1 червня 2010, 15:01

Знову про ''тушки''

Щойно прочитав на сайті УП коментарі читачів щодо інформації про чергових тушкованих членів БЮТ (Андрій Веревський, Іван Денькович та Олександр Шепеляв), які перебігли до проурядової коаліційної більшості.

Не можу не зазначити, що смішно читати коментарі, в яких цих депутатів звинувачують в тому, що "регіонали" їх купили. Купити мультимільйонера Веревського, статки якого оцінують у сотні мільйонів доларів, навряд чи можливо. Інша справа, що, по-перше, ці депутати є бізнесменами, а бізнесмени не можуть опинятись в опозиції до влади, особливо в країні далекій від сталих демократичних традицій. У разі перемоги Тимошенко на президентських виборах перебігання "тушок" з ПР було би також непоодиноким. І з боку провладної БЮТівської більшості ми би чули такі ж мантри про те, що нічого страшного не відбувається, це просто народні обранці хочуть конструктивно працювати на благо країни.



По-друге, бізнесмени свої місця в списку БЮТ купували, і це ані для кого не секрет. Вони купували їх заради потрапляння в обійму політичної сили, яка мала всі шанси у 2007 році стати владою. Зрозуміло, що вони розраховували у цьому випадку вирішувати не проблеми країни, а свої власні бізнесові питання. Враховуючи, що БЮТ на чолі з пані Тимошенко більше двох років знаходились у владного корита, можна зробити висновок, що їхні сподівання не були марними. Свої питання з тією чи іншою успішністю вони ці два роки вирішували. Але купивши свої місця у списку БЮТ, вони відчувають себе повністю морально вільними у своїх діях. Продаючи свої послуги, повії не варто розраховувати, що до неї будуть ставатись як до цнотливої дівчини.

Проблема ж зараз насправді не в БЮТівських чи НУНСівських "тушках". Проблема полягає в тому, що та політична модель, яка вибудувана в нашій державі лідерами основних політичних сил, у тому числі і не без участі Тимошенко, повністю спотворює волю виборців. Система закритих партійних списків неминуче провокує і провокуватиме надалі практику купівлі місць в прохідній частині виборчих списків. Але самій в такій моделі зацікавлені лідери партій, бо дозволяє їм замикати на собі питання формування депутатських фракцій. Згадайте, які зміни до Конституції планували внести Віктор Янукович з Юлією Тимошенко у минулому році.

Отже висновок банальній. Якщо будь-хто хоче зрозуміти справжні бажання партійних вождів, та в якій мірі вони прагнуть розбудови демократичної виборчої системи, варто подивитись, як ними вирішуватиметься питання виборчої моделі, особливо в частині відкритих чи закритих списків, та скільки діючих бізнесменів буде йти по ним.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.