Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Референдумом 1 грудня відновлено державність України. Розпродаж українських родючих земель може її зруйнувати

01 грудня 2017, 14:44

Двадцять шість років тому Всеукраїнський референдум 1 грудня поставив крапку в існуванні Радянського Союзу. Сучасні російські шовіністи ретроспективно, себто – заднім числом, видають СРСР за одну з форм існування т.зв. "Великої Росії". Тому Україна, яка, виконавши усі конституційні приписи радянського законодавства, мирно вийшла з СРСР, викликає їхню особливу лють. Радянський Союз припинив своє існування саме через вихід з нього України.

За це нам і намагається помститися шовіністичний знавіснілий російський режим.

Сьогоденні спроби Російської Федерації залишатися у числі провідних країн світу, шляхом розв'язування на українській землі найбільшої війни у Європі з часів Другої Світової, виглядають дедалі потворніше. Для українців, грузинів, сирійців... це кривава потворність. Росія намагається боротися за чужі території, диктувати іншим народам власну волю, утримуючи своїх громадян у становищі безправних підданців самодержавної влади. Задля цього їй у нагоді стають старі, перевірені ще царатом інструменти – російська церква, російська школа, російська армія та російські спецслужби. Ще, звісно – російська пропаганда та її складова – російська попкультура.

Вивітрювання головного ресурсу живлення цих механізмів – надходжень від продажу нафти і газу, а також наростаючі збитки від міжнародних антивоєнних санкцій, – призводять до збоїв у їхній роботі, що зумовлює стрімку деградацію усієї машини поточної форми російської державності. Однак вона ще спроможна завдати Україні "тілесних ушкоджень, що несумісні з життям". Тим паче, що усі півдесятка українських президентів вперто намагалися відтворити саме російську модель пресловутої "державної вертикалі", яка базується на імперському фундаменті побудови влади.

Така "генетична спорідненість" несе у собі найбільшу загрозу для поглинання України Росією. Союзниками президентів у їхніх намаганнях абсолютизувати свою владу повсякчас є промислово-фінансові клани – українські та російські. Останні контролювали і контролюють в Україні велику частку ЗМІ, ринку банківських послуг, підприємств транспорту і зв'язку, енергетики та чимало інших інфраструктур життєзабезпечення.

Горезвісна "вертикаль влади" російського зразка являє собою ідеальний механізм для утилізації національних багатств в інтересах кримінально-олігархічних вітчизняних і міжнародних угруповань.

Майже останнім таким національним активом лишаються українські сільськогосподарські землі. За місяць спливає термін дії мораторію на їхній розпродаж!

Одним з чинників реальної незалежності будь-якої країни є продовольча безпека. Далеко не кожна держава сьогодні має власну продовольчу базу, яка дозволяє переважно вдовольняти потреби свого населення у харчах. Україні, завдяки своїм чорноземам та клімату, пощастило належати до таких країн. Продуктивна земля є стратегічним ресурсом розвитку країни. Перетворення землі на звичайний товар може стати черговим ірраціональним кроком держави до підриву власного суверенітету.

Державний контроль за землекористуванням та обігом земель є необхідним інструментом побудови сучасної економіки постіндустріального часу. Тим активом, який, за раціонального використання, дасть змогу забезпечити виконання державою своїх соціальних зобов'язань перед громадянами. Втрата цього національного активу призведе до остаточної деградації державності.

Разом з тим стихійного ринку землі немає практично у жодній цивілізованій країні. В Україні ж за тотальної корумпованості державних інститутів, покликаних захищати права громадян, зокрема права приватної власності, приватизація земель перетвориться на серію рейдерських захоплень наділів, як це наразі має місце із багатьма сільськогосподарськими підприємствами.

Україна перетвориться на конгломерат латифундій, власники яких диктуватимуть ціни на харчі, а з ринків зникнуть селяни, які ще продають городянам, вирощену важкою працею продукцію своїх господарств.

Відтак є нагальна суспільна потреба подовжити мораторій на продаж продуктивних земель принаймні до формування ефективних державних інституцій забезпечення права власності – перед усім судів та установ кадастру, створення державного земельного банку, якому б селяни мали змогу продати свої паї за справедливою ціною, формування сучасних правил землекористування та контролю за їхнім додержанням землекористувачами.

Однак "вертикаль" поспішає! Квапиться з усіх сил відкрити ринок землі, бо до виборів президента лишилося півтора року. Тому "вертикаль" з усіх сил переслідує українську політичну опозицію, яка послідовно переконує суспільство у передчасності і небезпечності такого кроку.

Наступний рік стане визначальним для української держави з точки зору її потрібності – саме у такій формі – українському суспільству.

Коментарі — 51
Logic2009 _ 04.12.2017 08:53
IP: 91.196.177.---
Костянтин Матвієнко:
Олег Кара:
Ви ведете розмову із фейкової сторінки у фейсбуці. Тому далі – не цікаво.
Не бачу нічого страшного у анонімності, але діло у тому, що цього суб'єкта
не раз банили на УП за відверту брехню. І він змінив уже не один десяток ніків.
Logic2009 _ 04.12.2017 08:24
IP: 91.196.177.---
Олег Кара:
Наприклад, що я – патріот України, і саме тому не поїхав звідсі, маючи до того усі можливості?

І – що я – людина вільна за вихованням, за духом, за переконаннями і навіть за фахом?
Харківський Хлєстаков, засуньте свої дипломи у дупу Путлера, яку старанно облизуєте.
Шило, за фахом Ви – невіглас. Юрист, який верзе, що беззаконня не було після Сталіна просто дурень,
мовчу вже про "Кримський референдум".
Військовий, який не бачить 100% доведене збиття Боінга російською ракетою – Путлеровський жополиз.
Фах фізика не бачу аби судити.
А нікчемність як людини бачу з того, що батьків не жаліє, аби запевнити усіх у Сталіністській брехні,
заперечуючи Голодомор.
Tatyana Isaenko _ 03.12.2017 13:47
IP: 35.195.113.---
Наша незалежність- це найбільший скарб. За нашу незалежність проливали кров багато століть і зараз наші хлопці на фронтах бережуть Україну, а ми повинні зберегти Україну для них. Тому в жодному випадку не можна під час війни продавати сільськогосподарську землю.
Валерий Стожаров _ 03.12.2017 13:46
IP: 35.195.91.---
Власть делает все, для того что бы Украина потеряла независимость. Их реформы убивают и людей и государственность, эту власть нужно просто останавливать.
Mykola Fedoriy _ 03.12.2017 11:30
IP: 46.118.141.---
Олег Кара:
Ти не опонент, а безіменна примара.і міраж...Бо багато рокіа тут ховаєшся за багаточисельними ніками...
Открой лічіко, рашистський бот!...Чого боішся, боягуз стаоиган?...
bayda2013 _ 03.12.2017 09:34
IP: 35.195.91.---
Хочуть зробити так, як з Південним берегом Криму: спочатку землю розпродати "невідомо кому", а потім здати!
Vlad Doroshenko _ 03.12.2017 01:05
IP: 93.72.70.---
Бідний, бідний Костя. Вже все продано і закріпачено, гірше не буде, ми і так найбідніші в Європі. Лише борги свої збільшуємо. Може, на приватну землі повернуться ті, хто вже покинув країну?
Mykola Fedoriy _ 02.12.2017 21:22
IP: 46.118.141.---
Олег Кара:
Ти не опонент, а безіменна примара.і міраж...Бо ховаєшся за багаточисельними нвкаминіками...Открой лічіко, рашистський бот!...Чого боішся?...
Oleksandr Kyrychenko _ 02.12.2017 15:18
IP: 104.155.82.---
Люди Добрі...,

Наша Свята Матінка=Земля... в Україні не може бути товаром... для продажу... всякому зброду... --

це Національний Скарб нашої Держави=Нації, Українського Народу!

А тому..., в довічному користуванні=оренді... вона мусить бути для тих, хто щоденно не жаліє для неї: ні сліз..., ні крові..., ні поту...!!!

І шанує... все Державне=Українське... від Роду... до Роду...!!!!!

І нелегку... щоденну роботу...

Д-ор Ор.
Oleksandr Kyrychenko _ 02.12.2017 14:54
IP: 35.187.76.---
Люди Добрі...,

Наша Свята Матінка=Земля... в Україні -- це Національний Скарб нашої Держави і Українського Народу!

А тому..., в довічному користуванні... вона мусить бути для тих, хто щоденно не жаліє для неї: ні сліз..., ні крові..., ні поту...!!!

Д-ор Ор.
Mykola Fedoriy _ 02.12.2017 14:30
IP: 46.118.141.---
Orest Jj:
Брьісь в паРашу на свои сайтьі, Взадов – Запєрдолегко!...І також нашого безіменного украінофоба під ніком Кара з собою прихвати...Ви близнєцьі – братья по духу хищного рассєйского импєрского міра
Mykola Fedoriy _ 02.12.2017 14:17
IP: 46.118.141.---
Олег Кара:
Ти не опонент, а безіменна примара...Бо ховаєшся за ніками...Открой лічіко, бот!...
Mykola Fedoriy _ 02.12.2017 13:50
IP: 46.118.141.---
Костянтин Матвієнко:
Олег Кара:
Ви ведете розмову із фейкової сторінки у фейсбуці. Тому далі – не цікаво.
Він тінь радянського та російського царського імперського минулого...Сам без прізвища та імені...Не варто розмовляти з примарою (міражем)...
Mykola Fedoriy _ 02.12.2017 13:40
IP: 46.118.141.---
Олег Кара:
Jut...Чирва...Кара та ще десятки інших ніків...Ти явно украінофоб і багаторічний рашистський анонімний бот...Тебе як горбатого і могила не виправить...
Костянтин Матвієнко _ 02.12.2017 13:35
IP: 35.195.70.---
Олег Кара:
Ви ведете розмову із фейкової сторінки у фейсбуці. Тому далі – не цікаво.
Костянтин Матвієнко _ 02.12.2017 13:09
IP: 104.155.18.---
Олег Кара:
Грузія дяіла на власній території. Агресія полягала у бойових діях на грузинській території російської армії.
Костянтин Матвієнко _ 02.12.2017 09:23
IP: 35.195.113.---
Олег Кара:
Вам не досить нападу на Грузію, війни в Україні, яка триває вже майже стільки часу що і війна Німеччини з СРСР 41-45 років, а також Придністров'я? Провокацій у Естонії, фактичного поглинання Білорусі?
mihaylenco _ 02.12.2017 07:49
IP: 93.171.70.---
Така "генетична спорідненість" несе у собі найбільшу загрозу для поглинання України Росією. Союзниками президентів у їхніх намаганнях абсолютизувати свою владу повсякчас є промислово-фінансові клани – українські та російські. Останні контролювали і контролюють в Україні велику частку ЗМІ, ринку банківських послуг, підприємств транспорту і зв'язку, енергетики та чимало інших інфраструктур життєзабезпечення.

Ворог України N1 – ахмєтов. Але це персональний брателла порошенка. Мало чим відрізняється від ахмєтова перша десятка українських олігархів, котра контролює практично всю еконосіку УРКАїни. Лише народні протести здатні викинути цю загрозу з України.
mihaylenco _ 02.12.2017 07:32
IP: 93.171.70.---
Михаил Григоренко
Надо присоединить Украину к США,и все будет ок.)

Про яку америку Ви балакаєте? З нами жодна цивілізована країна не хоче мати справу. Ось намагаємося приєднатися до ЄС. А вони від нас, як від чуми. В Україні не працює жодної транснаціональної корпорації! (Не заню точно, чи Макдональдс тута є?). Жодної! А вони ж по всьомі світі всюди лізуть, як нашестя! І помалу просувають економіку окупованих країн вперед. Всюди лізуть. Але тільки не до нас!
Республіка _ 01.12.2017 23:23
IP: 35.195.76.---
"...усі півдесятка українських президентів вперто намагалися відтворити саме російську модель пресловутої "державної вертикалі", яка базується на імперському фундаменті побудови влади" – чому українцям так настирно нав'язується "ідея відновлення імперського фундаменту": тому що в Росії олігархат вже ПЕРЕМІГ суспільне життя РФ і сьогодні ефективно гнобить "ограбленных россиян", чого бажають вибудувати й українські олігархи-злодії. Майдан 2013-14 нарешті "розв'язав руки" українському олігархату, який спромігся таки "посадити на трон", того, хто ЗАВЕРШИТЬ "титанічну роботу", розпочату БАТЬКАМИ українського олігархату, а саме: кравчуком + кучмою + ющенком + януковичем. Гидко чути, що українці – "козацького роду", бо "такі" нащадки, то є ГАНЬБА пам'яті про свободолюбивих та мужніх КОЗАКІВ! Козаки самовіддано БОРОНИЛИ рідну землю від зазіхань на неї, а сучасні їхні нащадки цю землю байдуже ВІДДАДУТЬ злодіям. Тільки ВИРОДКИ здатні на таке.
Orest Jj _ 01.12.2017 20:21
IP: 77.52.29.---
Олег Кара:
Костянтин Матвієнко:
Logic2009:
У Росії наростають реваншистські настрої. Вони намагатимуться повернути собі панування на 1/6 частині суходолу.
Докази – до студії, будь ласка!!! Можна навіть без підпису Путіна та державної печаті...:))
зуб Вени Носочника даю!
Orest Jj _ 01.12.2017 20:19
IP: 35.195.250.---
Orest Jj:
Михаил Григоренко:
Orest Jj:
mihaylenco:
"Ринок" землі намагаються протягти оті декілька кланів, котрі володіють 90% активів України. І не задля того, аби на землі господарювати. Винятково для спекуляції.
Вы не правы.
У нас нет рынка земли.
У нас есть долг в 70 миллиардов долларов, и чем его отдавать, друзям американцам, никто не знает, вы работали прорабом и ничего за свою жизнь не сделали, что бы можно было продать, выходит только землёй нам можно с ними расплатится.
-
Надо присоединить Украину к США,и все будет ок.)
совершенно верно. Что бы это продвигалось быстрее – нужно официально объявить войну США.
Если откажутся принимать нашу капитуляцию – пригрозить, что их граждане на территории Украины будут в принудительном порядке на год поселены по-трое в однокомнатные хрущевки на прожиточный минимум.
Жопу салом смажь салом, если ещё купишь его.
Orest Jj _ 01.12.2017 20:18
IP: 77.52.29.---
Михаил Григоренко:
Orest Jj:
mihaylenco:
"Ринок" землі намагаються протягти оті декілька кланів, котрі володіють 90% активів України. І не задля того, аби на землі господарювати. Винятково для спекуляції.
Вы не правы.
У нас нет рынка земли.
У нас есть долг в 70 миллиардов долларов, и чем его отдавать, друзям американцам, никто не знает, вы работали прорабом и ничего за свою жизнь не сделали, что бы можно было продать, выходит только землёй нам можно с ними расплатится.
-
Надо присоединить Украину к США,и все будет ок.)
совершенно верно. Что бы это продвигалось быстрее – нужно официально объявить войну США.
Если откажутся принимать нашу капитуляцию – пригрозить, что их граждане на территории Украины будут в принудительном порядке на год поселены по-трое в однокомнатные хрущевки на прожиточный минимум.
Orest Jj _ 01.12.2017 20:13
IP: 77.52.29.---
mihaylenco:
Аніта Купченко
Зараз економічна криза, війна. Ми не повинні дозволити транснаціональним корпораціям скупити наш український скарб, наш чорнозем.

Жахливо! Напзвіть хоч однк транснаціональну кампанію, яка б зараз працювала в Україні.
Ротшильды. Именно Ротшильды скупают долги Украины. А потом предъявят счет. Оплата – земельными ресурсами, ибо больше ничего ценного не осталось – все украдено ранее.
Orest Jj _ 01.12.2017 19:16
IP: 35.195.177.---
Viktor Marynich:
Мир капитализма совсем другой. Если не отдали долг, то снимай последнюю рубашку, нет "рубашки" отдай землю и людей.
ONLINE
Україна та Європа891 Корупція1068 Уряд реформ296 Aтака Путіна1104 Свобода слова543
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter