Ярослав Юрчишин Виконавчий директор "Transparency International Ukraine", член Ради коаліції Реанімаційний Пакет Реформ

Звернення групи "Перше грудня": Коли спільний човен перекинеться – провина за це ляже на всіх

15 грудня 2017, 15:08

Цей матеріал гострий. Хтось назве його творців агентами Путіна, а хтось порохоботами, в залежності від того, який абзац з нього припече. Та це просто мислителі з групи "Перше грудня". Про те, яким вони бачать сучасний стан країни. І вони, зважаючи на свій життєви шлях, мають право на таку позицію. Поширюю без коректур.

Українське громадянське суспільство, включно з Ініціативною групою "Перше грудня", не раз остерігало наш політикум та інших активних учасників політичних подій, однак війна всіх проти всіх не лише почалася, а й увійшла в гостру фазу. Знову, як і перед виборами 2010 року, корпоративні інтереси "практичної політики" стають важливішими за будь-які остороги щодо долі України, а розчарування породжує масовий попит на популізм. Ми не можемо змусити політиків слухатись нас – ми можемо лише щоразу нагадувати про сумний досвід історичних поразок українських еліт. Коли спільний човен перекидається, провина за це лягає на всіх.

Ось чому лише загроза втрати державності дає нам моральне право ще раз звернутися до всіх, хто задіяний у нинішньому бою без правил: зупиніться! відступіть на крок! Зробити це ще не запізно. Цивілізований світ живе не "викручуванням рук", а форматом компромісу – коли в результаті складних домовленостей усі учасники трохи невдоволені, але справа рухається вперед.

Українська влада, передусім Президент і його оточення, мають усвідомити, що сучасна держава – це не приватне підприємство, власник якого ставить начальниками підрозділів відданих йому особисто людей. Така концепція влади є хибною, загроза від її продовження стала очевидною. Задля примарної мети ручного управління щоразу нехтуються принципи об'єктивного конкурсного змагання й делегування відповідальності, що фатально впливає на суспільну мораль і на довіру до керівництва держави. Відтак, прагнучи безальтернативності майбутніх виборів, Президент сам руйнує свої шанси.

Якщо глава держави хоче надзвичайних одноосібних повноважень, він має просити про це народ, а не імітувати демократичні процедури. Належні соціальні ліфти не можна замінювати ліфтами особистої лояльності. Україна не змириться з таким становищем, оскільки воно суперечить принципам справедливості й верховенства права та порушує мандат, даний Президентові постмайданними виборами. Подальше ігнорування цих очевидних правил може обернутися для держави катастрофою.

Своєю чергою, творці "Міхомайдану" мають усвідомити, що останні українські революції стали благословенними, оскільки були оздоровчими, а не руйнівними. У демократичній державі громадянська незгода і тиск на її керівництво, яке вчасно не справляється з потрібними реформами, важливі й допустимі. Проте наміри скинути це керівництво, коли безжальний російський сусід готовий "допомогти братньому народові відновити конституційний порядок", є безвідповідальними. Ще однієї "революції троянд" не буде – натомість дуже ймовірними є "контрреволюція червоної крові" й реставрація авторитарного режиму.

Отож зупиніться й ви. Вийдіть із психологічної пастки засліпленої боротьби на знищення. Поверніть свою енергію у тверезе правове русло, і тоді вона дасть благодатний результат.

Перші реальні спроби зачепити спрута вітчизняної корупції викликали шалені його конвульсії. Цього можна і треба було сподіватися. Проте чи готові в народі заплатити за звільнення від цього спрута належну ціну? Чи розуміємо ми, що завданням корупційної мафії буде так дискредитувати боротьбу проти неї та дестабілізувати ситуацію, щоб у людей з'явилася ностальгія за "добрим старим спокоєм"?

Не менш важливо зрозуміти, що не можна здолати корупцію засліпленою боротьбою без правил, з порушенням законодавства, моралі і здорового глузду, бо тоді результати є протилежні задуманому. При збереженні тісного зв'язку влади та бізнесу кримінальні антикорупційні справи перетворюються на вибіркове переслідування "чужих", дискредитують боротьбу проти корупції та дестабілізують ситуацію. Так, корупція в Україні досягла таких розмірів, що без справедливого судового покарання головних винуватців не обійтись. Проте памʼятаймо, що остаточним успіхом в цій боротьбі буде не кількість відрубаних голів, а блокування каналів незаконного збагачення.

Варто й нашим олігархам затямити, що спроби втримати ситуацію в давній і комфортній для них безконтрольності загрожують не лише Україні, а й їм самим. Бо із втратою державності прийде на українську землю інший господар, який матиме своїх власних васалів і перерозподілить грошові потоки на свою й їхню користь. Краще виявитися мудрими громадянами та, змінивши правила гри, залишитися в економічному житті країни, ніж утратити все разом із нею.

Знову і знову звертаємося до суспільства з нагадуванням: будьмо вимогливі не лише до керівництва держави, а й передусім до самих себе. Гниття і розклад, що їх ми виразно бачимо "нагорі", є лише екстрактом того бруду, в якому погоджується жити українське суспільство "внизу". Якщо не хочемо бути рабами чергового тирана – перестаньмо бути рабами своїх негідних інстинктів. Про це волають до нас тисячоліття цивілізаційного досвіду людства. Бо це не Бог щоразу карає нас невдалими лідерами – це ми самі незмінно породжуємо їх, бо поки що не варті кращих.

Нарешті, звертаємо свій заклик до молоді, яка ще не втратила здорового глузду в довколишньому політичному хаосі: візьміться солідарно за руки і станьте критичною масою бажаної суспільної трансформації. Країну, в якій вам щасливо житиметься, зможете створити лише ви самі. Включіть свій креативний інтелект і почніть розчищати все довкола від скверни. Це не утопія – треба лише справді повірити, що вам це під силу.

В'ячеслав Брюховецький

Іван Дзюба

Євген Захаров

Йосип Зісельс

Мирослав Маринович

Володимир Панченко

Мирослав Попович

Всеволод Речицький

Вадим Скуратівський

Юрій Щербак

Ігор Юхновський

Ярослав Яцків

Загрузка...
Коментарі — 241
Yaroslav Yurkiv _ 21.12.2017 17:28
IP: 35.195.121.---
Олег Кара:
LYCIV_OLGA:
Олег Кара:
LYCIV_OLGA:
...Олечка, ты однообразна и занудна до сведения скул... Примерно, как заправка солдатских коек в бережанских казармах, где ты рассталась с невинностью в одиннадцать лет.
Тебя опять "глючит"?!... Какие яркие галлюцинации!...
Интересно – что же тебе назначают...

Ну, что ж – давай, обзови меня ещё как-нибудь!... Я тебя очень прошу... И – "ни в чём себе не отказывай"!
Покажи ещё раз КАКОЙ и КТО ты...
Пиши ещё! Я жду...
*****

Хто ти є насправді, Луцівосідоровочка? Генами – ляшка, бо польскі пани мали "право першої ночі", вірою – напівляшка, бо батьківську ви зрадили ще в 1596 році, менталітетом – дика команчська скво, культурою – відповідно...
Ходячий цвинтар львівських пляцок.
Цілий з тебе пляцок – дранинкий:)
Jerzy Kocki _ 20.12.2017 08:28
IP: 78.111.186.---
Наївний пацан -який звісноі не писав цю промокашку...писали інші...він просто-буратіна??? -її озвучив...головний пассаж...не боротися з корупцією...а попросити корупціонерів "умєріть апєтіт"...
"Гниття і розклад, що їх ми виразно бачимо "нагорі","- правильно...але чому не загострити увагу...що цей процес...виходить від образу "пітанія і дєфєкаціи избранного народа"???
взагалі бридливе мичання прилипал та клопів...протухлих смородом "влади порохатого кагалу".
uzol _ 19.12.2017 23:44
IP: 130.180.210.---
Mykola Fedoriy:
uzol:
чтобы ЧТО ТО потерять... НАДО ИМЕТЬ... На данный момент МЫ имеем ТО ЧТО НАС (народ) ИМЕЮТ... и главное по закону имеют... Такую Украину МНЕ НЕ ЖАЛКО терять... СВОРА олигархов ИМЕЕТ свою Украину... Как говорил Ющенко -НАША Украина!!!...
Украіна – найбільша по територіі держава Європи...Украінці, які так довго боролись і не мали своєі держави, не так просто дозволять втратити та забрати у них Украіну...
Всё Вы правильно пишите... ТОЛЬКО четверть века БЕГ НА МЕСТЕ!!!... И ГРАБЛИ!!!
Mykola Fedoriy _ 19.12.2017 21:10
IP: 46.118.141.---
uzol:
чтобы ЧТО ТО потерять... НАДО ИМЕТЬ... На данный момент МЫ имеем ТО ЧТО НАС (народ) ИМЕЮТ... и главное по закону имеют... Такую Украину МНЕ НЕ ЖАЛКО терять... СВОРА олигархов ИМЕЕТ свою Украину... Как говорил Ющенко -НАША Украина!!!...
Украіна – найбільша по територіі держава Європи...Украінці, які так довго боролись і не мали своєі держави, не так просто дозволять втратити та забрати у них Украіну...
uzol _ 19.12.2017 20:55
IP: 130.180.210.---
чтобы ЧТО ТО потерять... НАДО ИМЕТЬ... На данный момент МЫ имеем ТО ЧТО НАС (народ) ИМЕЮТ... и главное по закону имеют... Такую Украину МНЕ НЕ ЖАЛКО терять... СВОРА олигархов ИМЕЕТ свою Украину... Как говорил Ющенко --НАША Украина!!!...
Mykola Fedoriy _ 19.12.2017 20:38
IP: 46.118.141.---
Orest Jj:
Брись в паРашу на свои сайтьі, Взадов – Запєрдоленко!...
Mykola Fedoriy _ 19.12.2017 20:19
IP: 46.118.141.---
Mykola Fedoriy:
Вся біда в тому, що в Украіні в результаті так званоі "ваучерноі приватизаціі" вся державна власність та стратегічні об'єкти краіни опинились в руках кількох босів олігархічноі мафіі, що входять в список Форбс...Які зараз також стали призначати своіх і Президентів в Украіні...Після Майдану 2014 перед вибораии іхня сходка по цьому була у Відні...
Mykola Fedoriy _ 19.12.2017 19:46
IP: 46.118.141.---
Роман Богуцкий:
Юрій Горяйнов:
Вам хочется знову повторити сумний результат діяльносі УНР?!
З корупцією безумовно треба боротись. Вспам'ятайте нещодавно – вийшли декілька організацій під Верховну Раду, привели багато людей, висунули КОНКРЕТНІ ВИМОГИ – і був результат. Так, треба давити, але НЕ МОЖНА ПЕРЕХОДИТИ ЧЕРВОНУ ЛІНІЮ, про це й пишуть автори статті. Ось коли війна закінчиться, то тут можна буде ставити питання руба, але під час війни ЗМІНА ВЛАДИ МОЖЛИВА ТІЛЬКИ ЛЕГІТИМНИМИ ВИБОРАМИ. І нарешті почніть вибирати розумно!
и кто это тебе такому умному даст их провести ЛЕГИТИМНЫЕ выборы? проворовавшаяся свинья порошенко? или его озверелые от бабла жыды?
100%!!...Золоте правило: в кого золото, того і правило...Олігархат з його потужним фінансовим, інформаційним та адмінресурсом на місцевих рівнях (ОДА та РДА) знову виграє чергові вибори і законсервує існуючу корупційну неукраінську владу, яку підтримає зомбований олігархічними ЗМІ лохторат
LYCIV_OLGA _ 19.12.2017 19:06
IP: 104.155.29.---
Олег Кара:
LYCIV_OLGA:
...Олечка, ты однообразна и занудна до сведения скул... Примерно, как заправка солдатских коек в бережанских казармах, где ты рассталась с невинностью в одиннадцать лет.
Тебя опять "глючит"?!... Какие яркие галлюцинации!...
Интересно – что же тебе назначают...

Ну, что ж – давай, обзови меня ещё как-нибудь!... Я тебя очень прошу... И – "ни в чём себе не отказывай"!
Покажи ещё раз КАКОЙ и КТО ты...
Пиши ещё! Я жду...
Yaroslav Yurkiv _ 19.12.2017 18:43
IP: 35.195.177.---
Олег Кара:
LYCIV_OLGA:
Олег Кара:
Logic2009:

... алкогольный делирий, прогрессирующее слабоумие, брутализация личности, склонность к извращениям...
Олежка, я прекрасно понимаю – ты очень гордишься тем, что кроме заунывного повторения своих собственных бредовых идей, ты в состоянии запомнить и "блеснуть" медицинской терминологией...

Но – поверь – не стоит переписывать диагноз из собственной медицинской карты, а тем более -приписывать его другим!
***

Олечка, ты однообразна и занудна до сведения скул... Примерно, как заправка солдатских коек в бережанских казармах, где ты рассталась с невинностью в одиннадцать лет.
А тобі, в якому віці скули розсунули?
Yaroslav Yurkiv _ 18.12.2017 22:37
IP: 35.205.171.---
Nord Ost:
Yaroslav Yurkiv:
А кто тебе позволит? Твоё время ушло, всё, баста. Попробуй только.
Давно пора!І
Ішь, как ані завалнавалісь?
І так – повсюди, де вони понаєхалі:)
В Латвії їх 40 відсотків, і усі без громадянства:), але ні один не посуниться з країни в напрямку істарічєской родіни:)
Євро, чисті вулиці, не зассані ліфти...все це переважує квасной патріатізм!
Yaroslav Yurkiv _ 18.12.2017 20:52
IP: 35.205.33.---
Nord Ost:
Yaroslav Yurkiv:
Жаль, у вас в парт взносах не учитывался процент, на утилизацию.
Вєчно живих не утилізують, дурню:)
Orest Jj _ 18.12.2017 19:35
IP: 35.187.20.---
А что другим нельзя майданить за американские деньги?
А может "беркут" и не в чём не виноват, он так же выполнял присягу!?
хи-хи-хи!
Mykola Sakhno _ 18.12.2017 19:29
IP: 35.225.2.---
поки мудрі люди констатують ситуацію їх можна та варто слухати, але коли неефективні діячі пропонують рецепти виходу з тієї ситуації – стає сумно: крадії – перестаньте красти!, молодь – об'єднайся! жиробас – порозумнішай! – геніальнії ідеї!!! та чіткі інструкції до дій.
люди добрі – не пересідайте у їх човен, бо їх човен дійсно скоро потоне – але той човен не наша країна – той човен то їх бандитсько-тупа влада, їх влада потоне – нова знайдеться – святе місце пустим не буває.
Nord Ost _ 18.12.2017 18:37
IP: 95.133.223.---
Yaroslav Yurkiv:
Жаль, у вас в парт взносах не учитывался процент, на утилизацию.
Nord Ost _ 18.12.2017 18:21
IP: 95.133.223.---
Yaroslav Yurkiv:
А кто тебе позволит? Твоё время ушло, всё, баста. Попробуй только.
Yaroslav Yurkiv _ 18.12.2017 18:08
IP: 35.195.177.---
Nord Ost:
Yaroslav Yurkiv:
А я уже всё давно передумал и увидел – не буду я принимать участия в твоём шабаше, хождения по чужим головам и трупам, ради власти.
А хто тобі сказав, що ти будеш ходити,а не по тобі?:)
Nord Ost _ 18.12.2017 17:48
IP: 95.133.223.---
Yaroslav Yurkiv:
А я уже всё давно передумал и увидел – не буду я принимать участия в твоём шабаше, хождения по чужим головам и трупам, ради власти.
Yaroslav Yurkiv _ 18.12.2017 15:32
IP: 104.155.18.---
Nord Ost:
Yaroslav Yurkiv:
"Для тих, хто теж ще не збагнув.
Та країна, яка нині напала на Україну, тримається виключно на рускому націоналізмі, ВІКАМИ"

По моему, состояние перманентной войны с русской общиной куда более приемлемо для украинской общины, чем мир. В состоянии мира с Россией ВІКАМИ происходит одно и тоже – украинские националисты становятся членами партии Единая Россия и под лозунгом "Националисты всех стран объединяйтесь" уничтожают любые проявления украинского индивидуализма.
Ти все ще не збагнутий, бо все ще йобнутий...
Думай!
Vladimir Semenchenko _ 18.12.2017 13:23
IP: 95.134.243.---
Супер!
LYCIV_OLGA _ 18.12.2017 13:19
IP: 35.195.152.---
Олег Кара:
Logic2009:

... алкогольный делирий, прогрессирующее слабоумие, брутализация личности, склонность к извращениям...
Олежка, я прекрасно понимаю – ты очень гордишься тем, что кроме заунывного повторения своих собственных бредовых идей, ты в состоянии запомнить и "блеснуть" медицинской терминологией...

Но – поверь – не стоит переписывать диагноз из собственной медицинской карты, а тем более -приписывать его другим!
Наталья Карнатова _ 18.12.2017 13:17
IP: 178.137.128.---
Logic2009:
Не, не Великий. "Русский мир" украл и украинское слово "великий" – большой. Этот мерзкий мир таки большой – расползся по Земле, как опухоль.
Наталья Карнатова _ 18.12.2017 13:13
IP: 178.137.128.---
Orest Jj:
Вадим Криничний:
Orest Jj:
Помовч ординський москалику, тошно тебе читати.
Слава героям, смерть – ворогам!
Вчера шахтари, троих "хе/роев" отправили к тем тысячам "хе/роев" из котлов!
Сам убивал украинцев, вражина? Или подзуживаешь убийц клацаньем? В "Миротворце" место для тебя уже забронировано.
Logic2009 _ 18.12.2017 13:11
IP: 91.196.177.---
Русский мир хотя бы есть и он Великий – победа над англосаксами в трёх войнах.
====================================================================
Безграмотная Воронежская амёба, о ваших "победах" анекдоты слагают:
"Я кажется нашел истоки ненависти россиян к пиндосам.
Они подсознательно понимают, что те своим Лендлизом
и вторым фронтом просто отняли у них светлое и сытое будущее"
.
Nord Ost _ 18.12.2017 12:19
IP: 95.133.223.---
Orest Jj:
Украинский индивидуализм в 20 веке сгноили в ГУЛАГе, это кулаки, индивидуалисты, непманы, как их презрительно называли. Украинский индивидуализм стал возможен при совершенствовании орудий труда и условий общественных отношений, когда человек получил право (1861 г) на выход из общины. Долгое время, община была способом выживания людей. Люди сбивались в общину не под воздействием татар, а для элементарного выживания и становились заложниками общины. И украинские земли занимались не по лояльности, а по способу ведения хозяйства. Украинская степь это пастбища. Вот и пасли на пастбищах скот кочевые народы. Сеять в голой украинской степи подверженной суховеям пшеницу, гиблое дело.
Всё в этом мире очень взаимосвязано.
ONLINE
Свобода слова544 Україна та Європа891 Корупція1068 Уряд реформ296 Aтака Путіна1104
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter