Тарас Возняк Тарас Возняк — головний редактор Незалежного культурологічного журналу «Ї».

Народ планомірно доводять до того, що така Україна йому не потрібна

10 листопада 2010, 11:19

"Нация пребывает даже не в апатии – в прострации.

Доминирующая тенденция, которую я почувствовал в Украине, – обессмысливание вообще всего, что только может быть.

Обессмысливание политики, обессмысливание национальной идентичности в ее нынешних двух редакциях, обессмысливание людей, которых называют элитой, обессмысливание государственного проекта.

Та же Партия регионов получила колоссальное количество власти. Но ее проблема в том, что она вообще не знает, что с нею теперь делать – кроме, разумеется, наращивания этой невидимой субстанции. Потому что иных смыслов ее руководители не знают в принципе." Андрій Окара


Осмислюючи траєкторію по якій рухається, чи точніше – падає – держава Україна годі не зауважувати того, що Андрій Окара висловив у своєму останньому блозі. Цитатою з цього блогу й розпочинаю.

Але для мене мотивацією була не проста констатація факту, а спроба передбачити, чим закінчиться це падіння.

Мені можуть заперечити – яке падіння – це ж проста і така потрібна Україні консолідація влади. Після цирку двох бім-бомів В та Ю хоч якесь впорядкування все ж дійсно потрібне. З перспективи можна погодитися.

Але що значить впорядкування? В Україні все, як в Україні – застав Богу молитися, так лоба розіб'ють. Впорядкування по-донецьки виявилося реалізацією формули "Молчать – я вас спрашиваю!" Все звелося до примітивної концентрації всієї можливої і неможливої влади на території в одних руках. Пишу – "на території" – бо державою це утворення вже не назвеш. Країна є тоді, коли якщо не весь, то більша частина народу бере участь у реалізації влади, відчуває свою спільність як у сьогоденні, так і у майбутньому. Натомість "Молчать – я вас спрашиваю!" повністю відчужила вже весь народ від здійснення влади в країні. І місцеві вибори майже завершили цей процес. Народ, не прийшовши на вибори, показав, що він вийшов з колись перспективного та красивого Проекту Україна. Така Україна більшості народу просто виявилася не потрібною – пояснюю тим, хто не знайомий з категорією відчуження. А хто й далі не втямив, то переходжу на домінуючий урядовий сленг – така Україна народу "по барабану". Цього хотіла і цього добилася теперішня правляча еліта.

Тоді як головним завданням всякої провідної верстви, якою вона не була б, є максимальне втягування якнайширших мас народу у проект творення держави у всіх її аспектах – від економічного до гуманітарного, прикладення всіх зусиль, щоб кожен і всі сприймали український проект як свій, запрошення всіх – в тім і політичних опонентів – до побудови спільної перспективи. Натомість маємо захекане розштовхування всіх і вся. Голодне донецьке дитинство дається взнаки. Синдром ненаситності, коли хочеться без кінця тільки їсти, їсти і їсти дається взнаки. Спасибо за это любимой советской родине.

І все б було чудово, якби ця територія мала такі залишкові ресурси, як після розвалу совка. Можна було б паразитувати на тілі народного соціалістичного господарства ще з два десятки років.

Ба більше – я б на багато що погодився, якщо б у Партії регіонів був і проект, як справді дати шанс цій території Україна. А тим більше, якщо б вона спробувала реалізовувати ці проекти. Натомість ми спостерігаємо якесь злидарську ненаситність гребти всю владу під себе. А навіщо – я вас спрашиваю?

Підсумовую: населення території Україна відчужене від здійснення влади. Населення вже майже не пов'язує свого майбутнього з будь-яким на сьогодні прокламованим проектом Україна. В тому числі і зовсім розводіловським проектом ПР "Новая Страна".

Так само тупо нищиться і всяка політична опозиція чи противага чи найменше корегування курсу з боку попутників. Навіть з стану союзників комуністів та сильноукраїнців. На сьогодні ця противага успішно розчавлена. І відповідати за всю територію у всіх її проявах має тільки один центр влади. Назвіть її президент Я чи назвіть її ПР – значеня не має. Іншого центру влади на сьогодні, через пів року після виборів президента, немає. А навіщо – я вас спрашиваю? Та ж тепер у розмовах з ВВ не зіскочиш з теми (а він хоче не "все більше і більше", а "всього"), як це свого часу робив Кучма, – мовляв – "у нас демократія 'ть..., що ж я можу зробити?..."

От і крутять на російському телебаченні принизливі пародії на когось, хто дуже подібний на президента Я. Щоб указати йому його місце у системі координат, яку він сам і будує. А зіскочити з теми нікуди – сам себе припер до стінки.

Підсумовую: опозиції як противаги немає. Партія регіонів і президент Янукович самотні на території Україна. Будь якого партнера для них не існує. Чого і добивались.

І тепер потрібно витягнути і себе і територію (якщо хочеш і далі її окучувати) з болота, як той Мюнхаузен – бо ж до безкінечності позичати у богопротивного для Московського патріархату Міжнародного Валютного Фонду не вдасться – колись ця натоптана ще пані Ю доріжка таки урветься.

А щоб витягти себе з болота потрібен народ чи хоча б ще хтось, як от політичні попутники. А їх катма. Народ все більше прикидається відсутнім. Точніше – мертвим. Тоді як історія з політичними попутниками нагадує технологію втеч рецидивістів з ГУЛАГу болотами Сибіру. Пахани брали у "бега" ще кількох зеків. Ті не тільки тягли пожитки паханів, але на якомусь етапі були й добрим харчем. Це я так – тигипкам і іже з ними.

А ситуація на жаль дійсно об'єктивно кепська. Якщо не буде інноваційних підходів – чогось справді радикального, то всій цій території прийде гаплик. Вона вже перетворюється у чорну діру для цілого світу. Ще не Сомалі, але вже близько до колишньої Албанії, яка, до речі, сьогодні отримала безвізовий режим з ЄС. Натомість територію У огороджують все густішим колючим дротом, щоб зараза у формі шаліючого СНІДу, масової і найдешевшої проституції, бандитизму, корупції і т.д. не ширилася далі. Коли інші країни якось рятуються, то територія У все більше грузне у безнадії та безперспективності...

Але не все так погано. Коли сонце сходить – то це комусь потрібно. Якщо з моєю країною відбувається таке, то напевно таки хтось з того щось матиме. Ну не може така велика територія та ще й з останніми не додерибаненими чорноземами та такою-сякою робочою худібкою комусь не придатися. Для деяких, і не важко здогадатися для яких, сусідів така траєкторія падіння території є, звичайно що найкращою.

Чи усвідомлюють безперспективність такого курсу більшість нових керманичів території? Боюсь, що ні. І в цьому жах. Це у них виходить не навмисно, від злоби. А з "оголодалости". І безнадійної безсердечності до країни України.

Хоча і між них, і тим більше поза територією, як я вже казав, є зацікавлені саме в такій динаміці розвалу українського проекту. Але для того, щоб реалізувати цей розвал, потрібно до безтяму втомити цю ж робочу худібку тією осоружною Україною. Втомити так, щоб будь яка інтервенція, окупація та розшматування території видавалися манною небесною. Ось для цього і потрібна саме така безнадійна чорна діра з назвою Україна.

А після того її боронити вийдуть знову 300 студентів-могилянців, якими ми мо' років через сто насиплемо могилу. А мо' й ні. Бо китайцям це "по барабану буде".

Підсумовую: після остаточного падіння розпочнеться не розпад, а шматування. Щось урвуть одні добрі люде, а щось інші.

І опиратися буде нікому. Бо народ планомірно доводять до того, що така Україна йому ну справді не потрібна. Чи, може, я помиляюся? І саме про таку країну ми мріяли. Чи, може, саме в такій країні, якій от уже 20 рочків мине, у народу за великим рахунком є перспектива? Чи знову будуватимемо комунізм, чи то пак Новую Страну?

Свого часу Совєтський Союз гигнув, хоч була ще і атомна зброя, і армія, і партія, бо був нікому не потрібним. Так само розійшлася і старосвітська Австро-Угорщина – її нікому було боронити, вона нікому виявилася не потрібною. Все більш нікому не потрібною роблять і державу Україну.

Не хочу руйнувати національних міфів, але кілька наших республік ХХ сторіччя впало саме тому, що вони втомили своєю неефективністю, вічними сутичками політичних провідників. Врешті-решт їх просто нікому стало боронити. Кількох тисяч патріотів замало. Київ боронило 300 студентів, а Варшаву, коли до неї підійшли червоні, кілька армій, і врешті польський народ у найширшому сенсі слова. Бо народ був. Печально, але факт. А чи є зараз в Україні народ? Чи просто відчужене від всього населення на території? Запитання, звичайно, провокативне. І тільки максима "Молчать – я вас спрашиваю!" на сьогодні є на це запитання відповіддю.

Коментарі — 31
sergm _ 14.11.2010 11:40
IP: 93.73.134.---
пане Возняк, останні Ваші дописи нагадують аутотренінг на тему "я не обісра...ся"...
Sergant5 _ 13.11.2010 07:34
IP: 212.22.205.---
Главный национальный миф состоит в том, что мы должны строить национальное государство и бежать в европу. Почему? Зачем? непонятно
carbil _ 11.11.2010 16:34
IP: 195.244.9.---
Пане Тарасе, Ви справді маєте рацію, майже у всьому. Наприклад, я і моя дружина (вперше з часів НЕЗАЛЕЖНОСТІ) взагалі не пішли на вибори, хоча раніше доводилося неодноразово й виборчими дільницями керувати. Бо це несправжні вибори (як за законом, так і за неможливістю реально контролювати вибори з боку громадськості). Та й "четвертої влади" (особливо в регіонах) в Україні немає. Але я добре розумію, що коли не буде справжніх виборів, то буде справжня громадянська війна. А що потім – хтозна
бун _ 10.11.2010 20:03
IP: 178.95.138.---
Тарас має рацію,але не у всьому.Українці багато сотень літ поділені за принципом Візантія – Європа.Умовно кажучи,Перемишль – Луцьк або Київ.700 років від Володимира до Яреми суспільство розвивалося в європейському просторі.Що писав перемиський мудрець Вишенський з Унівського монастиря на початку 17ст.про Юрка Рогатинського,є в гуглі.Хлопці з Перемишля нав"язали всій Україні свою релігію в 17ст.,а потім через Петра першого всій імперії,теж відомо всім.Нагадаю,ця релігія,ця система цінностей – візантійство.350 років візантійства.Тарасе,тепер Ваші візантійські хлопці зверху,але ми,великоукраїнці з невізантійською ідеологією нікуди не поділися,ми живі,ми знову в адерграунді,але майбутнє за нами.
Андрі _ 10.11.2010 19:45
IP: 195.42.130.---
Тарасе, Ви, дійсно – Окара N2.
Це при тому, що його вважають сексотом. А Ви хто?
Віктор Гарбар _ 10.11.2010 18:58
IP: 82.207.26.---
xbnfx:
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12: "єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру"...
Мысль верная, но по Збруч и навсегда.
А фантомы долго не живут.
----

Ви не жартуйте! Бо буде по Сіверський Дінець.;)
Biletskyi _ 10.11.2010 18:49
IP: 95.135.61.---
tamara:
дурна бабо!
забудь вже про того ющенка!
прочитай краще ще раз уважно, що розумна людина написала!
tamara _ 10.11.2010 17:39
IP: 72.39.30.---
Оці кузьо-возняки вже б помовчали. Думати треба було, коли допомагали тимошенко знищувати Ющенка. Та й ще й діаспору дурити. Це ви разом з нещастям України тимошенко винні в тому, що сталося, а також всі ці бютівські журалюги з УП – лещенко, медведев, наєм...
godo _ 10.11.2010 17:33
IP: 94.27.98.---
Лишь тот достоин жизни и свободы, / Кто каждый день идет за них на бой (Гете)... И Бог тут ни причем (это для пана "Повбивавби;-) ")
bmi _ 10.11.2010 17:28
IP: 195.24.131.---
xbnfx:
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12: "єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру"...
Мысль верная, но по Збруч и навсегда.
А фантомы долго не живут.
___________________ такі як ти, мордва кацапюрська – теж... Хвантоми в твойом москє – то бєлачка...
xbnfx _ 10.11.2010 16:38
IP: 77.109.20.---
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12: "єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру"...
Мысль верная, но по Збруч и навсегда.
А фантомы долго не живут.
Pokemon9 _ 10.11.2010 16:30
IP: 178.74.202.---
Автору нужно глубоко вдохнуть пару раз перед написанием статьи.А то следующий раз еще эмоциональнее и глупее получится.
Прищ _ 10.11.2010 16:17
IP: 98.193.75.---
То не Україна для вас, а ви повинні були би служити їй і відстояти першого українського Президента. Натомість ви, як пси накинулися на Ющенка і таки загризли. А Україну сплутали з Тимошенко, яка виявилася банальною злодійкою та аферисткою.
Тепер цар Янукович даний вам, вознякам, щоб ви накінець прозріли, що ви наробили.
Tracker_new _ 10.11.2010 16:09
IP: 213.130.27.---
Аналогии хреновые, а статья правильная.
Народ убрали от власти.
Так в Мариуполе в депутатах 2-а Хотлубея (сыновья) и Хотлубей (отец) -мэр.
Сын начальника МВД (21 год). Да кто за него стал бы голосовать???
Это не демократия – люди не имеют возможности повлиять на власть не только через суды, но и административно. Полный безпредел!

http://www.0629.com.ua/news-10628.html

А страна тем временем радикализируется. И будет радикализироваться. Уберут Тягнибока, на его место придет другой. Надо убирать причину, а не следствие.
У меня так и стоит картина парламента Германии Адольф и Цеткин.
Гайди До Байди _ 10.11.2010 15:41
IP: 91.19.45.---
Мені розповіла 90-літня вдова старшини з армії Петлюри, яка опинилася в Німеччині на старості літ, що саме українці оборонили Варшаву від наступу червоної зграї. Самі поляки дуже часто втекли. На подяку пхали тоді українців у тифозні табори в Польщі, у яких більшість тих людей загинула.

От, і зимовий похід Петлюри, а, гульк, поляки зрадили і повернулися, підпишуючи в Ризі мирний договір з Москвою. Зась було їм про подаровану Галичину. От, і тепер наступ угорців і т. д. А хто має владу в Угорщині, тощо? Ага, олігархи (евреї), хоч з прізвищем Сорос.

От, суть двох подібних утворів. У цьому донині нічого не змінилося.

Це тільки один бік щодо вашого "доводять". От, оліграхи в Україні стали власниками суднобудівні в Данціґу. Звідки й прихильне ставлення Валеси, тощо.

Тож помітно, що слід підійти до ширшого розуміння справ...
Віктор Гарбар _ 10.11.2010 14:55
IP: 82.207.26.---
neia:
Zeno42:
Автору респект! красиво, страшно, а головне – вірно. І що найстрашніше – вірогідно.
---------------
Главное, Вы правы, верно. Обратите внимание: в ответ на ничтожнейшие блоги Бондаренко Богословской – шквал комментариев. Здесь, где есть о чем поразмыслить, практически тишина.
----

Це звичайний приклад сексизму.;)
Пабадать тупую да ґлупую жентщіну, - мілоє дєло! Мона ще дураком* повчить...

А тутки... тре "сатвєтствовать, а етім, - трабли"...

* – "дурак", - пльотка, которой муж "учіл" жену.
neia _ 10.11.2010 14:18
IP: 195.24.145.---
Zeno42:
Автору респект! красиво, страшно, а головне – вірно. І що найстрашніше – вірогідно.
--------------------
Главное, Вы правы, верно. Обратите внимание: в ответ на ничтожнейшие блоги Бондаренко Богословской – шквал комментариев. Здесь, где есть о чем поразмыслить, практически тишина.
yla _ 10.11.2010 13:15
IP: 192.118.11.---
Повбивавби;-):
dvlight:
ПР демократическим путём власть уже не отдаст. Поэтому есть только один реальный вариант – новый Майдан. Все остальное – просто пиар авторов.
================
Не забувайте, що саме новий генПРокурор Пшонка
свого часу підписав постанову, яка давала право караючим органам
розігнати Майдан. Зараз у них набагато більше сили і бажання для цього.
Именно так. Вообщето становится не просто страшно, а очень страшно. Впору не референдумы проводить, пидрахуи те же самые "способные" остались, а партизанскую войну начинать, как в России, из-за кустов отстреливать ох...ших от власти ментов, налоговиков и чиновничью мразь.
dvlight _ 10.11.2010 12:43
IP: 93.190.179.---
ПР демократическим путём власть уже не отдаст. Поэтому есть только один реальный вариант – новый Майдан. Все остальное – просто пиар авторов.
vts-m _ 10.11.2010 12:30
IP: 91.154.252.---
Cjnybr:
Хоча автор звично дає копняка тільки ПР, яка об"єктивно не гірша і не краща за попередні влади, в цілому він правий. Перелік політсил, які 20 років вели народ до щастя вичерпаний, а інших – немає. Хіба що Тягнибокі відмовляться від печерного націоналізма та згадають, що і вони теж європейці...
А висновок, мабуть – така держава точно нікому не потрібна, відповідно треба її терміново та глибоко реформувати. А оскільки робити це об"єктивно нема кому – треба знов ЗАПРОСИТИ ВАРЯГІВ! Команду досвідчених скандінавів, платити їм те, що зараз витрачається на купу ледарів та крадіїв, поставити конкретну мету – побудування другої Фінляндії, та визначити термін. ІНШОГО РІШЕННЯ НЕ ЗАВБАЧАЄТЬСЯ...
Тоже варіант
КомарнюхСтрий _ 10.11.2010 12:24
IP: 194.44.76.---
народ зі Сходу України визначився зі своїми цінностями бз впливу влади, і сподівання на нові покоління "україномислячих" не справдились. На жаль.
єдиний вихід – відригнути "совок", і мати чистий спокій по Дніпру
azmesm _ 10.11.2010 12:20
IP: 94.27.75.---
Общественный договор, "заключенный" между народом и государством в 1991 году, а затем "переподписаный" в 2004, в 2010, по результатам местных выборов, практичеки признан тем же народом устаревшим, и практически утратившим силу. Выход – один – Учредительное собрание – Новая Конституция – Новый общественный договор.
Химера _ 10.11.2010 12:14
IP: 94.244.132.---
А "еліта" це розуміє?
Чи їм по барабану – чемодан -мерс -Лондон чи Канни?
Просто _ 10.11.2010 12:01
IP: 88.81.234.---
Уважаемые интеллектуалы! А какие возражения есть по поводу предлагаемой БЮТ программы развития Украины? Или не хватает терпения прочитать проект?
Cjnybr _ 10.11.2010 12:01
IP: 80.255.74.---
Хоча автор звично дає копняка тільки ПР, яка об"єктивно не гірша і не краща за попередні влади, в цілому він правий. Перелік політсил, які 20 років вели народ до щастя вичерпаний, а інших – немає. Хіба що Тягнибокі відмовляться від печерного націоналізма та згадають, що і вони теж європейці...
А висновок, мабуть – така держава точно нікому не потрібна, відповідно треба її терміново та глибоко реформувати. А оскільки робити це об"єктивно нема кому – треба знов ЗАПРОСИТИ ВАРЯГІВ! Команду досвідчених скандінавів, платити їм те, що зараз витрачається на купу ледарів та крадіїв, поставити конкретну мету – побудування другої Фінляндії, та визначити термін. ІНШОГО РІШЕННЯ НЕ ЗАВБАЧАЄТЬСЯ...
Уряд реформ295 Україна та Європа887 Свобода слова543 Корупція1066 Aтака Путіна1102
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте