10 листопада 2010, 11:19

Народ планомірно доводять до того, що така Україна йому не потрібна

"Нация пребывает даже не в апатии – в прострации.

Доминирующая тенденция, которую я почувствовал в Украине, – обессмысливание вообще всего, что только может быть.

Обессмысливание политики, обессмысливание национальной идентичности в ее нынешних двух редакциях, обессмысливание людей, которых называют элитой, обессмысливание государственного проекта.

Та же Партия регионов получила колоссальное количество власти. Но ее проблема в том, что она вообще не знает, что с нею теперь делать – кроме, разумеется, наращивания этой невидимой субстанции. Потому что иных смыслов ее руководители не знают в принципе." Андрій Окара


Осмислюючи траєкторію по якій рухається, чи точніше – падає – держава Україна годі не зауважувати того, що Андрій Окара висловив у своєму останньому блозі. Цитатою з цього блогу й розпочинаю.

Але для мене мотивацією була не проста констатація факту, а спроба передбачити, чим закінчиться це падіння.

Мені можуть заперечити – яке падіння – це ж проста і така потрібна Україні консолідація влади. Після цирку двох бім-бомів В та Ю хоч якесь впорядкування все ж дійсно потрібне. З перспективи можна погодитися.

Але що значить впорядкування? В Україні все, як в Україні – застав Богу молитися, так лоба розіб'ють. Впорядкування по-донецьки виявилося реалізацією формули "Молчать – я вас спрашиваю!" Все звелося до примітивної концентрації всієї можливої і неможливої влади на території в одних руках. Пишу – "на території" – бо державою це утворення вже не назвеш. Країна є тоді, коли якщо не весь, то більша частина народу бере участь у реалізації влади, відчуває свою спільність як у сьогоденні, так і у майбутньому. Натомість "Молчать – я вас спрашиваю!" повністю відчужила вже весь народ від здійснення влади в країні. І місцеві вибори майже завершили цей процес. Народ, не прийшовши на вибори, показав, що він вийшов з колись перспективного та красивого Проекту Україна. Така Україна більшості народу просто виявилася не потрібною – пояснюю тим, хто не знайомий з категорією відчуження. А хто й далі не втямив, то переходжу на домінуючий урядовий сленг – така Україна народу "по барабану". Цього хотіла і цього добилася теперішня правляча еліта.

Тоді як головним завданням всякої провідної верстви, якою вона не була б, є максимальне втягування якнайширших мас народу у проект творення держави у всіх її аспектах – від економічного до гуманітарного, прикладення всіх зусиль, щоб кожен і всі сприймали український проект як свій, запрошення всіх – в тім і політичних опонентів – до побудови спільної перспективи. Натомість маємо захекане розштовхування всіх і вся. Голодне донецьке дитинство дається взнаки. Синдром ненаситності, коли хочеться без кінця тільки їсти, їсти і їсти дається взнаки. Спасибо за это любимой советской родине.

І все б було чудово, якби ця територія мала такі залишкові ресурси, як після розвалу совка. Можна було б паразитувати на тілі народного соціалістичного господарства ще з два десятки років.

Ба більше – я б на багато що погодився, якщо б у Партії регіонів був і проект, як справді дати шанс цій території Україна. А тим більше, якщо б вона спробувала реалізовувати ці проекти. Натомість ми спостерігаємо якесь злидарську ненаситність гребти всю владу під себе. А навіщо – я вас спрашиваю?

Підсумовую: населення території Україна відчужене від здійснення влади. Населення вже майже не пов'язує свого майбутнього з будь-яким на сьогодні прокламованим проектом Україна. В тому числі і зовсім розводіловським проектом ПР "Новая Страна".

Так само тупо нищиться і всяка політична опозиція чи противага чи найменше корегування курсу з боку попутників. Навіть з стану союзників комуністів та сильноукраїнців. На сьогодні ця противага успішно розчавлена. І відповідати за всю територію у всіх її проявах має тільки один центр влади. Назвіть її президент Я чи назвіть її ПР – значеня не має. Іншого центру влади на сьогодні, через пів року після виборів президента, немає. А навіщо – я вас спрашиваю? Та ж тепер у розмовах з ВВ не зіскочиш з теми (а він хоче не "все більше і більше", а "всього"), як це свого часу робив Кучма, – мовляв – "у нас демократія 'ть..., що ж я можу зробити?..."

От і крутять на російському телебаченні принизливі пародії на когось, хто дуже подібний на президента Я. Щоб указати йому його місце у системі координат, яку він сам і будує. А зіскочити з теми нікуди – сам себе припер до стінки.

Підсумовую: опозиції як противаги немає. Партія регіонів і президент Янукович самотні на території Україна. Будь якого партнера для них не існує. Чого і добивались.

І тепер потрібно витягнути і себе і територію (якщо хочеш і далі її окучувати) з болота, як той Мюнхаузен – бо ж до безкінечності позичати у богопротивного для Московського патріархату Міжнародного Валютного Фонду не вдасться – колись ця натоптана ще пані Ю доріжка таки урветься.

А щоб витягти себе з болота потрібен народ чи хоча б ще хтось, як от політичні попутники. А їх катма. Народ все більше прикидається відсутнім. Точніше – мертвим. Тоді як історія з політичними попутниками нагадує технологію втеч рецидивістів з ГУЛАГу болотами Сибіру. Пахани брали у "бега" ще кількох зеків. Ті не тільки тягли пожитки паханів, але на якомусь етапі були й добрим харчем. Це я так – тигипкам і іже з ними.

А ситуація на жаль дійсно об'єктивно кепська. Якщо не буде інноваційних підходів – чогось справді радикального, то всій цій території прийде гаплик. Вона вже перетворюється у чорну діру для цілого світу. Ще не Сомалі, але вже близько до колишньої Албанії, яка, до речі, сьогодні отримала безвізовий режим з ЄС. Натомість територію У огороджують все густішим колючим дротом, щоб зараза у формі шаліючого СНІДу, масової і найдешевшої проституції, бандитизму, корупції і т.д. не ширилася далі. Коли інші країни якось рятуються, то територія У все більше грузне у безнадії та безперспективності...

Але не все так погано. Коли сонце сходить – то це комусь потрібно. Якщо з моєю країною відбувається таке, то напевно таки хтось з того щось матиме. Ну не може така велика територія та ще й з останніми не додерибаненими чорноземами та такою-сякою робочою худібкою комусь не придатися. Для деяких, і не важко здогадатися для яких, сусідів така траєкторія падіння території є, звичайно що найкращою.

Чи усвідомлюють безперспективність такого курсу більшість нових керманичів території? Боюсь, що ні. І в цьому жах. Це у них виходить не навмисно, від злоби. А з "оголодалости". І безнадійної безсердечності до країни України.

Хоча і між них, і тим більше поза територією, як я вже казав, є зацікавлені саме в такій динаміці розвалу українського проекту. Але для того, щоб реалізувати цей розвал, потрібно до безтяму втомити цю ж робочу худібку тією осоружною Україною. Втомити так, щоб будь яка інтервенція, окупація та розшматування території видавалися манною небесною. Ось для цього і потрібна саме така безнадійна чорна діра з назвою Україна.

А після того її боронити вийдуть знову 300 студентів-могилянців, якими ми мо' років через сто насиплемо могилу. А мо' й ні. Бо китайцям це "по барабану буде".

Підсумовую: після остаточного падіння розпочнеться не розпад, а шматування. Щось урвуть одні добрі люде, а щось інші.

І опиратися буде нікому. Бо народ планомірно доводять до того, що така Україна йому ну справді не потрібна. Чи, може, я помиляюся? І саме про таку країну ми мріяли. Чи, може, саме в такій країні, якій от уже 20 рочків мине, у народу за великим рахунком є перспектива? Чи знову будуватимемо комунізм, чи то пак Новую Страну?

Свого часу Совєтський Союз гигнув, хоч була ще і атомна зброя, і армія, і партія, бо був нікому не потрібним. Так само розійшлася і старосвітська Австро-Угорщина – її нікому було боронити, вона нікому виявилася не потрібною. Все більш нікому не потрібною роблять і державу Україну.

Не хочу руйнувати національних міфів, але кілька наших республік ХХ сторіччя впало саме тому, що вони втомили своєю неефективністю, вічними сутичками політичних провідників. Врешті-решт їх просто нікому стало боронити. Кількох тисяч патріотів замало. Київ боронило 300 студентів, а Варшаву, коли до неї підійшли червоні, кілька армій, і врешті польський народ у найширшому сенсі слова. Бо народ був. Печально, але факт. А чи є зараз в Україні народ? Чи просто відчужене від всього населення на території? Запитання, звичайно, провокативне. І тільки максима "Молчать – я вас спрашиваю!" на сьогодні є на це запитання відповіддю.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про мобілізацію та альтернативну службу

Здається, тепер уже всім стало зрозумілим, що російська агресія щодо України – це надовго, якщо не назавжди. Тобто нас чекає всім відома доля Ізраїлю...

"Morituri te salutant!"

Суспільні, політичні, інтелектуальні, мистецькі процеси останнім часом неймовірно прискорилися. Відносно відсторонене споглядання цих процесів (наскільки це можливо) знову і знову повертає мене до начебто знаної досвідченій інтелектуальній спільноті теми народження/розвитку/розквіту/занепаду/смерті величезних історичних культурно-цивілізаційних формацій...

Промова на Межу року

Щороку у Палаці Потоцьких у Львові відбувається особлива церемонія вручення Орденів "За інтелектуальну відвагу" – саме за інтелектуальну... Ця Церемонія відбувається вже чверть століття – тобто вже є давньою традицією про яку можна дізнатися тут...

Як Олег Іванович та Іван Володимирович Церкві землю не давали. Провінційна історія

Нарешті сталося! Всенародно обрана громадою Жовківська міська рада на чолі з самим паном головою, що ним є Олег Вольський, нарешті показали своє єство – у не такій вже й великій справі, але в ній, як у краплині води, відобразилося все наше сьогодення...

Відвага українців дозволила бути відважним світові

Культуролог та політолог, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк в інтерв'ю Миколі Вересню на телеканалі Еспресо розповів про убезпечення ціннісних експонатів, український феномен, наслідковість воєн та різницю культурних парадигм України й Росії Пане Тарасе, ми довго знайомі...

Майбутнє вже входить в нас

17 грудня 2022 року Капітула Незалежного культурологічного часопису "Ї" традиційно провела церемонію вручення Ордену "За інтелектуальну відвагу"...