Країні потрібен Литвин. Може, хоча б для того, щоб зупинити заплановане знищення української
Ухвалення парламентом нових законопроектів щодо підтримки російської мови призведе до протистояння у суспільстві. Про це заявив спікер Володимир Ливтин в інтерв'ю телеканалу "Рада", повідомляє прес-служба парламенту.
Він також зазначив, що такі ініціативи потребують ретельного вивчення у частині відповідності існуючому законодавству.
"Щодо законодавчих ініціатив, то коли вони надійдуть до парламенту, їх треба уважно проаналізувати на предмет їх співвідношення з Конституцією і висновками Конституційного Суду, а після того прийняти адекватні рішення", – сказав Литвин.
"Але все це має робитися спокійно, гласно, щоб не було причин для чергового протистояння", – наголосив спікер.
За його словами, чинне законодавство у сфері мовної політики гарантує належний розвиток усіх мов, включаючи і російську.
"Мені вже доводилося надсилати роз'яснення місцевим керівникам з приводу того, які в них є права і можливості у частині застосування мов, виходячи із законів, які регламентують діяльність місцевих органів влади, а також законів, які регулюють мовну проблему в Україні", – сказав Литвин.
Спікер нагадав, що закон УРСР про мови, ухвалений у 1989 році, діє, і у ньому чітко зафіксований статус російської мови як мови міжнаціонального спілкування.
Як відомо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що підготовлена низка законопроектів щодо сфери використання російської мови, які будуть послідовно внесені на розгляд Верховної Ради.
Вчора я коментував заяву Януковича.
Днями Янукович прийняв делегацію Міжнародної ради російських співвітчизників й пообіцяв їм низку низку законопроектів щодо статусу російської мови, після ухвалення яких "російська мова, яка є рідною для багатьох громадян України, займе належне місце у житті нашого суспільства".
Доля у 87% на книжковому ринку. 83% річного накладу журналів та 67% газет. Понад 50% телевізійного прайм-тайму й повне домінування на радіо. З першої сотні сайті рейтингу й повне домінування на радіо. З першої сотні сайтів рейтингу Bigmir – всі російськомовні, і лише 30 з них мають україномовну версію. 17% фільмів показаних у кінотеатрах, зате майже повністю російськомовний ринок домашнього відео. 18% учнів, які навчаються російською мовою. Російськомовний режим в роботі органів влади Сходу та Півдня України. Абсолютно російськомовний Прем'єр України, який не знає й знати не хоче української, щосереди глумиться над нею, влаштовуючи пародійні сеанси читання понівечених україномовних текстів.
Хіба всі ці показники не свідчать про те, що російська мова й без будь-яких законотворчих новацій займає в житті нашого суспільства більш, ніж належне місце?! І в якого Сірка треба позичати очі, щоб брехати, як це робить в газеті "Сегодня" такий собі Коротков, про якесь жахливе "положение, в который оранжевые поставили русский".
Невже не очевидно, що відсутність у російської мови статусу державної компенсується її домінуванням в переважній більшості сфер громадського життя, і наскільки треба бути позбавленим совісті та елементарної поваги до україномовних співгромадян, щоб вимагати ще більшого?!
Детальніше – можна прочитати тут: ''Президент только для русских?'' Янукович кланяється російським ''соотечественникам'' та уникає контактів з українською діаспорою
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.