16 жовтня 2007, 23:17

Коаліційна угода Тимошенко-НУНС. Уривки

Що ж насправді в понеділок ввечері підписали (чи, як вони кажуть, парафували) Юлія Тимошенко і В'ячеслав Кириленко? Це питання зайняло весь сьогоднішній день.

Виявилося, що вся країна була свідком невеликого перебільшення, або, якщо хочете, вистави.

Отже, як вдалося з'ясувати, Тимошенко і Кириленко підписали останню сторінку проекту Програми діяльності коаліції.

Парадокс в тому, що всередині самих політичних сил, "Нашої України" та БЮТ, цей документ ще не схвалений і до нього, наприклад, тільки готуються пропозиції з боку учасників блоку НУНС.

Тобто парафований текст буде ще змінюватися, оскільки навіть у його шапці записано "проект".

Церемонія парафування в стінах секретаріату президента була публічним актом, спрямованим на одне – показати, що коаліція БЮТ + НУНС невідворотна.

А те, що все відбувалося в стінах офісу Ющенка (хоч і за його відсутності) мало додати ваги цьому дійству – показати, що президент благословляє цей акт.

Те, що парафували, є лише частиною Угоди про створення коаліції

Угода складається з:

1) Декларації про створення коаліції

2) Програми діяльності коаліції, яка теж складається з:

а) засади зовнішньої і внутрішньої політики

б) власне Програми діяльності коаліції

3) Додатки про:

а) поділ сфер відповідальності між БЮТ і НУНС

б) від 6 до 12 законопроектів, які БЮТ і НУНС зобов'язуються ухвалити ще до голосування за прем'єр-міністра

Мені вдалося дістати проект програму діяльності коаліції. Документ займає 80 сторінок, тому публікую найбільш цікаві витримки політичного змісту.

Отже, в проектах Засад зовнішньої і внутрішньої політики та Програми коаліції доволі чітко означений курс на інтеграцію до НАТО. Це завоювання НУНС, оскільки Тимошенко ніколи раніше не виступала за вступ України до НАТО.

У останньому, четвертому розділі Програми коаліції записана навіть вимога ухвалити закони, необхідні для приєднання України до Плану дій для здобуття членства в НАТО.

Ще одне завоювання – обіцянка створити систему суспільного мовлення. Ющенко про це казав ще три роки тому, може, зараз це болото почне подавати ознаки життя.

Далі – зміцнення статусу української мови, скасування недоторканості депутатів (віва, американські технологи НУНС!).

В тексті Програми коаліції чітко сказано, що буде ухвалено нову редакцію Конституції, у відповідність до якої треба буде привести закон про Кабмін.

Для зменшення впливу Тимошенко на Кабмін пропонується утворити урядові комітети, а всі рішення уряду ухвалювати колегіально.

З цією ж метою пропонується відродити державних секретарів при міністерствах (не здивуюся, якщо їх одноосібно призначатиме Ющенко).

Ще пропонується скасувати районні адміністрації, а всіх суддів України перевірити на відповідність їхніх доходів їхньому майнову стану (браво!)

Пропонується утворити Національне бюро розслідувань, яке займатиметься справами підслідності Генпрокуратури і СБУ.

З ідей Тимошенко відчувається обіцянка продавати всю землю на аукціонах, а при призначенні на державні підприємства керівників проводити конкурси (її невтілена ідея 2005 року)





















Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...