні на частку спадщини CРСР в країнах ''Глобального Півдня''?

У межах Другої міжнародної конференції "Crimea Global. Understanding Ukraine through the South" 21-22 листопада (організованою, зокрема, Офісом Кримської платформи") відбулася дискусія "Радянська спадщина в країнах Африки, Азії та Латинської Америки: чи повинна Україна претендувати на її частку?"...

Навіщо повторювати російське ІПСО про "далекобійні" ATACMS?

Росіяни говорять про застосування Україною "далекобійної" зброї і "належну" відповідь. Світові ЗМІ це перекладають як long-range missiles. До нас це знову вертається уже з посиланням на солідні західні видання, ми ж любимо посилатися на них...