Олександр Аргат

Військовий замисел Межигір'я

26 лютого 2013, 19:29

Півроку тому армія отримала наказ готувати сили для захисту трьох стратегічних об'єктів. Ні, не підприємств чи інфраструктурних об'єктів. А резиденцій глави держави під Києвом, у Криму та в Карпатах.

У листопаді я вже описував фотографії з військовими об'єктами на хвилерізі Київського моря біля Вишгорода. Там облаштували позицію з радіостанцією, бойовим командним пунктом та зенітною гарматою. У грудні колеги з ТВі отримали підтвердження від Міністерства оборони, що там дійсно знаходяться зенітники. Однак, призначення об'єкту, прикриваючись завісою військової таємниці, армія приховала. Один із заступників Начальника Генерального штабу спробував скерувати думки цікавих до зеніток у напрямку "захист греблі Київської ГЕС".На момент, коли віце-адмірал Ігор Кабаненко переконував пресу, вже три місяці діяли зміни до Положення про бойове чергування з протиповітряної оборони. У вересні 2012-го наказом міністра оборони Повітряним силам України було дано вказівку розробити три плани з прикриття повітряного простору над окремими районами. Ці плани, або ж по-військовому – "замисли", мають недвозначні назви "Міжгір'я", "Форос", "Гута". Хто не в курсі – це три резиденції Януковича. Ці райони було включено до переліку важливих державних об'єктів, а отже їх захист відбувається із залученням чергових сил. Тобто для їх оборони можуть підняти в небо черговий винищувач, бойовий гелікоптер, або пустити ракету із зенітного комплексу.

Що ж так налякало когось, що довелося переписувати оборонні плани держави? З'ясувати це допоміг депутат свободівець Руслан Марцінків.

На його депутатський запит в Міністерстві оборони відповіли так: "на сьогодні особливої актуальності набуло питання необхідності посилення контролю використання повітряного простору у зв'язку з суттєвим збільшенням кількості порушень порядку та правил використання повітряного простору малорозмірними та мало швидкісними повітряними суднами... зазаначені проблемні питання набули масового характеру...".

Мобільна вогнева група під Вишгородським маяком. Фото Андрія Ковальова

Це можна довільно потрактувати так: зенітку на Київському морі встановили, щоб збивати приватні літаки чи гелікоптери, які раптом порушать повітряний простір території на яку поширюється план "Міжгір'я". Всім знайомим з можливостями гармати ЗУ-23-2, звісно, зрозуміло, що незамаскована примітивна зенітна зброя виконує скоріше символічну або психологічну функцію. Сигналізує, що справді не варто залітати в зону обведену на картах повітряних маршрутів червоним.

Цікаво, що Міністерство оборони зізналося, що в питанні застосування своїх сил довкола президентських резиденцій воно не самостійне. А фактично виконує вказівки президентських бодігардів – Управління державної охорони України.Місцеві жителі допомогли виявити ще деякі об'єкти ППО, які з'явилися у 2012-ому році і чия поява вписується в логіку розробки замислу "Міжгір'я". Влітку перед чемпіонатом ЄВРО-2012 відбувалася передислокація підрозділів зенітних ракетних військ, військ ППО та радіотехнічних військ поближче до приймаючих міст. Та після чемпіонату з деяких позицій бійці вже не стали повертатися. Наприклад, продовжує свою роботу пост радіолокаційної станції перебазований, за словами місцевих жителів, з Василькова на межу Старих та Нових Петрівців. Колись тут була позиція зенітно-ракетного комплексу С-200. Вже півроку тут радари, що просвічують повітряний простір на десятки кілометрів.

РЛС на межі Старих і Нових Петрівців. Фото Андрія Ковальова

Місцеві говорять про новостворені позиції і на півночі та на сході Межигір'я. Активізація в розгортанні засобів ППО поміченна ними в Лютіжі та Літках. Військові поновлюють старі позиції, які залишили кілька або багато років тому. До військової техніки та житлових блоків тягнуть електрику. Так що, можливо, завдяку певному сусідству посилюється справді і захист повітряного простору над ГЕС і столиці загалом.

powered by lun.ua
Коментарі — 37
SARA21 _ 27.02.2013 23:11
IP: 91.226.4.---
Якщо армія захищає Януковича від народу України,а не народ від Януковича,то нехай Янукович платить армії із свого бюджету,із тої кишені в котру поклав, обікравши народ України,а нам така армія не потрібна,вона нас не захищає ні від Путіна ні від Януковича.
ганна-ахметова _ 27.02.2013 17:12
IP: 93.74.80.---
А що нато вже збираэться бомбити межигiр'я?
makartelyatpase _ 27.02.2013 15:51
IP: 46.119.145.---
Интересно,а способна ли эта боевая техника противостоять самолету "Стелс".Насколько мне известно,у Хусейна и Каддафи оборона была похлеще хамовой.
Ігор Рудич _ 27.02.2013 14:56
IP: 95.132.207.---
Качура, ви – хам?
Павел Качура _ 27.02.2013 12:53
IP: 78.25.33.---
Ігор Рудич:
Если Вы журналист,то научитесь,уважаемый,читать.Статья абсолютно нейтралькая и кроме фактов-ничего.Никаких оценок,а уж тем более провокации.А если факты красноречивы и выводы очевидны,как Вы,как журналист во втором поколении,убедите читателей в обратном.А Вы самым тупым образом ничего не могли придумать,как послать нас туда,где освещены преступления жюли,гриценка и прочих.Мы это знаем лучше Вас. У Вас,кроме "сам дурак",есть что написать-напишите. Мне всёравно какого цвета собака меня укусит.Если у Вас есть хоть чуть-чуть интеллекта,то Вы должны осуждать порок и преступления независимо кто их носител-жюлька или витюлька.А употребление подобных имён говорит что Вы не журналит,а апологет определённой власти и не обладаете ни моралью,ни нравственностью,ни духовностью.Вы просто цепной пёс.
Ігор Рудич _ 27.02.2013 12:03
IP: 46.211.34.---
Читайте розділ Армія на безопасност.орг там всі хвокуси описані. І Гриценка й Іващенка "Галантерейная вакханалія іміджмейкера в погонах" і про жЮлю написано. Розумієте панове, я – військовий журналіст у другому поколінні. Знаю ситуацію у ЗСУ. Ну не підуть військові проти Главковерха. Як не провокуйте.
Olesь _ 27.02.2013 09:48
IP: 89.21.89.---
А колючу проволочку не пробували вокруг Межигорья метров эдак 10-15 высотой, и ток пустить в 10000 киловат, и вышки по периметру. Зона будет в натуре для нашего преза.
Gonta_20 _ 27.02.2013 09:25
IP: 93.75.128.---
"Це можна довільно потрактувати так: зенітку на Київському морі встановили, щоб збивати приватні літаки чи гелікоптери, які раптом порушать повітряний простір території на яку поширюється план "Міжгір'я". Всім знайомим з можливостями гармати ЗУ-23-2, звісно, зрозуміло, що незамаскована примітивна зенітна зброя виконує скоріше символічну або психологічну функцію".

Всім "знайомим з можливостями гармати ЗУ-23-2" відомо, що ця двухстволка якраз і годиться, щоб збивати невеличкі приватні літаки і гелікоптери, які літають невисоко і нешвидко. І ВСЕ: НІ НА ЩО БІЛЬШ СЕРЙОЗНЕ ВОНА НЕ ЗДАТНА! Хоча мабуть для захисту такого важливого об''єкту там є й радіолокаційне полуавтоматичне наведення. Ось тільки про якесь стратегічне прикриття від дійсно серйозного повітряного нападу, який здатен зруйнувати, наприклад, греблю мова й близько не йдеться...
novodel _ 27.02.2013 08:26
IP: 94.153.115.---
- Скажите, а этот "Неуловимый Джо" он и правда такой неуловимый?
- Да он просто пока на...й никому не нужен!)
Ninei _ 27.02.2013 06:17
IP: 46.118.223.---
владимир гульчак:
Ігор Рудич:
Слава Богу, еліта зацікавилась армією, то хоч фінансування буде. А то при Юлі-Іващенку 0,8-0,9 % ВВП просто тріндец! Повний пінцет був. Почитайте сайт безопасност.орг Там все написано про ті "золоті демократичні" часи."
Почитайте сайт безопасност.орг -вот че черти постят то, до сих пор висит -
На Украине предотвращён военный переворот
щось забористе курили...
23 мая 2012 г. – 16:32

Служба безопасности Украины арестовала 17 военных генералов и офицеров, планировавших в ночь на 23 мая совершить в стране вооружённый государственный переворот.

Пресс-секретарь УСБ Украины Марина Остапенко сообщила журналистам о предотвращённом военном государственном перевороте, который был подготовлен членами Блока Юлии Тимошенко. По словам представителя пресс-службы, группа действующих и отставных офицеров планировала силой сместить президента Виктора Януковича и установить в стране режим чрезвычайного положения.
владимир гульчак _ 27.02.2013 00:49
IP: 93.75.123.---
Ігор Рудич:
Слава Богу, еліта зацікавилась армією, то хоч фінансування буде. А то при Юлі-Іващенку 0,8-0,9 % ВВП просто тріндец! Повний пінцет був. Почитайте сайт безопасност.орг Там все написано про ті "золоті демократичні" часи."
Почитайте сайт безопасност.орг -вот че черти постят то, до сих пор висит -
На Украине предотвращён военный переворот

23 мая 2012 г. – 16:32

Служба безопасности Украины арестовала 17 военных генералов и офицеров, планировавших в ночь на 23 мая совершить в стране вооружённый государственный переворот.

Пресс-секретарь УСБ Украины Марина Остапенко сообщила журналистам о предотвращённом военном государственном перевороте, который был подготовлен членами Блока Юлии Тимошенко. По словам представителя пресс-службы, группа действующих и отставных офицеров планировала силой сместить президента Виктора Януковича и установить в стране режим чрезвычайного положения.
зимняя вишня _ 27.02.2013 00:36
IP: 94.244.140.---
Ну и зачем такое президентство? Он же всего боится.
Боится, что зададут вопрос, на который ему не написали ответ. Боится, что все отберут. Боится, что убьют.
Сплошной стресс.
voobshe _ 27.02.2013 00:13
IP: 176.36.146.---
Власть в 2015 не отдаст, капитально окапывается.
ганна-ахметова _ 26.02.2013 23:26
IP: 93.74.80.---
Стен1:
. Часто охорона обертається конвоєм...
++++
Стен1 _ 26.02.2013 22:00
IP: 212.22.211.---
Нічого не допоможе: система все одно трісне: Радянський Союз хто тільки не охороняв – і армія, і ГРУ, і КДБ і хто завгодно – а комунізм та СРСР вмер. Диктатура трісне в несподіваному місці. Історично ніхто не знає заздалегідь "де соломки підкласти". Часто охорона обертається конвоєм...
cjdf _ 26.02.2013 21:03
IP: 93.74.28.---
Winterus-3:
cjdf:
Winterus-3:
cjdf:
думаю,офицеры скоро сами зачистят зеков в Киеве и Украине.Хватит уже народ мучать
мечты...
Зек должен сидеть в тюрме
Офицеры присягнули на верность зеку.
ошибаетесь,офицеры присягались на верность Украине!!!!!!Слава Украине!!!!!!!!!!!!!!!
И думаю,они присягу выполнят
cjdf _ 26.02.2013 20:51
IP: 93.74.28.---
Залізняк:
собака лает,а караван идет)))))))))))))))
cjdf _ 26.02.2013 20:49
IP: 93.74.28.---
cjdf:
а оккупанта и не обиделся))))))))))))))))
Залізняк _ 26.02.2013 20:48
IP: 93.72.54.---
Є пропозиція розмістити військові підрозділи МО у Конча Заспі, для прикриття маєтків найбагатших людей України. Можна було б повернути сюди батальон радіоелектронної боротьби, що дислокувався тут у районі Столичного шосе. За часів перебування на посту міністра оборони А. Гриценка лісова ділянка (24 га), на якій розміщувався батальон, була продана – разом із складськими приміщеннями, казармами та іншим – за сумнівними схемами через євпаторійські структури. А сам батальон перекинули десь в район Василькова... Кажуть, що цей ліс поклала до кишені фірмочка, за якою маячать брати Буряки.
cjdf _ 26.02.2013 20:47
IP: 93.74.28.---
Испугался...приятно...Ты не бойся,мы тебя не больно...а детки у тебя есть?плякать будут
cjdf _ 26.02.2013 20:46
IP: 93.74.28.---
Глеб Айвазовский:
cjdf:
Глеб Айвазовский:
Вопрос.
А Киевское море – это где? На глобусе Украины?
Защищают донбасских оккупантов.А мы их зачистим...фонарей много на майдане
Какие фонари, в натуре!?
Вы – свидопато-педерасты
В хрущевках по клавиатуре
Долбить-то только и горазды.
cjdf _ 26.02.2013 20:46
IP: 93.74.28.---
Winterus-3:
cjdf:
думаю,офицеры скоро сами зачистят зеков в Киеве и Украине.Хватит уже народ мучать
мечты...
Зек должен сидеть в тюрме
Глеб Айвазовский _ 26.02.2013 20:46
IP: 141.101.12.---
cjdf:
Глеб Айвазовский:
Вопрос.
А Киевское море – это где? На глобусе Украины?
Защищают донбасских оккупантов.А мы их зачистим...фонарей много на майдане
Какие фонари, в натуре!?
Вы – свидопато-педерасты
В хрущевках по клавиатуре
Долбить-то только и горазды.
tech _ 26.02.2013 20:34
IP: 46.247.138.---
Глеб Айвазовский

"Превентивні заходи для реалізації своїх владних повноважень." Тобто не задля відлякування непроханих гостей (журналістів, наприклад) від незаконно привласненого майна, а щоб, мовляв, без перешкод втілити всі намічені реформи, яким "опираються обандeрложені кияни". Дякуємо за пояснення. Як ми самі до такого не додумались?

Був такий один китайський імператор, який останні роки життя провів у підземних переходах власного палацу, надіючись, що можливі зaколотники не застануть його зненацька. Гарант може запозичити і цей досвід.
cjdf _ 26.02.2013 20:30
IP: 93.74.28.---
думаю,офицеры скоро сами зачистят зеков в Киеве и Украине.Хватит уже народ мучать
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter