Руслана Лижичко Руслана, співачка, громадський діяч

"Українізаторам" – "українізація". Українцям – національне відродження. У кожного свій шлях.

23 листопада 2017, 01:43

У програмі "Свобода Слова" в ефірі телеканалу ICTV я закликала "вивчати Україну і вивчати свої корені чим глибше, тоді ми зрозуміємо, хто ми є насправді".

Саме це і я розумію під поняттям "зняти шаровари". На жаль, не всі це почули, і не всі, хто почув, зрозуміли...

Мені прикро, що українська журналістка не помітила цього мого заклику. І не змогла відділити зерно від полови. Мені це дуже боляче. І я шокована, що ми між собою не можемо знайти порозуміння.

Мене дуже вразив коментар моєї доброї подруги і знаної української журналістки Наталії Балюк, який вона розмістила у блозі Високого Замку. Це коментар у відповідь на мої слова у програмі.

Мені байдуже до російських пропагандитських медіа, які розганяють все за стандартними для них брудними технологіями. Але мені не байдуже, коли таке пише моя близька подруга, яка знає всі мої проекти, яка пам'ятає наш "Тур по Замках України", та як ми відроджували Різдвяні традиції, безліч експедицій в Карпати та актів народної дипломатії, які ми з командою здійснювали для збереження не тільки нашої культурної та історичної спадщини, а для й збереження країни, як такої. Ми з командою доклали всі зусилля, щоби в Україні успішно відбулося "Євробачення". Більше того, зараз я в процесі підготовки великих культурних проектів на наступний рік. І все це на користь та в ім'я України.

Мені прикро, що після всього цього, Наталія Балюк просто не подзвонила мені (хоча має всі мої прямі контакти). Мене обурює і засмучує, що українські журналісти не в стані розібратися в суті слів і часто судять зі шпальт чужих газет, а не власним розумом і журналістським професійним хистом.

Цього понеділка редакція програми запросила мене на прямий ефір для участі в обговоренні, присвяченому річниці початку Майдану.

І я прийшла виключно заради цього. Тема Майдану мені болить. І мене не влаштовує той рівень суспільної та медійної уваги до цієї теми, який зараз є, його недостатньо.

Водночас, вже не в контексті Майдану, ведучий запитав мене (дослівно): "Після Революції Гідності українська гуманітарна сфера переживає Ренесанс: держава підтримує українську музику, кіно, розвивається книговидавництво українською мовою, освіта. Але водночас звучать експертні оцінки, мовляв, є такі побоювання, що люди на Сході можуть побоюватися цієї українізації і виступати (явно чи не явно) проти неї..."

(Тобто слово "українізація" прозвучало безпосередньо у питанні самого журналіста програми).

Я на це відповіла, що я проти будь-якого розколу між українцями. Мистецтво покликане об'єднувати, об'єднувати всіх українців. На Сході дуже багато людей, "які прекрасно знають українську мову, прекрасно нею говорять, прекрасно співають українські пісні, прекрасно святкують українські свята". Цим людям нічого не треба нав'язувати. У ефірі дослівно прозвучала фраза, що "я взагалі проти такого СЛОВА, як "українізація"", тому що існувало таке поняття, як русифікація, що дійсно було нав'язуванням.

Я перш за все виступаю за те, щоби українське було в нашому повсякденному житті без нав'язування. Щоби все, що ми називаємо "українським" стало нашим сенсом. Ми маємо не на один день по вказівці вдягати вишиванки, а це має бути в нашому серці, українські пісні мають звучать на всіх святах та подіях будь-якого масштабу не за вказівкою, а цілком природньо, бо не може бути інакше. Українські колядки стануть невід'ємною частиною Українського Різдва на телебаченні, на радіо, в наших оселях та серцях. Українські книги стануть бестселерами, а українські фільми – блокбастерами, вибачте за запозичення. Я за те, щоби ці процеси відбувалися по-справжньому. Ці процеси і так є народними. Якщо ми подивимося сьогодні на Україну, вона і так проукраїнська. А яка ще? Ті, хто вважають інакше, ті вже в минулому. Вони прогавили історичну мить, момент, добу, коли "українськість України" стала невідворотною і остаточною. Навіть ті регіони, які не розмовляли українською, заговорили українською і почали мислити українською. Ті люди, які не співали українські пісні, почали їх співати. Ті музиканти, які не писали української музики, почали її писати. Це величезний народний поступ, рух, цивілізаційний напрям. Напрям, від коріння родового дерева до Неба, Волі, Самовизначення.

Сьогодні "українство" та "українське" має великий злет. Тому нам і не потрібне саме слово "українізація", тому що цей термін – це пережиток радянської термінології, що асоціюється з насиллям, диктатом, нав'язуванням псевдокультури. І саме це я розумію і під "шароварщиною", яка не має ніякого відношення до автентичності та істинного українства. Я не проти шароварів, я проти поняття, яке стало болісним штампом для української "ручної" культури радянської доби.

Я хочу подякувати виданням, які захотіли розібратися з тим, що саме я мала на увазі, і взяли в мене окремий коментар.

Окремо хочу подякувати думаючим українцям і навести коментар з однієї української спільноти:

"I concur with Ruslana. "Шаравари" is a metaphor for low-grade interpretations of Ukrainian culture. It refers to the pseudo folkloric kitsch promoted by colonized Ukrainians. This is not Ruslana's term; it has been around since the early XX-th century."

P.S. У правових державах за викривлення прямої мови подають до суду.

P.P.S. У правових державах некорумповані суди. Тому в нашому випадку лишається обмежитись блогом.

Коментарі — 90
Николай Чаварга _ 30.11.2017 16:32
IP: 104.155.82.---
Yaroslav Yurkiv:

Світ оборонив Україну після збиткового шухеру "Кримодонбас – 2014".

- Лідери країн, які можуть вплинути на ситуацію, тільки і чекали, що зробить Україна, – прийме "Єврейбачення-2017", або не прийме? Якщо не прийме, то ну її нафіг з її Будапештським проколом. Так? То ви таки Турків?

А чи не краще записатися добровольцем на фронт, і загинути замість цих хлопців, а не розпинатися за них на теплому дивані?


- То ви строчите тут цілодобово прямо з АТО? Разом з Лижичко в окопі знаходитесь? А що означає "чи не краще"? Кому краще? Героям в АТО краще буде, якщо до них приєдається пенсіонер, чи якщо їм виділять додатково пів мільярда гривен? Для вас, супергероя АТО, буде краще, якщо приєднається пенсіонер, чи Героям АТО було б краще отримати нову техніку, або хоча би їх сім'ям роздали ті гроші, сиротам, вдовицям, на лікування пораненим, аніж Лижички побудують чергову віллу і куплять черговий "Мерседес"?
Yaroslav Yurkiv _ 29.11.2017 15:21
IP: 35.187.20.---
Николай Чаварга:
Задайтесь питанням: а що такого "весь світ" зробив для України після збиткового футболу "Євре-2012" і після шухера "Євре/йбачення 2017"?
=======
Світ оборонив Україну після збиткового шухеру "Кримодонбас – 2014".
+++++++++++++++

Вчора кацапо-яничаро-сєпари вбили 5-х наших Героїв. Скажіть їх родинам, що для України куди важливіше "Євре/йбачення-2017", ніж життя цих Героїв. Скажіть їм, що то фі/гня, що для збереження їх життя не хватило грошей (були би кращі захисні споруди, тепловізори, краща зброя, дрони, гроші на розвідку і т.д.),
==========
А чи не краще записатися добровольцем на фронт, і загинути замість цих хлопців, а не розпинатися за них на теплому дивані?
Yaroslav Yurkiv _ 29.11.2017 14:19
IP: 35.187.20.---
Николай Чаварга:
Задайтесь питанням: а що такого "весь світ" зробив для України після збиткового футболу "Євре-2012" і після шухера "Євре/йбачення 2017"?
=======
Світ оборонив Україну після збиткового шухеру "Кримодонбас – 2014".
+++++++++++++++

Вчора кацапо-яничаро-сєпари вбили 5-х наших Героїв. Скажіть їх родинам, що для України куди важливіше "Євре/йбачення-2017", ніж життя цих Героїв. Скажіть їм, що то фі/гня, що для збереження їх життя не хватило грошей (були би кращі захисні споруди, тепловізори, краща зброя, дрони, гроші на розвідку і т.д.),
==========
А чи не краще записатися добровольцем на фронт, і загинути замість цих хлопців, а не розпинатися за них на теплому дивані?
Николай Чаварга _ 27.11.2017 16:54
IP: 35.195.121.---
Andrey Kononenko:
...А я не знаю, при чём тут небесная сотня. Руслана пела на Евровидении, которое является развлекательным шоу. Почему она должна была развлекать бесплатно? Это её профессия.
- Знову косиш під дурачка, чи це робота "закона Ломброзо"? – Для того, щоб Руслана добряче "заробила", від України забрали пів мільярда гривен на організацію шухера "Єврейбачення-2017". Отже гроші забрали від бідних людей і від героїв АТО. Ну невже закон Ломброзо так сильно тисне на голову, що не можеш цього зрозуміти самостійно?

Якщо Руслана такий вже геній співу, то хай іздить по Єврепі, і заробляє собі на шикарне життя у єврепеїв. Ніхто проти цього не буде мати абсолютно нічого. Хто в нас сумнівається, що Клички або Шевченко заробили свої статки за кордоном, тобто не за рахунок простих українців? Навіть якщо вони там щось порушили, якось нагріли єврепеїв, нам це пофіг – то не за рахунок українців.
Andrey Kononenko _ 25.11.2017 21:57
IP: 188.163.73.---
Николай Чаварга:
То ви цим заявляєте, що Небесна Сотня загинула за гроші, а не за Україну?
А я не знаю, при чём тут небесная сотня. Руслана пела на Евровидении, которое является развлекательным шоу. Почему она должна была развлекать бесплатно? Это её профессия.
САНДРО _ 25.11.2017 21:01
IP: 176.115.101.---
Руслана!
Умничка, молодчина!
Поддерживаю тебя в твоих мыслях и стремлениях.
Успехов, радости, счастья
- и не испортят нам обедни злые происки врагов.
Извини что российською, могу и украинською
Николай Чаварга _ 25.11.2017 16:26
IP: 35.195.59.---
Andrey Kononenko:
Николай Чаварга:
А вы таки хотели, шоби Руслана пела на сцене бесплатно?
- То ви цим заявляєте, що Небесна Сотня загинула за гроші, а не за Україну? Ці Герої повинні були віддати життя, залишити діток сиротами, жінок вдовицями, матерів залитими горем, а Руслана не може потрясти воздухом безплатно?

Може було би краще, якби замість збиткового для України "Єврейбаченяя-2017" Руслана вивчилася на снайпера, як це зробила Окуєва? Порівняйте справжню Героїню Окуєву і Руслану – одна з них віддала життя, вбивши купу ворогів, а друга заробляє на свої статки під час війни за рахунок воїнів в окопах!! Руслана заробила не на американцях, не на євреях, не на інопланетянах, а на простих українцях, за рахунок Героїв АТО.
Briston Knight _ 25.11.2017 06:21
IP: 104.154.19.---
Николай Чаварга:
Diadku, vi na holovu vpali?
Andrey Kononenko _ 24.11.2017 17:58
IP: 188.163.73.---
Николай Чаварга:
А вы таки хотели, шоби Руслана пела на сцене бесплатно?
Николай Чаварга _ 24.11.2017 17:13
IP: 35.195.113.---
Yaroslav Yurkiv:
Николай Чаварга:
О Боже, ще одна шістьорка чірвова?:)


- Хай простить вас бог, бо явно не розумієте, що кажете і що робите.

Вчора кацапо-яничаро-сєпари вбили 5-х наших Героїв. Скажіть їх родинам, що для України куди важливіше "Євре/йбачення-2017", ніж життя цих Героїв. Скажіть їм, що то фі/гня, що для збереження їх життя не хватило грошей (були би кращі захисні споруди, тепловізори, краща зброя, дрони, гроші на розвідку і т.д.), головне, щоб на весь світ показати, як під час війни в Києві "артисти" стилю "тягнемо серп із за/дниці" верещать і вертять тими самими за/дницями.

То нічого, що весь світ на другий же день забув про збиткові для нас "події" в Києві, головне, щоб продюсер Руслани (він же її чоловік) наварив грошей, бо Руслана сильно голодає.

Задайтесь питанням: а що такого "весь світ" зробив для України після збиткового футболу "Євре-2012" і після шухера "Євре/йбачення 2017"?
Mike Naplekov _ 24.11.2017 16:48
IP: 46.118.250.---
-Vesna-:
Mike Naplekov:

Кстати, а в чем ценность культуры?.
.
В способности кодировать эмоции.
В смысле управлять? или описывать?
Если описывать, то выпадает разум, остаются эмоции.
Если управлять, то тогда это код разуму для управления эмоциями.
Изъяснитесь.
У меня несколько иные представления о культуре – это свод правил, максимально подходящих к данной среде. И сила ее в адекватности среде. Неадекватные уже на полке.
Andrey Kononenko _ 24.11.2017 15:23
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Mike Naplekov:

Кстати, а в чем ценность культуры?.
В способности кодировать эмоции.
Вы перепутали культуру с языком и искусствами.
Andrey Kononenko _ 24.11.2017 15:20
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Andrey Kononenko:
-Vesna-:
Посмотрел. Что касается гуманитарных вопросов, то Руслана сказала то же самое, что написала в этом блоге.
Тогда смотрите еще... раз 30.
Не собираюсь:) Слово в слово, что в блоге.
Вадим Криничний _ 24.11.2017 12:49
IP: 89.252.61.---
Николай Чаварга:
Без шароварів ми побачимо Вас – путлєрівського ідеологічного "бота-лазутчика", обвислого і зморшкленого.
Yaroslav Yurkiv _ 24.11.2017 12:46
IP: 35.195.70.---
Николай Чаварга:
О Боже, ще одна шістьорка чірвова?:)
Yaroslav Yurkiv _ 24.11.2017 12:42
IP: 104.155.29.---
-Vesna-:
Mike Naplekov:

Кстати, а в чем ценность культуры?.
В способности кодировать эмоции.
WOW!
-Vesna- _ 24.11.2017 11:59
IP: 93.74.211.---
Mike Naplekov:

Кстати, а в чем ценность культуры?.
В способности кодировать эмоции.
-Vesna- _ 24.11.2017 11:55
IP: 93.74.211.---
Andrey Kononenko:
-Vesna-:
Посмотрел. Что касается гуманитарных вопросов, то Руслана сказала то же самое, что написала в этом блоге.
Тогда смотрите еще... раз 30.
Николай Чаварга _ 24.11.2017 11:42
IP: 35.195.144.---
І ще, пані Лижичко, зверніть увагу на феномен зашматгнилоїковбасного зрадництва галичанських політиків. Почніть з небаченого досі явища "рух_їзму", яке найглибше прижилося на Галичині, як вони за копійки здали закулі/сеям країну, починаючи із ЗМІ, фінансів, промисловості. Тепер Чорно/ослик, політичне експертенятко, аж трясеться, волаючи "Без вільного продажу землі (тобто України) Україна неможлива!".

Чорно/осел-старший нав'зував нам федералізацію, за цю "ідею" тепер зубами, руками, кігтями і ногами бореться Пху/йло, а ослятко землю хоче продавати. Ослятко від осла далеко не відходить...

Далі зверніть увагу на дві "Пори", як вони продали Україну, на "Псевдосвободу" а ля Тягнибок, як вони дерли останню свитину з неньки через свого Генпрокурора, на Каськіва, на Паг/убія, як він вірно служить закулі/сеям за доллари, на Садового, як Білозірша служить чужим "за шмат", бо голодує сердешна, ну і на себе подивіться в дзеркало, може побачите там щось? Без шароварів...
Николай Чаварга _ 24.11.2017 11:15
IP: 35.187.20.---
Лижичко:
я закликала "вивчати Україну і вивчати свої корені чим глибше, тоді ми зрозуміємо, хто ми є насправді"... Саме це і я розумію під поняттям "зняти шаровари".

- Давайте спочатку "знімемо шаровари" персонально з вас, подивимося, що там є насправді. Не так давно при вашій якнайактивнішій участі сторозп'ятому українському народу був нав'язаний шухер під назвою "Єврейбачення-2017". Мало того, що український народ втратив на цьому надувательстві величезні суми, вкрай потрібні на ведення кровопролитної війни, нам ще й нав'язують "пісні" в стилі "тягнемо із задниці серп", або ж "этот стон у них песней зовется". Тепер, зі знятими шароварами, прозвітуйтеся перед українцями, скільки вони втратили на вашому шухері, і скільки здобула ваша сім'я. Подивіться в очі сім'ям, які втратили синів, чоловіків, батьків в "АТО", багато хто з них міг би залишитися живим, або без поранень, якби в них були тепловізори, медикаменти, техніка, а гроші пішли на ваш шухер.
Andrey Kononenko _ 24.11.2017 11:12
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Посмотрел. Что касается гуманитарных вопросов, то Руслана сказала то же самое, что написала в этом блоге. Мне кажется, что она не поддерживает этносовок и процессы этнической унификации, которые разворачиваются в Украине. Я тоже не поддерживаю. Жаль, что вы ударились в этот этносовок. И не видите, что навязывание этничности ведёт к отторжению и расколу, а не к объединению.
Олександр Перший _ 24.11.2017 10:25
IP: 188.163.12.---
Це була відповідь на допис Олег Чирва _ 23.11.2017 21:51
Олександр Перший _ 24.11.2017 10:23
IP: 188.163.12.---
Если бы наша диаспора запросила украинские школы и телеканалы – они бы давно уже были...
А тратить деньги на школы, в которые никто не собирается ходить – никто не будет...
Через пару десятків років в Україні теж ніхто не буде бажати вчитись в російських школах. І ми будемо так нагло, як ви зараз, стверджувати, що нікому вони не потрібні, тому що ніхто не бажає там вчитись; навіщо даром витрачати гроші. Тобто, попит на мову освідчення визначає держава.
Що до легкої можливості одержати дозвіл на відкриття українського телеканалу чи школи в РФ, то ви нагло брешете. Навіть ті суспільні культурологічні українські організації, які існували в РФ, були закрити, як і українська бібліотека в Москві.
Mike Naplekov _ 24.11.2017 09:28
IP: 46.118.250.---
-Vesna-:
Конечно что так. Ересь несут. Причем циничную.
Ставя в зависимость ценность культуры от востребованности.
Во-первых, давайте не будем путать язык и культуру (что скажете о украинояз. культуре союза писателей УССР?).
Во-вторых, давайте поностальгируем о древнегреческой культуре, издадим указ о повсеместном внедрении, а? господа комиссары? а может вспомним как появился великий французский язык и разложим его на ингридиенты в поисках жемчужин культуры?
Это ж кто говорит ересь? то, что на язык обязательно влияет жизнь это ересь? то, что язык есть отражение жизни, а не наоборот – это ересь? то, что культура обслуживается языком, а не создается им – это ересь?
Кстати, а в чем ценность культуры? не в способности ли отражать жизнь, совершенствовать, развивать, предвидеть? и почему множество культур отошли и лежат на полках для исследователей, но не для потребления? культура учит будущему, а не прошлому, пани.
Anatol Zubenko _ 24.11.2017 07:38
IP: 35.189.212.---
Олег Чирва:
Вадим Криничний:
Orest Jj:
Orest Jj:
Представник "рузькава міра", а скажіть будь-ласка, скільки шкіл з українською мовою навчання є в РФ-ії, де проживає 4-5 млн етнічних українців. Там українці знаходяться в положенні, коли вони не мають змогу пропагувати рідні звичаї, культуру, і це називається асиміляція. Чи може назвете канали радіо чи ТВ, де є хоча б виділені години на мовлення українською мовою. Це і є своєрідною забороною на право отримання інформації рідною мовою.
*****

БРЕШЕТЕ, КАК СВОБОДОВЕЦ! Если бы наша диаспора запросила украинские школы и телеканалы – они бы давно уже были...
Вот есть спрос на наши книги – и в Москве работают 2 магазина ''Украинская книга''. А тратить деньги на школы, в которые никто не собирается ходить – никто не будет...
Ага, запроси... В Татарстане, за то,что на 2 часа увеличили уроки татарского,прокуратура возбудила уголовные дела!
Свобода слова543 Корупція1066 Aтака Путіна1102 Уряд реформ294 Україна та Європа886
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter