17 січня 2013, 22:59
Відмова в політичному притулку як відмова в житті
Сьогодні, 17 січня в депортаційній в'язниці Роттердама повісилася людина. Росіянин Олександр Долматов не переніс відмови у наданні йому притулку владою Нідерландів. Притулку Олександр просив політичного. Активіст "Другой России" – фігурант кримінальної справи, порушеної після акції російської опозиції 6 травня 2012.
Власне, після відмови в наданні притулку він і опинився у в'язниці, де вже не став чекати на результат апеляції.
Не в Нідерландах, а в Україні вже півроку чекають на рішення української влади ще троє російських активістів, що фігурують у "болотній справі". Політичного притулку попросила журналістка Дженні Курпен, яка 6 травня потрапила в автозак тому, що вела відеозйомку затримань. Також її чоловік – активіст "Другой России" Олексій Дев'яткін. І соратник Іллі Яшина Михайло Маглов.
Затримання Дженні Курпен
Дженні Курпен та Олексій Дев'яткін
Михайло Маглов
19 січня о 13-00 під київським посольством Нідерландів відбудеться пікет в пам'ять про Олександра Долматова.
На сторінці події у Фейсбуці організатори зазначили:
"Мы хотим почтить память трагически ушедшего из жизни оппозиционера Александра Долматова
Мы хотим потребовать объективного и прозрачного расследования трагической смерти от правительства Нидерландов.
Мы хотим добиться исполнения всех норм международного права и соблюдения наших прав"
Як очікується, туди прийдуть і росіяни, які попросили політичного притулку в Україні, але поки що не отримали відповіді від української влади. Але вже знають історію Леоніда Развожаєва.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.