Костянтин Матвієнко Політичний експерт

На "ростовській лижні"

21 листопада 2017, 11:59

Українська історія по самі вінця повна героїчними і трагічними датами. Якщо для інших народів Європи такі дати, принаймні у двадцятому сторіччі, пов'язані перед усім з двома світовими війнами, то для України трагедій і героїзму вистачало і у міжвоєнні часи. Геноцид двадцятих і тридцятих років, репресії і депортації протягом майже усього періоду радянської влади, голод сорокових, втрати в Афганістані, Чорнобиль. Водночас паралельно з цим – Холодний Яр, УПА, шістдесятники...

У 1991 році Україна поставила крапку в існуванні СРСР. Саме мирний, з виконанням усіх формальних конституційних вимог радянського законодавства, вихід України зі складу Радянського Союзу припинив його існування. Після рішення Всеукраїнського Референдуму 1 грудня 1991 року світ зрозумів, що "Імперія Зла" пішла у минуле.

За сімнадцять років двадцять першого сторіччя наша країна пережила дві революції. І дві поступові контрреволюції, які двічі відновили олігархічно-кримінальну систему утилізації національного багатства та людського потенціалу України.

Відтак знову між державою і суспільством пролягає глибока екзистенційна прірва. Повсякчасні спроби накинути Україні російську систему побудови влади – від виконавчої вертикалі до монополізації інформаційного простору призводять до повсякчасного відторгнення "країною Україна" "держави Україна".

Поточний режим за прикладом попереднього вже міцно став на "ростовську лижню". Не маючи ресурсу зовнішньої і внутрішньої легітимності, поринувши у міжусобні чвари за корупційні ресурси, заплутавшись у власноруч створених суперечностях "144 реформ", ослаблений булемією збагачення "режим", лише вдає із себе українську владу. Він вже давно погоджується на сегментоване зовнішнє управління Україною – сегмент Росії, яка цього річ знову стала найбільшим торговельним партнером та інвестором України; сегмент США – головний донор для підтримки гривні, трохи – з ЄС, якому, утім, вже не до нас.

Внутрішній тиск зростає. Зовнішній – так само...

Що очікує на Україну? Ще один, поза сумнівом епічний у своїй героїчності "День Гідності та Свободи"?

Коментарі — 38
Mykola Fedoriy _ 22.11.2017 15:10
IP: 46.118.141.---
Tamara Smelya:
К. Матвієнко, сказали проти кого ви, скажіть і за кого. Соромитесь, мабуть, визнати, що зараз (колись я не помічала це за вами) – ви повністю підтримуєте Тимошенко. І це незважаючи на те, що вона (погоджуюсь в цьому з Ющенком) здатна зруйнувати Україну аби тільки прийти до влади.
Украіна втратила свій шанс, не обрпвши Тимошенко салім Президентом...Зомбований олігархічними ЗМІ лохторат має таку владку, яку вибрав та заслуговує...А отруєний Ющенко – це заздрісна непорядна людина...Саме він започаткував війну проти харизматичноі жінки, яка була соратницею по Майдану...Чомусь вирішив, що вона вкрала в нього рейтинг...В результаті цей "месія" зв'язався з Януком, привівши в Украіну КАТАСТРОФУ!...
Володимир Скачко _ 22.11.2017 11:37
IP: 193.104.182.---
Maksym Mykhaylenko:
Цікавий нарис того, що коїться у мізках очільників, на щастя, більше не впливової секти Юлії Тимошенко. Геть викривлена картина світу. Проте, і путінську торгашку газом – Тимошенко – вже ніхто більше до влади не пустить, і це є великим полегшенням для величезної більшості виборців, які керуються здоровим глуздом, а не розпорчдженнями з ломбарду "Копійка", звідки вбога лихварка дурить пенсіонерів, відбираючи в них останнє майно.
Чому як тільки порохобот, так відразу з несправжнім ФБ-обличчям? Гульчатай, відкрий личко!
Maksym Mykhaylenko _ 22.11.2017 01:29
IP: 31.134.105.---
Цікавий нарис того, що коїться у мізках очільників, на щастя, більше не впливової секти Юлії Тимошенко. Геть викривлена картина світу. Проте, і путінську торгашку газом – Тимошенко – вже ніхто більше до влади не пустить, і це є великим полегшенням для величезної більшості виборців, які керуються здоровим глуздом, а не розпорчдженнями з ломбарду "Копійка", звідки вбога лихварка дурить пенсіонерів, відбираючи в них останнє майно.
kren _ 21.11.2017 19:07
IP: 188.0.104.---
Ritz:
kren:

Дякую за Ваші дотепні коментарі.
...нажаль,п.Ritz-це не мої коментарі,а,що не на є-наше повсякденне життя.
Ritz _ 21.11.2017 18:56
IP: 35.195.152.---
kren:

Дякую за Ваші дотепні коментарі.
Костянтин Матвієнко _ 21.11.2017 18:21
IP: 104.155.29.---
Tamara Smelya:
Ваша сторінка у фейсбуці несправжня
kren _ 21.11.2017 18:03
IP: 188.0.104.---
Ritz:
Никогда раньше такого не делал, чтобы комментировать в блоге одного автора другого... который предусмотрительно закрыл комментарии к ней...Автор...путает бытовую корррупцию...Граждане требуют борьбы именно с "элитной" корр...Господин Уколов, Вам не стыдно...

...знаєте,будь який психолог скаже,що ублюдкам і виродкам відчуття сорому чи напр.співчуття до зне
доленого-не відомі.Ці істоти керуються 2 ма основними рефлексами-нападати тільки на слабкішого,
остерігатися здатного дати відсіч.Холую Уклову не буває соромно,навпаки,він гордий тим,що кормить
ся зі столу *уважаємих людєй*. (всі,хто не може як він-невдахи)
Побутову кор. (хабарництво) Уколов свідомо ставить попереду кор.посадової аби обходити в "своїх мір
куваннях" той беззаперечний факт,що корупція-детермінанта інстутиційна -де побутовий прояв є тіль
наслідком прямої угоди і згоди діючої влади на панування таких форм відносин в її режимі.
Tamara Smelya _ 21.11.2017 17:22
IP: 35.193.149.---
К. Матвієнко, сказали проти кого ви, скажіть і за кого. Соромитесь, мабуть, визнати, що зараз (колись я не помічала це за вами) – ви повністю підтримуєте Тимошенко. І це незважаючи на те, що вона (погоджуюсь в цьому з Ющенком) здатна зруйнувати Україну аби тільки прийти до влади.
Ritz _ 21.11.2017 16:33
IP: 35.195.144.---
Никогда раньше такого не делал, чтобы комментировать в блоге одного автора другого. Прочитал статью Виктора Уколова, который предусмотрительно закрыл комментарии к ней. Не буду критиковать все, думаю желающие сами оценят этот "липкий сироп", но не от кашля, а тошнотворное снотворное, претендующее вызывать галюцинации. Автор, наверное намеренно, путает бытовую коррупцию, сети которой развесили разлагающиеся чиновники и в которой вынуждены участвовать простые люди, чтобы облегчить свою нелегкую жизнь с коррупцией, которая измеряется миллионами и миллиардами, в которой участвуют известные всем люди из высших эшелонов власти. Граждане требуют борьбы именно с "элитной" коррупцией. Далее, кто же отпустил убийц героев Небесной сотни, которые уже сидели на скамье подсудимых в украинском суде?! Ведь какой-нибуть "Топаз" годами томится в СИЗО и никому нет дела. Господин Уколов, Вам не стыдно манипулировать фактами и стирать чужие вонючие портянки? (последний вопрос риторический).
majorvihr _ 21.11.2017 15:24
IP: 130.211.245.---
Narod dohogyt potyhenku do "ruchky".I yak doyde,to v cey raz vse ce layno roznese vschent.Hay vony chekayut!
kren _ 21.11.2017 15:15
IP: 188.0.104.---
Orest Jj:
Ігор Мархевка:
Управление государством утеряно...
.
...підсвідома помилка,або ж свідома маніпуляція загальновідомим поняттям з метою підтримки і
затвердження ситуації,що настала ще 100р.тому.
Так звана*втрата керівництва*,не халепа,що раптом трапилася,а свідома,спланована і узгоджена акція,домінуючої в Україні касти,що останням часом набуває все більшого успіху.
Власне-утворення РС.постсовковий СНД,з Україною вкупі, -ніколи не були організаціями у значенні-
держава-виконавчий орган права,за визначенням класиків марксизму-лєнінізму,це апарат насиль
ства для підпорядкування,пригнічення і упокорення неорганізованої більшості,виправдання рішень і захисту правлячої верхівки від відповідальності за наслідки,що настали в рез.її дій.
Чим,власне,і заклопотане більшовицьке,проросійське,вироджене в кримінальне,комуно-регіональ
не,під захистом шоколадного ублюдка-ОЗУ в Україні.
kren _ 21.11.2017 14:24
IP: 188.0.104.---
Ritz:
1. Если и будет еще
один героический день, то надеюсь он будет последним на нашем веку. Он будет бескомпромисным и беспощадным. "Элите", нагло и упорно вычищающей наши карманы, я не позавидую...Конечно же правящий класс пытается рефлексировать, но кого они собираются обмануть?

...деремно Ви вважаєте,що їх плани і задачі основються тільки на обмані. І 2й Майдан,і вся ситуація
після показує,що у виродків крім обману є й інші ресурси,вкупі з підпорядкованою їм держмашиною,
для застосування і виправдання наслідків,що настанють після. На відміну від такої соціальної кате
горії як Нерганізована Більшість,що з кожним днем тільки втрачає і без того примарні можливості до
створення хочаб якогось осередку-здатного забезпечити прихисток тому українському,що залишилося
в Україні-без чого той "останній героїчний день"-не можливий за визначенням.
Вадим Криничний _ 21.11.2017 14:20
IP: 89.252.61.---
Anatol Zubenko:
Anatol Zubenko:
Вадим Криничний:
Anatol Zubenko:
Anatol Zubenko:
Звичайно не для Вас ординських московитів, сутність яких – рабське ідолопоклонство Хану, як Вседержителю (наміснику Бога). Демокракратичні інституції, це поки що не для Вас, невизріли, недоросли.
А вы,наверное, уже переросли...Вас в открытую грабят, с вас все смеются...И все так демократично...С такими демократами страна обречена...
Підступні і хитрі представники влади, поки що користаються моментом і грабують, але у нас представнтків ГС є можлисть реагувати на це, і відповідно діяти. На відміну від Вас, де авторитарна влада тримає під "колпаком" все суспільство, і ретельно зачищає від правдолюбів. Хоча й і у вашого суспільства є можливість "вибитись в люди", та стати на рейки демократичних перетворень, було б тільки усвіідомлення того, що це необхідно. Хоча до чого це я, Ви ж на заробітках.
Слава Україні!
Orest Jj _ 21.11.2017 14:15
IP: 77.52.113.---
Ігор Мархевка:
Управление государством утеряно, страна в тупике. Найдутся ли силы создать национальный круглый стол? Если не нашелся общенациональный лидер- организацию подготовки к выборам должен взять на себя оргкомитет, штаб или любая структура способная представить народу программу развития государства! Отбросить личные амбиции, представить народу 3-4-е кандидатуры на президентский пост и работать!
а может народу представить свои требования и выбрать кандидата, который возьмется их выполнить?
Spirito _ 21.11.2017 14:14
IP: 93.74.43.---
2. -Путін зустрівся з Асадом в Сочі
...Путін заявив,що на понеділок у нього була запланована розмова
з Еміром Катару,на вівторок – з президентом США Д.Трампом,потім -
з лідерами країн близькосхідного регіону.-
(вони працюють над вирішенням світових проблем)
-Украина состоялась как антироссийский проект – социолог
"сегментоване зовнішнє управління"
...не закріпиться,якщо політикум відважиться заперечити публічно
таку перспективу.
Spirito _ 21.11.2017 13:51
IP: 93.74.43.---
"Внутрішній тиск зростає.Зовнішній – так само..."
Не допустити вибуху.
Зовнішній тиск зняти через Будапештський меморандум
для "збереження обличчя" гарантів. (4 роки йшли консультації по
примушуванню Києва до поступок (розчленування території країни
під "простір від Ліссабона до Владивостока"і заради вирішення інших
конфліктних питань на планеті,які Захід не може вирішити без РФ)
Внутрішній тиск зняти через вибори,можливо і строкові.
А так у нас чергова реформа – змінили колір беретів.
-...того святого,який у Судний день поведе війська світла в бій з військами темряви
в битві під Армагеддоном".- ("Кто яко Бог" – меч (віри) Архангела Михаїла)
- Волкер нагнул украинских депутатов и поставил им ультиматум – (ПолитНавигатор)
(?)
-Суд ЄС погрожує Польщі щоденними штрафами за вирубку Біловезької пущі
(а від Києва вимагає вирубувати ліси і продавати в ЄС)
-Польша потребовала от Украины чтить лишь тех,кто признавал Галичину Польской
Anatol Zubenko _ 21.11.2017 13:47
IP: 94.153.158.---
Ігор Мархевка:
Управление государством утеряно, страна в тупике. Найдутся ли силы создать национальный круглый стол? Если не нашелся общенациональный лидер- организацию подготовки к выборам должен взять на себя оргкомитет, штаб или любая структура способная представить народу программу развития государства! Отбросить личные амбиции, представить народу 3-4-е кандидатуры на президентский пост и работать!
Это к кому Вы обращаетесь?
Anatol Zubenko _ 21.11.2017 13:45
IP: 94.153.158.---
Вадим Криничний:
Anatol Zubenko:
Anatol Zubenko:
Оно то так. Но кто придет? Может прав был Салтыков-Щедрин, который спрашивал (не дословно), ..." почему, если выборы, то наш народ обязательно выберет наибольшего проходимца и негодяя из всех предложенных?"Значит выборы не для нас?
Звичайно не для Вас ординських московитів, сутність яких – рабське ідолопоклонство Хану, як Вседержителю (наміснику Бога). Демокракратичні інституції, це поки що не для Вас, невизріли, недоросли.
А вы,наверное, уже переросли...Вас в открытую грабят, с вас все смеются...И все так демократично...С такими демократами страна обречена...
Ігор Мархевка _ 21.11.2017 13:42
IP: 5.1.31.---
Управление государством утеряно, страна в тупике. Найдутся ли силы создать национальный круглый стол? Если не нашелся общенациональный лидер- организацию подготовки к выборам должен взять на себя оргкомитет, штаб или любая структура способная представить народу программу развития государства! Отбросить личные амбиции, представить народу 3-4-е кандидатуры на президентский пост и работать!
Вадим Криничний _ 21.11.2017 13:36
IP: 89.252.61.---
Anatol Zubenko:
Anatol Zubenko:
Оно то так. Но кто придет? Может прав был Салтыков-Щедрин, который спрашивал (не дословно), ..." почему, если выборы, то наш народ обязательно выберет наибольшего проходимца и негодяя из всех предложенных?"Значит выборы не для нас?
Звичайно не для Вас ординських московитів, сутність яких – рабське ідолопоклонство Хану, як Вседержителю (наміснику Бога). Демокракратичні інституції, це поки що не для Вас, невизріли, недоросли.
Robert Bruce _ 21.11.2017 13:26
IP: 35.189.212.---
Ясно і чітко. І 100% правда.
Ritz _ 21.11.2017 13:19
IP: 35.195.250.---
Костянтин Матвієнко:
Ritz:
Шанси на зміну виборчої процедури є мінімальними.
Я понимаю, что это дилема для власти. Но если они предпочтут продинамить или сфальсифицировать новое выборное законодательство, то могут получить ситуацию, описанную в первой части моего предыдущего комментария. Цементируя статус-кво, они формируют повестку для нового Майдана.
Anatol Zubenko _ 21.11.2017 13:14
IP: 35.195.76.---
Костянтин Матвієнко:
Ritz:
Шанси на зміну виборчої процедури є мінімальними.
Не так...Польза от смены избирательной процедуры минимальна...Пустая трата времени...или выпуск пара, как хотите...
Anatol Zubenko _ 21.11.2017 13:09
IP: 35.189.212.---
mihaylenco:
Костянтин Матвієнко
В осад перелічені Вами персони йшли цілих 74 роки (1917-1991), і ще не зовсім пішли, бо культ Сталіна у Росії відроджено.

Большоє відітся іздалєка. Колись їх вважали елітю. Вони себе вважали богами. А виявилося – нікому не потрібне сміття. Те саме стосується і нинішніх господарів життя. Сама сутність не змінюється. Незалежно від того, це виявиться сьогодні, чи через 100 років.
Вам бы в попы...А так-"поки сонце зійде, роса очі виїсть..."
Костянтин Матвієнко _ 21.11.2017 13:07
IP: 35.190.207.---
Ritz:
Шанси на зміну виборчої процедури є мінімальними.
ONLINE
Aтака Путіна1099 Свобода слова541 Уряд реформ291 Корупція1052 Україна та Європа882
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter